Adsl Vs. Dial-Up Ödev Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zzybydy
    zzybydy's avatar
    Erkek

hacılar ing.den bi ödevim var. Bu ödevde adsl ve dial-up ı  kullanışlılık yönünden karşılaştırmam lazım.

ne önerirsiniz? arasındaki farklar neler?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Angelofdeath
    Angelofdeath's avatar
    Erkek

e tabi yeni nesil bilmez 33600 modemden gelen cazır cuzur seslerin gecenin bi yarısı ev ahalisini uyandırmasını yada kamyonla taşınan telefon faturası extrelerini nese... öncelikle adsl ve dial up kelimelerinin anlamlarını öğrenmekle başla. örneğin basit google araması " differences between adsl and dial-up " çeklinde bi arama yaptığında karşına milyonlarca sonuç çıkar .teker teker ben sayarsam senin ödev yapmanın bi mantığı kalmaz.

There is only die in my hands
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zzybydy
    zzybydy's avatar
    Erkek

ilk önce cevap verdiğin için teşekkürler. bu yarım dönemlik bir ödev. her hafta bir kısmını yapıyorum. şu an kullanışlılık yönünden incelemem lazım.

ayrıca google da her türlü arama kombinasyonu denedim

e.x.;

advantages of adsl/dsl/bradband

disadvantages of dial-up

convenince+adsl/dsl/broadband

why is adsl

vb......

ama pek işe yarar bi şey bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Angelofdeath
    Angelofdeath's avatar
    Erkek

http://www.querycat.com/faq/69e7e780f5639cff807fb15ead6d79a5

bence aradığın tüm soruların yanıtları ve soruları orda.kendine göre biraz düzelterek yaazabilirsin

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek
    Hocam ben Kısaca Açıklayım..
    Dial up Çevirmeli Bağlantıdır. Max 56 kb Hıza Çıkabılır,Adsl den Farklıdır.. İnternet Olmadıgında.. Dial up Modem Sayesınde Nete Çıkabılırsın Telefon hattı Sağlam Oldugu Sürece ..
    Adsl ise..  :) Şuan Telekom Kastırıyor:D  Allah sonumuzu hayırlı etsın :) Dial up Bağlantıdan Çok daha eidir.. Çoklu Bağlanma Desteği sunar.. dial up modem şuan kullanılmıyor nerdeyse.. bazı şirketler.. fax cihazları için kullanıyor .. Fiyat Olarakda.. Dial up Saat başı :) 700 ykr verirken Adsl ise böyle bi derdin yok (yinede kafam girsin şeye )  hoca sor bana :) elımden geldıgınce yardımcı olmaya çalısırım
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zzybydy
    zzybydy's avatar
    Erkek

biraz daha detaya ineyim.

-kullanışlılık

1-adsl avantajları

a)hat tel. konuşmaları için açık

b)her bağlantı için ayrıca bağlanmak gerekmiyor

2-dial-up dezavantajları

a)sebepsiz disconnect problemi

b)hattı meşgul olma ihtimali var

gibi bu maddeleri artırmam lazım..Yardımlarınıza çok ihtiyacım var.....

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Angelofdeath
    Angelofdeath's avatar
    Erkek
    yahuyukarda verdiğim link i okusana. bu sorduklarının hepsi yazıyor

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zzybydy
    zzybydy's avatar
    Erkek
     abi onları okudum tamam da bi de benim bu kaynaklardan alıntı yapmam lazım. o yüzden biraz daha düzgün kaynak arıyorum. Yine de Sağol.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BiUyeOlamadim
    BiUyeOlamadim's avatar
    Erkek
    Aynı avatara sahip üyelerin alt alta yazması hoşuma gidiyor :)

The tip of the tongue taking a trip of three steps down the palate to tap, at three, on the teeth. Lo. Lee. Ta.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mtz
    mtz's avatar
    Erkek

http://www.isp-reviews.org/dialup_dsl.htm

veya

DSL vs Dial-up Comparison

Given below is a comparison of DSL vs Dial Up:

1. Internet Access Speed

Speed offered by a DSL connection is guaranteed. It is about 35 times faster than a 28.8 Kbps analog modem. On the other hand, a Dial-up connection can offer a maximum speed of only 56 Kbps.

2. Multiple Users

More than one user can easily share a DSL connection and they do not have to pay anything extra for that. Dial-up connection provides access to only one end-user.

3. Ease of Use

Dial-up connection involves a tiresome process of dialing in for Internet access. This is not the case with DSL as it provides hassle free connectivity with it always-on internet access.

4. Pricing

DSL connection has a monthly charge with no additional cost while Dial-up connection could have extra per-month charges.

5. Connectivity

In dial up access, chances of connectivity during peak hours is very low but DSL provides hassle free single-click connectivity.

The limitations of DSL are that it is not available in all areas and it is also sensitive to distance.

DSL is ideal for home, small office and large businesses alike. The popularity of DSL is fast growing but there are a lot of dial up service users who don't think that they need a DSL connection at this point. 

google kisa bir arastirma herseyi cozuyor (http://www.google.com/search?hl=en&q=dsl+vs+dial+up&aq=f&oq=) , bu arada odevi emailden yolluyorsan boyle birsey (http://web.xecu.net/html/popups/dsl_comparison.php)  ekliye bilirsin

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falca
    falca's avatar
    Erkek
    zzybydy bunu yazdı:
    -----------------------------

ilk önce cevap verdiğin için teşekkürler. bu yarım dönemlik bir ödev. her hafta bir kısmını yapıyorum. şu an kullanışlılık yönünden incelemem lazım.

ayrıca google da her türlü arama kombinasyonu denedim

e.x.;

advantages of adsl/dsl/bradband

disadvantages of dial-up

convenince+adsl/dsl/broadband

why is adsl

vb......

ama pek işe yarar bi şey bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum...

-----------------------------

difference yerine compare adsl and dial-up veya comparison kelimelerini kullan. 

Was here...
Toplam Hit: 2274 Toplam Mesaj: 11