folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Adsl Hattını Çoğaltma Konusunda Yardım

Adsl Hattını Çoğaltma Konusunda Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bensiz_aglama
    bensiz_aglama's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba. İki daire var iki tanede modem var. Üst dairede annem babam, alt dairede ben kalıyorum. Telefon hattı  üst dairede, gündüzleri annem babamın yanında durduğum zaman internete ordan bağlanıyorum, uyumak içinde alt daireye geçiyorum ve modemi kapatıyorum. ( Ev telefonu üst dairede kullanılıyor ) Şimdi arada sırada alt dairede cep telefonundan  dizi filan izliyorum internet paketim bitiyor. Bende ikinci bir modemim olduğundan üst daireden alt daireye  hat çekmek istiyorum ve diğer modemi alt daireye kurmak istiyorum. ( Alt daireye geçtiğim zaman üst dairedeki modem kapalı konumda olacak arkadaşlar  yani iki modem aynı anda çalışmayacak ) Ne tür yol izlemem gerek arkadaşlar, ana hattan gelip splinterda  ayrılan adsl hattını çoğaltabilirmiyim ? yada başka bir yolu varmı, bu konuda yardımlarınızı bekliyorum ona göre malzeme alayım istiyorum. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gececi
    NighT_JudGe
    NighT_JudGe's avatar
    Erkek

hattı  çoğaltmak yerine  kablosuz  kullansan olmaz mı   2 modem   acces point  gibi kullanabilirsin modelini  söylersen  yardımcı olabilirz sanırım 

Cahildim Dünyanın Rengine Kandım
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bensiz_aglama
    bensiz_aglama's avatar
    Erkek
    NighT_JudGe bunu yazdı

hattı  çoğaltmak yerine  kablosuz  kullansan olmaz mı   2 modem   acces point  gibi kullanabilirsin modelini  söylersen  yardımcı olabilirz sanırım 

Hocam üst kattaki  modem kapalı olacak malesef çünkü modemin adaptörü  ups e bağlı ups i kapatıyorum geceleri.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    bensiz_aglama bunu yazdı
    NighT_JudGe bunu yazdı

Hocam üst kattaki  modem kapalı olacak malesef çünkü modemin adaptörü  ups e bağlı ups i kapatıyorum geceleri.

ayiptır sorması neden kapatiyorsun haci?

az insan çok huzur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gececi
    NighT_JudGe
    NighT_JudGe's avatar
    Erkek
    AbdullahAzad bunu yazdı
    bensiz_aglama bunu yazdı
    NighT_JudGe bunu yazdı

bende  bunu soracaktım  :) 

Cahildim Dünyanın Rengine Kandım
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bensiz_aglama
    bensiz_aglama's avatar
    Erkek
    AbdullahAzad bunu yazdı
    bensiz_aglama bunu yazdı
    NighT_JudGe bunu yazdı

ups in fan sesininden dolayı hocam ben önceden ups odasında kalıyordum sorun yapmıyorlardı  , şimdi alt dairede kalıyorum ondan kapatıyorum ups i de kapat diyorlar giderken :D

bensiz_aglama tarafından 18/Oca/19 14:52 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    bensiz_aglama bunu yazdı
    AbdullahAzad bunu yazdı
    bensiz_aglama bunu yazdı
    NighT_JudGe bunu yazdı

ups in fan sesininden dolayı hocam ben önceden ups odasında kalıyordum sorun yapmıyorlardı  , şimdi alt dairede kalıyorum ondan kapatıyorum ups i de kapat diyorlar giderken :D

hocam o cihazlar 7/24 sürekli kullanım için tasarlanıyor. 

enteresan.  UPS alıpta fan sesinden rahatsız olmak.

az insan çok huzur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jinpachi
    Jinpachi's avatar
    Erkek

telefon hattından bir hat aşağı kata kablo ile uzatarak al. kendi modemini bağla. aynı ayarları yap.

ikisini birden açmadığın sürece sorun olacağını sanmam.

Yaşa, Öl...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bensiz_aglama
    bensiz_aglama's avatar
    Erkek
    Jinpachi bunu yazdı

telefon hattından bir hat aşağı kata kablo ile uzatarak al. kendi modemini bağla. aynı ayarları yap.

ikisini birden açmadığın sürece sorun olacağını sanmam.

hocam onu düşündümde sonuçta splintır data ile sesi ayırıyor ben eğer direk hattı bağlasam eve gelecek telefon çalınca internet gidecek ve ses sorunu yapacak diye söylüyorlar benim amacım ana hattan gelip splintırda adsl ve telefona giden iki hat var ben asl olan hattı nasıl çoğaltırım onu arıyorum çözümünü  . yada splintırın adsl bölümüne bir o kabloyu takıp akşam giderkende diğer kabloyu mu taksam diye düşünmeye başladım 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jinpachi
    Jinpachi's avatar
    Erkek

splitterdan çıkan telefon ve modem kablosu yapı olarak aynı şey.

https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/2-li-telefon-coklayici-splitter-telefon-cogaltici-telefon-ara-birlestirici-telefon-aparat-391408103

şöyle birşey kullanabilirsin. modemden çıkanı bu alete takıp, birini ust kattaki kabloya, birini aşağı giden kabloya takarsın. her halükarda aşağı kablo çekeceksin. en azından tak çıkar yapmazsın...

Yaşa, Öl...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bensiz_aglama
    bensiz_aglama's avatar
    Erkek
    Jinpachi bunu yazdı

splitterdan çıkan telefon ve modem kablosu yapı olarak aynı şey.

https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/2-li-telefon-coklayici-splitter-telefon-cogaltici-telefon-ara-birlestirici-telefon-aparat-391408103

şöyle birşey kullanabilirsin. modemden çıkanı bu alete takıp, birini ust kattaki kabloya, birini aşağı giden kabloya takarsın. her halükarda aşağı kablo çekeceksin. en azından tak çıkar yapmazsın...

hocam tam istediğim de buydu benim bak bu olur bu telefon  için diyor adsl i takınca sorun yapmaz herhalde .

Toplam Hit: 12149 Toplam Mesaj: 15
splinter 2 li telefon kablosu adsl modem splinter usta