folder Tahribat.com Forumları
linefolder Sosyal Ağlar
linefolder Adsense Vergi Ve Diğer Giderler

Adsense Vergi Ve Diğer Giderler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackseaboy28
    blackseaboy28's avatar
    Erkek

Benim de 3-5 yıllık birikmiş 200 tl vardı 2 ay önce hesabıma yatırdılar. Bunun vergisi verilir mi cezası var mıdır? Bilsem almazdım ya 

Mobil uygulama geliştirilir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aloryan
    Aloryan's avatar
    Erkek

benim 3 ayda 1300tl oldu ki dahada ilerliyorum ilk ay 100tl gelmişti o sayılmaz :D 

Her zaman derim = Bilmemek Ayıp deil Ögrenmemek Ayıp
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

bireyler de vergi verip ödeme alabiliyor. illa şirket kurmana gerek yok. bu hariç güncel detayları bilmiyorum. 5-6 sene önce bu işten iyi paralar kazandım, hesaba çekip yedim. bugüne kadar da herhangi birşeyle karşılaşmadım. fakat sonradan sonradan işi ciddiye aldıklarını hep duydum. ytpara.com vardı hala da vardır, orda bu işi yapanlar var hep. konu açıp iletişim kurup danışabilirsin. hatta hazırda vardır bile kesin. tabi bu iş dediğim iş spam işi :D seninki orijinal içerik ama sonuçta şartlar aynı. 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aloryan
    Aloryan's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

bireyler de vergi verip ödeme alabiliyor. illa şirket kurmana gerek yok. bu hariç güncel detayları bilmiyorum. 5-6 sene önce bu işten iyi paralar kazandım, hesaba çekip yedim. bugüne kadar da herhangi birşeyle karşılaşmadım. fakat sonradan sonradan işi ciddiye aldıklarını hep duydum. ytpara.com vardı hala da vardır, orda bu işi yapanlar var hep. konu açıp iletişim kurup danışabilirsin. hatta hazırda vardır bile kesin. tabi bu iş dediğim iş spam işi :D seninki orijinal içerik ama sonuçta şartlar aynı. 

benim öğrenmek istediğim şirket kurmadan gidip vergisini verebiliyor musun yoksa illa şirket mi kuracaksın 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aloryan
    Aloryan's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

Yada benim şirketim var bana gelsin ben senden şu kadar isterim diyen varsa bursa'da ikamet ederde olur aslında :)

Aloryan tarafından 06/Ara/20 22:35 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    ama dedim ya işte, şahıslar da vergi mükellefi olabiliyor. şirket kurmana gerek yok. vergi numarası al onla yap işlemlerini.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı
    ama dedim ya işte, şahıslar da vergi mükellefi olabiliyor. şirket kurmana gerek yok. vergi numarası al onla yap işlemlerini.

Şahıslar bu şekilde kazanç beyan edip vergi ödemesi için yine de gidip şahıs şirketi kurmalı diye biliyorum. 

(Yasal yolmu tam bilmiyorum bir bilene danışarak) ikinci seçenek esnaf vergi muafiyet belgesine başvurabilirsin.

(Bununda yasallığından kuşkuluyum)üçüncü seçenek payoneer hesabına ödeme alabiliyorsan oraya alıp, payoneer kart talep edip onudan anlaşmalı  banka atmlerinden çekebilirsin.

Dördüncüsü Delaware de uzaktan LLC şirketi kurup (149 usd gibi bir şeydi sanırım) vergini oraya ödeyebilirsin. Amerika-Türkiye arasında vergi anlaşması olduğu için sadece bir yere vergi ödüyorsun. Türkiyede şirket  sahibi olmanı istemiyorlarsa amerikada olursun.

Ayrıca şu videoyu izlemenizi öneririm:

https://www.youtube.com/watch?v=-bokIy6aT4w

Bazı arkadaşlar var forum da vergisiz iş yapıyorlar. Kendilerine bir şey diyemem herkesin kendi seçimi ama aman dikkat edin diyim. 7bin tl lik aldığınız ödemenin acısı seneler sonra kol gibi çıkıyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aloryan
    Aloryan's avatar
    Erkek

kanal satışında neye göre fiyatlandırılır fikri bilgisi olan var mı ?

• Kanalın abone sayısı : (Organik / 1.689)
    • Toplam video görüntülenme sayısı : (Organik / 263.034)
    • Toplam İzlenme süresi : (Saat : 29.946,0 =
    • Hesap Kayıt Tarihi : (Mart/2019)
    • Kanalın dili : Türkçe
    • Kanaldaki videoların türü ve sayısı : (32 Evcil Hayvanlar Tamamen bana ait)
    • Hesabın herhangi bir ihlali var mıdır ? : Yok
    • Hesap herhangi bir sebepten engel yedi mi, yediyse sebebi neydi ? : Yok
    • Kanala 15 dakikadan uzun video eklenebiliyor mu ? :Evet
    • Kanalda özel küçük resim izni var mı ? : Evet
    • Kanal üzerinden para kazanma aktif mi ? : Evet
    • Hesapta adsense engeli bulunuyor mu ? : Hayır
    • Kanal üzerinden kazanılan aylık ortalama gelir ? : 700
    • Son 48 saat genellikle 6500 - 7000 gerçek zamanlı gösterim alıyor.

Trafik kaynağı türleri
    Görüntüleme · Son 28 günTrafik Kaynakları%6,5göz atma özellikleri kaynağından gelen izleyici yüzdesi
    YouTube arama
    %53,1
    Önerilen videolar
    %34,6
    Göz atma özellikleri
    %6,5

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    winter
    winter's avatar
    Erkek

Yıllık gelirin 20.000 TL'yi geçmiyorsa şahıs şirketi açmaya gerek yok. Fakat aylık ortalama 1000 - 1500 TL gibi bir düzenli ödeme alıyorsanız şahıs şirketi açmanızı öneririm. Çünkü düzenli gelir olduğundan dolayı hesaplarınız maliyeye takılabilir. Şirket açmadan vergi mükellefi olamazsınız. Böyle durumlarda karşı taraf vergi pusulası düzenler. Google böyle bir şey yapmıyor. Yurtdışı tıklamalardan veya izlemelerden elde ettiğiniz kazançlar için KDV ödemezsiniz. Bu durumu güzel bir şekilde dosyalamanız gerekmektedir. Şahıs şirketini mali müşavir ile veya mükellef tarzı aracı kurumlarla hızlı bir şekilde kurabilirsiniz. Sanal ofis veya hazır ofis hizmeti ile şahıs şirketi oluşturmayı düşünürseniz kesinlikle Swissoffices firmasını öneririm.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek

hacım aylık belli bir tutarı geçene kadar bişey yapmana gerek yok diye biliyorum. ama yine de araştırmakta fayda var. acele etme derim, aldığın parayı bir kenarda tut. yani tedbirli ol, ceza miktarlarını vs. öğren yeter. 

seni 4 kere döverim yarın 🤙
Toplam Hit: 10331 Toplam Mesaj: 31
adsense geliri