folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Adana Yer Önerisi Lütfen

Adana Yer Önerisi Lütfen

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    McM
    McM's avatar
    Erkek

Merhaba.. Önümüzdeki haftaiçi iş olayları için Adana'da olucağım.. Çok fazla bilmiyorum gezme şansım olmadı.. Günübirlik gittiğimde Gazipaşa'da burası diye göstermişlerdi... Mekanların olduğunu hatırlıyorum..  Geldiğimde Seyhan Otel'de kalıyorum.. Googlemaps'den baktım Gazipaşa'ya yakın mesafede.. Yanımda bayan iş arkadaşlarım falanda olucak.. Akşamları gazipaşa bulvarında vakit geçirmeyi planlıyorum... Adana'ya gelmişken bir akşam yemeği içinde gene bu civarlarda güzel bir Adana yiyebileceğimiz yer önerisi yaparsanız sevinirim..  Gün içerisinde çok vaktim olmayacak ama akşamları müsaitim, bunu göz önünde bulundurarak fikir ve önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.. Teşekkürler..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Achilles013
    Achilles013's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    McM bunu yazdı

Merhaba.. Önümüzdeki haftaiçi iş olayları için Adana'da olucağım.. Çok fazla bilmiyorum gezme şansım olmadı.. Günübirlik gittiğimde Gazipaşa'da burası diye göstermişlerdi... Mekanların olduğunu hatırlıyorum..  Geldiğimde Seyhan Otel'de kalıyorum.. Googlemaps'den baktım Gazipaşa'ya yakın mesafede.. Yanımda bayan iş arkadaşlarım falanda olucak.. Akşamları gazipaşa bulvarında vakit geçirmeyi planlıyorum... Adana'ya gelmişken bir akşam yemeği içinde gene bu civarlarda güzel bir Adana yiyebileceğimiz yer önerisi yaparsanız sevinirim..  Gün içerisinde çok vaktim olmayacak ama akşamları müsaitim, bunu göz önünde bulundurarak fikir ve önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.. Teşekkürler..

Dede kebap'a git. Turgut Özal bulvarı üzerinde. Servisleri çok iyi. Çok değişik ilginç ve güzel salataları var. Yemeğin yanında közde pişmiş mantar da veriyorlar bir sürü. Tadı et gibi aynı. Üstelik servisten önce mantarlı köre soslu müthiş bir spagetti geliyor. Verdiğin paraya her türlü değer.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Güzel kebap yemek için gazipaşa dışına çıkman şart. Dede uzak kaçar sana. Vali evinin o tarafta(stadyum) Kling usta var eli yüzü düzgün lezzeti iyidir. Yine stadyumun o tarafta yeşil kapı var iyidir efsanedir bol yağlı acılı ama hijyen ve mekan konusunda iş arkadaşların çok memnun olmayabilir. Akşamları ziyapaşa tarafında takılabilirsin turgut özal tarafı uzak kaçar. Ziyapaşa tarafında yeme içme konusunda her bokun alternatifini bulursun. Tiko burger yerli lezzet ziyapaşa şinası efendinin arka tarafında burgerini tadabilirsin. Fiyat olarak ortalama 15-20 tl arası ama efsane lezzettir. Kebap için biraz lüx olsun yanında rakımızı biramızı içelim elit mekan olsun lezzeti salla dersen ziyaşa-şinasi mevkinde 5ocak kebap iyidir. Burada hamburgerci mükerrem var o da iyidir ama 100 metre ilerde tiko yu tercih edin. Gazipaşa tarafında pek bir şey yok bu arada Ziyaşa tam ters taraf yada atatürk caddesinin batı tarafına geçeceksin 20 metre ters yani atatürk caddesinin doğusu gazipaşa batısı ziyapaşa olur. 

tarih marih,el sanatları işine gireceksen eski vilayet kazancılar tarafına gidebilirsiniz ama gündüz gitmeniz gerekir. .en lezzetli kebabı da burada yiyebilirsiniz mekanın adı yok salaş müthiş bir lezzet. el zırhında çekilen kuzu kıyma :D diğer yiyeceğin kebapların çoğu fabrikasyon kıyma olduğu için o lezzeti yakalayamazsın.yine bu kazancılar tarafında gezebileceğin tarihi ramazan oğlu konakları , hanlar ve tarihi camiler falan var. El yapımı bakırcılar,lokumcular ,bıçakçılar, ayakkabıcılar...

Adana tuhaf bir şehir her şeyi yaşamak mümkün bu şehirde. Ziyaşanın elit havasından çıkıp menderes tarafına geçip biralarınızı alıp göle karşı yudumlayabilirsiniz. En zengininden en fakirine akşamları bütün kent burada içer eğlenir kederlenir. Öyle rahatsızlık sarkma durumları falanda olmaz en fazla nohutçu çocuklar falan gelir 1 liraya nohut alıp satarlar falan...her türlü rahat olabilirsiniz.Tabi bu tarafa geçmek için taksi veya araç şart.

ComputerWolf tarafından 07/Şub/15 22:16 tarihinde düzenlenmiştir

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

hacı. gazipaşa - atatürk cd- ziyapaşa. üç paralel cadde. atatürk cd. gazi ile ziya arasındaki kısım. baraj yolu taraflarında gzel yerler var.

bu üç cadde en nezih yerler. elit kısım. ziyapaşa tarafında gara yakın bi yerde (barlar sokağının hemen bittiği yerde) adını unuttum ama güzel bi yerdi. ne zaman gelcen ona göre o taraftan dolanıp bakayım adına :)

Sefih ve cahil bir kimse konuşunca ona cevap verme. Sükut, ona cevap vermekten daha hayırlıdır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

bende ankara için alırım 

babamla ablam ankaraya dus sınavı için gelecekler babam memur öğretmen evinde felan kalabilir  ama büyük ihitmal yer yoktur , başka yer önerirmisin uygun temiz bir otel felan zaten 1 gece kalacaklar 

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    McM
    McM's avatar
    Erkek
    Atakan bunu yazdı

bende ankara için alırım 

babamla ablam ankaraya dus sınavı için gelecekler babam memur öğretmen evinde felan kalabilir  ama büyük ihitmal yer yoktur , başka yer önerirmisin uygun temiz bir otel felan zaten 1 gece kalacaklar 

Hocam nerde sınav yeri.. Ona göre bir yerler bakalım.. Ankara başkent öğretmenevi bahçelievler - beştepe tarafında..

ComputerWolf - joe_black - Achilles013
    Ne güzel anlatmışınız çok teşekkürler.. Okurken yaşadım resmen :) Oda arkadaşım Adana'lıydı öğrenciyken .. Sizlerde onun gibi memleketinizin tüm sıcaklığını yansıtmışınız.. :) Bu fikir ve önerilerinizin hepsini değerlendiricem çok saolun.. 

Ekstra olarak Anladığım kadarıyla atatürk bulvarı - ziyapaşa - gazipaşa taraflarında rahat rahat salınarak gezebiliriz.. Girmememiz gereken bulaşmamız gereken sokak cadde çok yok diye anladım :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek
    McM bunu yazdı
    Atakan bunu yazdı

bende ankara için alırım 

Hocam nerde sınav yeri.. Ona göre bir yerler bakalım.. Ankara başkent öğretmenevi bahçelievler - beştepe tarafında..

Ne güzel anlatmışınız çok teşekkürler.. Okurken yaşadım resmen :) Oda arkadaşım Adana'lıydı öğrenciyken .. Sizlerde onun gibi memleketinizin tüm sıcaklığını yansıtmışınız.. :) Bu fikir ve önerilerinizin hepsini değerlendiricem çok saolun.. 

Ekstra olarak Anladığım kadarıyla atatürk bulvarı - ziyapaşa - gazipaşa taraflarında rahat rahat salınarak gezebiliriz.. Girmememiz gereken bulaşmamız gereken sokak cadde çok yok diye anladım :)

belli değil hocam şimdilik 

ama su hastanelerin üniversitelerin olduğu bir yer vardı :( adını unuttum orda olacak büyük ihtimal 

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek
    McM bunu yazdı
    Atakan bunu yazdı

bende ankara için alırım 

Oralar temizdir hocam, rahatça gezin. Ayrıca kebapçı olarak benim de önerim yeşil kapı, yada diğer adıyla uludağ kebap.

En az 5-6 yıldır oradan başka kebapçıya gitmedim, mekan salaştır, gerçi eskiden kebap yerken kafana yada masana ağaçtan yaprak düşerdi direkt :) şimdi popüler olmaya başladıkça değiştiler, genede orada bi yiyin bence. Ama sadece adana değil, karışık söyleyin :)

Çok lezzetli yapıyor. Ayrıca pazar günleri kapalıdır, diğer günler de maksimum 8 e kadar açık. Orası genelde iş yerlerine falan servis attığı için dükkanlar kapanınca orası da pek durmuyor. Canım çekti la :) özlemişim onların kebabını..

cuneyd tarafından 07/Şub/15 22:48 tarihinde düzenlenmiştir

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Dünyanın en güvenli şehrine geliyorsun hacı rahat ol... kimsenin kimseye eyvallahı olmaz burada...kimse kimseye karışmaz damırına basılmadıkça :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1049
    1049's avatar
    Homo

Adana'ya gelip de birbiçer'e uğramadan gitmeyin. Gidip adamakıllı bir ciğer yiyin. Gazipaşada pek bişey yok aslında. O eski halinden eser yok. Aslında yiyip yiyebileceğin en güzel kebap zannedildiği gibi en lüks yerlerde değil. Balcalıya giderken ato anadolu lisesi var. Okulun yoluna sapmadan dolmuş durağı tarafında adı aklıma gelmeyen bir kebapçı var eğer kapanmadıysa oranın kebabı iyidir. Kazancılar çarşısında adı sanı olmayan bir yer vardı oranın kebabı da iyidir. Bir de karşıyakada sanayi içinde bir seyyar tezgahta dayı vardı. Onun da kebabı iyidir. 

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Otelin arkasında belediye binasını o tarafta Tuffys var hacı yemekleri konsepti çok iyidir hani çok vaktiniz olmaz yorgun olursunuz hemen tuffys e gidip lezzetli yiyecekleri tadabilirsiniz.

Toplam Hit: 690 Toplam Mesaj: 12