folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Adguard Home Yüklü Windowsa Vpn Server Kurmak

Adguard Home Yüklü Windowsa Vpn Server Kurmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    cukurova bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

ben aslında youtube için tek reklam engelleyebilen luna vpn i taklit etmek istemiştim.

reklam engelleyici olan sisteme vpn kurarsam lunayı taklit ederim diye düşünmüştüm. 

aşağıdaki resimlerde lunanın yüklettirdiği şeyler var.

Hocam resimlerden anladığım kadarıyla bu luna vpn ve root sertifikası 😊 Bunun "adguard home" ile alakası yok. Luna vpn ürün adı = "adblock luna vpn".

Bu sertifikayı yüklemeden de luna vpn bağlanırsın ama youtube reklamlarına müdahale etmek için yazılım senden root yetkisi istiyor ve bunuda ios onayladığı root sertifikası ile yapıyor. Yani reklamlar yine senin telde uygulama katmanında ayıklanıyor.

Sanırım Luna vpn aynı zamanda proxy hizmetide veriyor. Diğer reklamları bu şekilde ayıklıyor. Web sayfalarında da belirtmişler : https://emban-networks.com/

Baştan beri sen yanlış anlamışsın olayı. [adguard home + Luna vpn] değil olay.

Ayrıca luna vpn sayfasında gizlilik sözleşmesini okursan (Privacy policy) adamlar senin donunun rengine kadar senle alakalı her bilgiyi topluyoruz diyor.

peki nasıl yol izlemem lazım .

kendi lokal reklam engelleme hizmetime nasıl root yetkisi verebilirim.

yada ne yapsam pi hole yada adguard ile app engellemesi yaparım.

lunayı nasıl taklit ederim.

teşekkürler

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı
    cukurova bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

ben aslında youtube için tek reklam engelleyebilen luna vpn i taklit etmek istemiştim.

reklam engelleyici olan sisteme vpn kurarsam lunayı taklit ederim diye düşünmüştüm. 

aşağıdaki resimlerde lunanın yüklettirdiği şeyler var.

Hocam resimlerden anladığım kadarıyla bu luna vpn ve root sertifikası 😊 Bunun "adguard home" ile alakası yok. Luna vpn ürün adı = "adblock luna vpn".

Bu sertifikayı yüklemeden de luna vpn bağlanırsın ama youtube reklamlarına müdahale etmek için yazılım senden root yetkisi istiyor ve bunuda ios onayladığı root sertifikası ile yapıyor. Yani reklamlar yine senin telde uygulama katmanında ayıklanıyor.

Sanırım Luna vpn aynı zamanda proxy hizmetide veriyor. Diğer reklamları bu şekilde ayıklıyor. Web sayfalarında da belirtmişler : https://emban-networks.com/

Baştan beri sen yanlış anlamışsın olayı. [adguard home + Luna vpn] değil olay.

Ayrıca luna vpn sayfasında gizlilik sözleşmesini okursan (Privacy policy) adamlar senin donunun rengine kadar senle alakalı her bilgiyi topluyoruz diyor.

peki nasıl yol izlemem lazım .

kendi lokal reklam engelleme hizmetime nasıl root yetkisi verebilirim.

yada ne yapsam pi hole yada adguard ile app engellemesi yaparım.

lunayı nasıl taklit ederim.

teşekkürler

@zalimadam malesef youtube app için yapamazsın. IOS, android gibi root yetkisi vermez sana.
    En güvenli ve mantıklı çözüm youtube premium üye ol, her yerde ve bütün cihazlarda reklamsız kullan.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serseri_1453
    serseri_1453's avatar
    Erkek

https://eblocker.org/en/eblockeros-download/

bu arkadaşı deneyebilicek olan varmıdır

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

@cukurova

adguard apple ile papaz olduktan sonra root sertifikasını kaldırmış. bu yüzden çözüm bulamıyorum sanırım.

adamların sitesinde ios hariç her os için root sertifikası var. 

ios için aşağıda yükleme yönergeleri var ama denediğim zaman safari bana engellendi hatası veriyor.

https://kb.adguard.com/en/technical-support/how-to-install-certificate

sanırım bunu kaldırmışlar.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek
    serseri_1453 bunu yazdı

https://eblocker.org/en/eblockeros-download/

bu arkadaşı deneyebilicek olan varmıdır

fazla hafıza kartım vardı :d indiriyorum şuan deniycem

http://www.leyladansonra.com/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

barış başkan son attığım linkteki adguard root zımbırtısına bakar mısın neden kaldırmışlar. apple ile papaz mı olmuşlar yoksa farklı yollarla yüklenme olasılığı var mı <3

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

@cukurova

adguard apple ile papaz olduktan sonra root sertifikasını kaldırmış. bu yüzden çözüm bulamıyorum sanırım.

ios için aşağıda yükleme yönergeleri var ama denediğim zaman safari bana engellendi hatası veriyor.

Hocam, google itiraz ederse kaldırırlar tabii, Zaten çokda yasal bir iş yapmıyorlar. Youtube, apple'a senin root yetkisi verdiğin yazılım benim app müdahale ediyor derse kaldırır adamda. Birde ios da öyle root sertifikası almak kolayda değildir. Almalarına bile şaşırdım.

@serseri_1453, eblocker geçmişi biraz şahibeli, ben battıklarını sanıyordum. eblocker geliştiren şirket aslında, etracker online izlemeyi geliştiren şirket :) ironik bir durum. Bunlar ücretli vpn üzerinden dpi hizmeti ile bütün reklamları engelliyor ve anonimlik sağlıyorlardı.
    Fakat sonradan müşterilerin verilerini reklam amaçlı sattıkları dedikoduları çıktı. Sen youtube reklamlarını engelliyorsun ama sonra yotube a reklam amaçlı müşteri verilerini satıyorsun gibi enteresan durumlar... Sonra davalık oldular ve iflas etti gitti.

Şimdi tekrar baktığımda yazılımcıları open-source olarak projeye devam etmiş. Anladığım kadarıyla amaçı; anonimlik(vpn/tor) sağlamak, izleme(tracking) ve reklam(ad) engelleme. Reklam engelleme yine pi-hole gibi dns üzerinden yapıyır.
    Youtube reklamlarını engelleyeceğini sanmıyorum. Son kullanıcı için tor ve vpn üzerinden anonimlik sağlaması güzel. Boş bir zamanda yükleyip bakarım.

Sitelerinde pi-hole ile kıyaslamalarını vermişler ama yalan/yanlış birazcık. Pi-hole de çok basit bir eklentiyle vpn vs destekleri verebiliyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    cukurova bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

@cukurova

Hocam, google itiraz ederse kaldırırlar tabii, Zaten çokda yasal bir iş yapmıyorlar. Youtube, apple'a senin root yetkisi verdiğin yazılım benim app müdahale ediyor derse kaldırır adamda. Birde ios da öyle root sertifikası almak kolayda değildir. Almalarına bile şaşırdım.

hocam benim baştan beri anlamadığım olay luna vpn gibi skankallarla dolu bir app nasıl hala ortada root sertifikası ile gezip youtube reklamlarını engelleyebilen tek uygulama olabiliyor.

bu adamlara nsıl vermiş bu sertifikayı apple ?

bununla beraber doğrulanmamış sertifika bile kurulabiliyor iphone a.  lunadan başka babayiğit yokmu youtube app reklamını engelleyen birşey. adamlar şuan tekel resmen.

yeşillendir bizi 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

hocam benim baştan beri anlamadığım olay luna vpn gibi skankallarla dolu bir app nasıl hala ortada root sertifikası ile gezip youtube reklamlarını engelleyebilen tek uygulama olabiliyor.

bu adamlara nsıl vermiş bu sertifikayı apple ?

bununla beraber doğrulanmamış sertifika bile kurulabiliyor iphone a.  lunadan başka babayiğit yokmu youtube app reklamını engelleyen birşey. adamlar şuan tekel resmen.

yeşillendir bizi 

@zalimadam Hocam, ben kurumsal bazda network işinde çalışıyorum. Son kullanıcı app hakkında bilgim fazla değil. Luna vpn daha önce duymadım/kullanmadım. En fazla sana varsayımlarda bulunabilirim.

Belkide lunada pi-hole gibi dns bazda reklam engellemesi yapıyordu ve youtube değişikliğe gidince oda patladı. Diğer varsayım; ios da bütün uygulamalar bir sandbox gibi vm de çalışır, yani bir uygulama diğer uygulamanın farklında değildir veya ona mudahale edemez. Bunun için root yetkisi lazım.Bu adamlarda vpn firması olduğu için ios'un ip routelarına mudahele etmesi lazım ki bunun için root yetkisi gerekiyor. Bu nedenle root sertifikası almış olabilir. Ayrıca her sertifa root yetkisinede sahip değil. Apple da reklamdan para kazanan bir firma ve google ayağına sıkmaz. çekmiştir luna vpn fişini.

Ben en son iphone 6 da terkettim apple'i. Zikerim dedim, hem tekel, hem her yıl yenisini almaya zorluyor, hem de pahalı aq. miui arabirimi ile android geçtim ve çokda mutluyum. ios'dan 10 kat daha yetenekli. Her istediğimi kuruyor her yerine mudahale edebiliyorum.

Zevk meselesi tabiki ama apple ürünleri kullanıyorsan bu tarz şeyleri başta kabul ediyorsun.

Apple'da ; "Hem ayranım dökülmesin, hem qötüm zikilmesin" diyemiyorsun.
    Apple senin; hem ayranını döker, hemde bir takım tatsız olaylar yaşatır.

cukurova tarafından 10/Nis/21 01:50 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serseri_1453
    serseri_1453's avatar
    Erkek

@cukurova kıyaslama dediğiniz gibi olabilir tabi güncel versiyonları kıyaslama yaparak denemek lazım.

adguard home pihole ve eblocker şeklinde

firmanın geçmişini bilmiyorum ama özellikle sistemi test etme amacım aga baglı 3 tane tv olduğundan reklam engelleme youtube için

elimde keenetic extra dsl ayarlarında  adguard reklam engelleme yapınca çoğu sitede işe yarıyor...

Toplam Hit: 9157 Toplam Mesaj: 52
vpn vpn adguard