Adana'da Yangın: 12 Ölü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek

Kapıyı acacak adamdami yokmus a.q

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Abi herseyden önce cemaat yurdu nedir ya? Bir ülke kendi gencine, kendi öğrencisine sahip cikamayacak; tarikatın, cemaatin eline verecek kadar aciz olabilir mi?  

while (1<2)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VEXTA
    VEXTA's avatar
    Erkek
    arcsinx bunu yazdı
    VEXTA bunu yazdı

Ben üzülmedim bu olaya. Baya baya notr um suan. Linc edilmeden sebebinide soliyim.bu yurdun amaci belli oraya gonderen ailelerin dusunceleride belli. Bu olen cocuklar buyuse gene kendilerini olduren zihniyete denetlemeyen devlet buyuklerini destekliceklerdi.aileleri cocuklari oldu halde kader fitrat diyosa zaten bize bok yemek duser.hatta o yangindan kurtulan varsa 10 seneye akp genc kollarinda bilmem ne baskan yardimcisi olucak. At fava bekle.

Hocam akpnin süleymancılara düşman olduğundan haberin yok sanırım.

Ne dusmani hocam. Bu devirde akp ye dusman sirket cemaat vb orgutler 1 hafta icinde turkiyeden silinir. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Sabotaj gibi görünüyor yakında Suleymancılarla kapışırlar sıra onlara geldi belli ki devlet çökecek bunlara 

Devlet diye bişey kalmadı hocalar onları geçin vahşi doğa kanunları geçerli TR pert şuanda 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Devlet vatandaşının barınma ihtiyacını karşılayamıyor. En temel ihtiyaç oysa. Maslow ihtiyaçlar hiyerarşisine bakınız.

Bizzat kendi dönemimden örnek vereyim. Muğla Kötekli yi içinizde bilenler vardır.  Yıl 2006-2012 arası. Ünideyken oralar bütün inşaattı okul bitti oranın da yolu yapıldı.

La bildiğiniz adam ahırı boşalttı içerisini bir güzel temizledi badana yaptı sonra da öğrenciye kiraladı. Ahır la ahır. Vay amk.

Onlarca bölüm açılmış binlerce öğrencisi var ama bunlar nerede barınacak diye düşünen çıkmamış. 2012 li yıllarda oraya iki tane daha büyük yurt açılmıştı. Hoş onlarda yetmez. şu anda yeni yurtlar yapıldı mı bilmiyorum.

Bu olay onlarca açıdan değerlendirilmesi lazım. İçinizde hala yurtlarda kalanlarınız vardır. Arkadaşlar gidin bir kontrol edin eminim ki çoğu kapı kilitlidir.

köylerdeki nufus iyice azaldı buna bağlı olarak taşımalı eğitim yapılıyor. Bizim orada 5 tane köyden 9 öğrenci ilçede liseye gitmek için taşımalı eğitim veriliyor. köy başına iki öğrenci düşmüyor. İlkokul ve ortaokul öğrencileri ise bir köyde toplanıyor. 8 köy bir okulda. Taşımalı eğitim yetmediği yerlerde YİBO lar var. Bunlar bile ne kadar verimli tartışılır.

Devlet yurtları yeterli olmadığı için bu insanlar öğrencilere barınma hizmeti veriyor. Devlet dediğimiz ise adam gibi denetlemesi lazım. O bizim adamdır bu tanıdıktır denilip binalara peşkeş çekiliyor. Etrafınıza bir bakın denetlemeye gelmeden önce haberi geliyor. Yalan mı abi kendimizi kandırmayalım. Elinizi vicdanınıza koyun.

X cemaati Y cemaati Z derneği değil toplumsal bir sorunumuz var. o da bana bir şey olmaz olursa da kaderdir.

Kilitli olmasının muhtemel sebepleri

1. Sigara içme yeri olarak kullanımı
    2. Yurttan kaçmak için bir kapı ya da geç saatte girmek için kapı
    3. Hırsızların giriş kapısı
    4. Goy goy etme yeri
    5. vs vs

Hepimiz bu olaydan ders çıkarmamız gerekiyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheM4D
    TheM4D's avatar
    Erkek

Yangın merdiveni kapıları tek yönlü açılır olması gerek normalde, benim gördüklerim öyleydi, yani hırsız girmesi gibi bir olay söz konusu olamaz bence.

TheM4D tarafından 30/Kas/16 15:55 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Kader mader demeyin yahu..  Tedbir yok denetim yok ondan sonra kader..

götün sıkışınca kader..

sebep olanları sülalesini s2sinler

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Olan yine çocuklara oldu 1 aile hariç hiç kimse şikayetçi olmamış http://www.sozcu.com.tr/2016/egitim/aladagdaki-yanginda-sadece-bir-aile-sikayetci-oldu-1555521/?utm_source=sm_fb&utm_medium=free&utm_campaign=egitim 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

Olan yine çocuklara oldu 1 aile hariç hiç kimse şikayetçi olmamış http://www.sozcu.com.tr/2016/egitim/aladagdaki-yanginda-sadece-bir-aile-sikayetci-oldu-1555521/?utm_source=sm_fb&utm_medium=free&utm_campaign=egitim 

Zamaninda Konya'da coken Kuran kursunda da benzer surec yasanmisti. Bunda da aileleri Allah'a, Kitap'a, kadere baglayip kan parasi ile susturmuslardir.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
Toplam Hit: 4458 Toplam Mesaj: 40
adana