Adapazarı Ekspress

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

dün aksam esimle beraber haydarpasadan izmit istikametine seyir eylerken dilovası-hereke civarında kavga cikti. yaws arkadas bu trene her bindigimde kavga mı cikmak zorunda? Bıktım hacılar vallahi bıktım. cogu kürt asilli vatandaslar trenin son vagonunu mesken tutmus belli ki bilette almamislar. içip içip gözüne kestirdikleri bebe genclere dalasıp olay cıkarıyorlar. tamda dilovasında ineceklerken iki cocuga dalastilar olay cıkardılar. bir baktım vagona 20 kisi dolusuverdiler. Nasıl bir şerefsizliktir bu. 20 kisi 1 kisiye dalmak icin aranıyorlar Allahın belaları. o gencin yerine bende olabilirdim sizlerde. esim yanimda korkudan bayılacaktı. vagon birden karıştı ne oldugunu anlamaya kalmadı 20 kiside geliverdi iceri. ayirmaya calisan vatandasa dalmalarıda ayri bir seref yoksunlugu, Allahıma yeminle bende dalacakken esimle kayınpederim zorla sırtımdan asıla asıla diger vagona gecirdiler. sonrasına malum esim baygınlık panik atak falan carpinti esimle ugrasmaktan olayı kacırdım. tren hareketlendiginde o. cocukları treni taslıyorlardı. Bıktım a.q bunlardan nedir bu ya. diger vagonlardan yolcularda olaya el atmak istediklerinde kacisti serefsizler. bu adapazarı ekspresste bi tane güvenlik koymuslar bi sey yaptıgı yok. illa vatandas mi cözüm bulmalı. uzaklastirmali bu asalakları. sonrada mahkemede dalgayı elimize veriyorlar. Allah belalarını versin hepsinin. bi an treni yakasım geldi komple o kadar tiksindim serefsizlerden.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

öncelikle geçmiş olsun sakaryada okuyorum arada bende giderdim istanbula trenle ama artık binmiyorum nerde pislik varsa hepsi trende

evin metro rullz :)

destination@tahribat.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

Birincisi "bebe gençler" demen yanlış.

İkincisi niye Türkçe karakterleri yazamıyosun ve "yaws" ne demek?

Üçüncü ve son olarak da; evet biliyoruz o trenlerde ne olduğunu. Ben Sakaryada öğrenciyim,biliyorum dediğin şeyleri ama bunu buraya konu açarak çözemezsin,madem ki sıkıntın var polise gideceksin. Her ne kadar polisler de bi halt etmeseler de sen görevini yap "duyarlı" bi vatandaş olarak.

:)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

@wasd

konu ne sen ne diosun adam dert etmiş içine yazmıs..

editt

destination@tahribat.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

trenlerde polislerin olması gerekıyor olacak 1 tane polis gördümü zaten itler hemen kaçarlar orospu cocukları bır bok sanıyorlar kalabalık dalmayı gotlerı yemıyor ınsan gıbı olmaya.3 5 ıt surusu toplanınca bır bok sanıyor kendılerını allahın ezıklerı bırsey sahıp olamamıs piçler.

ne bı tane kız olur boylelerının yanında nede başka bırsey

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

DestinatioN bunu yazdı:
    -----------------------------

wasd bunu yazdı:

Birincisi "bebe gençler" demen yanlış.

Üçüncü ve son olarak da; evet biliyoruz o trenlerde ne olduğunu. Ben Sakaryada öğrenciyim,biliyorum dediğin şeyleri ama bunu buraya konu açarak çözemezsin,madem ki sıkıntın var polise gideceksin. Her ne kadar polisler de bi halt etmeseler de sen görevini yap "duyarlı" bi vatandaş olarak.

konu ne sen ne diosun adam dert etmiş içine yazmıs..

bide madem bu kadar duyarlısın bunlarada dikkat et

"duyarlı" bi vatandaş olarak.

Pardon da "niye" de ne var? Ben istanbul Türkçesiyle yazalım mı dedim?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

hadi boşver niyeyi bi yi adam ne demiş sen ne demişsin be arkdasım konulara bakıyorumda adam konu acıo konuyla cok alakasız laf sokmalar dürtmeler biraz daha usulune uygun davranabiliriz

artı olarak illaki sende o trenlerde olan pislikleri görmüşsündür sen duyarlı vatandaş olup polise şkayet ettinmi yoksa bana dokunmayan yılan binmi yaşasın dedin

destination@tahribat.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

kelime oyunlarını bırakalım olayın özüne gelelim.. şikayeti zaten görevliler yaptı. şimdiye kadar değişen birşey oldu mu? olmadı. olmayacak da.....

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

Hocam Kürt olduklarını vurgulamasan daha iyi olurdu kanımca. 

Bu vatanın sahipleri olarak sağduyulu davranmalıyız.  Şu hassas günlerde düşmanlığı iyice arttıracak her türlü fill ve sözlerden kaçınmalıyız. 

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

DestinatioN bunu yazdı:

hadi boşver niyeyi bi yi adam ne demiş sen ne demişsin be arkdasım konulara bakıyorumda adam konu acıo konuyla cok alakasız laf sokmalar dürtmeler biraz daha usulune uygun davranabiliriz

artı olarak illaki sende o trenlerde olan pislikleri görmüşsündür sen duyarlı vatandaş olup polise şkayet ettinmi yoksa bana dokunmayan yılan binmi yaşasın dedin

Ben tren kullanmıyorum İzmir'e tren olmadığı için...

Olayım kelime oyunu falan değil,esas kızdığım nokta "bebe gençler". En çok üniversite öğrencileri yolculuk yapıyo trenle ve millete böyle hitab etmek doğru değil.

Ayrıca Sakaryada şu olaya gıcık oluyorum; bugün kent meydanında toplanıp bayrak açıp salladılar falan şehitleri anmak,pkkyı protesto etmek için...Madem buranın halkı o kadar dinine vatanına milletine bağlı,niye alayı apaçi,torbacı,keş? O pantolon paçaları niye öyle? Allahın am paparası apaçisi bugün çıkmış sırtında Ay yıldızlı bayrak altında acayip bi kot paçası 15cm...

Hani madem duyarlılık var niye bişey değişmiyo? Herkes laf edip duruyo yok trenler şöyle yok trenler böyle...Niye güvenlik önlemi alınmıyo o zaman?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sammy
    Sammy's avatar
    Erkek

Bende sakaryada okuoyrum aynen bole pıslık adamlar cok var her gdıısımde bu olay oluo ama yapcak bısı yok zten trenler ıptal edılcek 30 aylıgına hızlı tren ıcın rayları bakımamı ne sokcaklarmıs o yuzden tren maceramızda bıttı sımdılık metroya vib e para yedırcez ıstanbula gıderken

ben sadece ben
Toplam Hit: 2386 Toplam Mesaj: 17