Adam Olmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek

Evet, başlıkta dediğim gibi " adam olmak " nedir sizce?

İçki masasında en son sarhoş olan, en çok içebilen ordakilere göre kral adamdır. Bir lokanta işletmecisine göre orada hergün yemek yiyen birisi gerçekten adam gibi adamdır. Zar zor geçinen bir aile için evladının kamuda işe girmesi ve sırtını devlete dayaması evladının adam olduğunu gösterir o aile için. Kimisine göre sevdiği kıza sahip çıkan birisi adam gibi adamdır. Kimisine göre üniversite okuyan birisi adam olur. Kimisine göre ise genç yaşta işe girip çalışan ekmeğini eline alan adam olur.

Burdan anlıyoruz ki " Adam olmak için ne üniversite okumak ne de düzgün bir işe sahip olmak gerekir, çünkü her kişiye göre adam olmak farklıdır "

Evet şimdi sizlere soruyorum " nasıl adam olunur? , adam olmak nedir?

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Öncesinde insan olunması gerektiğini unuttuğunda, olmak için çabaladığın bomboş, tozlu bir yoldur ...

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

kendine yetmek, sevdiklerine ihtiyaçları olduğunda daha onlar söylemeden yardımcı olabilmek, nezaketinden ödün vermemek, duruşunu bozmamak, gerekmedikçe can yakmamak, aldığın oksiyeji hak etmektir diyelim.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OveRTaX
    OveRTaX's avatar
    Erkek

Yaşadığı şartlarda sorumluluklarını elinden geldiği kadar yerine getiren kişi adamdır.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

fdsfsdf

Delikanlilik Adam Dövüp , Sigara İçip , Laf Atıp ,Tesbih Sallamak Degildir.Delikanlilik Akşam Olduğunda Evine Ekmek Götürmektir

gerisi boş kürek işler......

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

bu geldi aklıma

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacktorx
    hacktorx's avatar
    Erkek

vali olabildiğin halde olamadığın şeydir adamlık :)

artık hiçkimse beni yaşamıyor!! aşklarımı büyük kemanlarla çizdiler...içime belalar doğuyor.. yüzün parmaklarımın arasından kayıp yokoluyor...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efendimiz
    efendimiz's avatar
    Erkek

çok  paran olduğu halde paraya önem vermiyomuş gibi yapmaktır adamlık

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek

Hocam cevaplarını da sorunda saydırmışsın zaten. Dediğin gibi, adamına göre değişir bu kavram.

Blue Screen of Death
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arabaci88
    arabaci88's avatar
    Erkek

Yaşar ustanın lafı iyimiş tuttum

Bundan sonra yolumuz düz olacak. Bizi kimse durduramayacak. İnsan büyüdükçe daha da büyümek istiyor. Birgün gelecek hiçbir yere sığmayacağım. Yeni işler düzenledim. Dünyaya ün salacağım. Ben işimde kral olmak istiyorum. Ben kralım evet kral yeraltı dünyasının kralı. Siz dostlarım benimle büyüyecek benimle zenginleşeceksiniz. Dünyaya hakim olacağım ve ben buna layığım. https://t.me/+E1ahtStRTvo1N2Q0
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SoloTurk
    SoloTurk's avatar
    Erkek

rebellisch bunu yazdı:
    -----------------------------

bu geldi aklıma

-----------------------------

Oksijen, belki de yavaş yavaş öldüren bir zehirdir...
Toplam Hit: 4315 Toplam Mesaj: 23