folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Ağ Üzerinden Dosya Aktarımı

Ağ Üzerinden Dosya Aktarımı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mramor
    mramor's avatar
    Erkek

Müridler yeni laptop aldım ve kendi bilgisayarımdan laptop'a yaklaşık 50-60gb lik dosya atmam gerekiyor. Ne usb bellek nede farklı şeyler var, ağ üzerinden dosya aktarımı yapılıyor diye biliyorum. İki bilgisayarda aynı net'e bağlılar. Nasıl yaparım bu dosya aktarımını ?

Cagito ergo sum.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kimene
    kimene's avatar
    Erkek

ağ baglantısı kuracaksın sonrada dosya paylaşımına açacaksın ağ bağlantılarına gel ordan seni yönlendirir

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SARI
    SARI's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

data kablosuyla iki bilgisayarı bağla.. sonra iki bilgisayarında çalışma grubunu aynı yap.. sonra kopylamak istediğin dosyaları bi klasöre topla klasör paylaşımı yap diğer kopyalamak istediğin bilgisayara ağ bağlantılarında diğer bilgisayarda paylaştığın klasöru görecen ordan çekersin...

Ban Sebebi : Molrada Haarket Eiğtti için Bdnlaanı... Türkçe öğretmenliği okuyan arkadaşım sana ders verebilir admin arkadaş :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

forumda zilyonnn tane konusu olan bir konu için açılmış bir konuya yazabilceğim o konunun linkini verip ordaki konudan faydalanmanızdır hocam.

http://www.tahribat.com/Forum-Ayni-Ag-Uzerindeki-Iki-Laptop-Ile-Veri-Aktarimi-Yardim-142250/

http://www.leyladansonra.com/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuRaT55
    MuRaT55's avatar
    Erkek

routerden gelen ip senin bilgisayada 192.168.0.23 diyelim, digeride 192.168.0.26 olsun

baslat -> calistir -> ipconfig ile ögrenebilirsin. diger bilgisayarda klasör olustur ve paylasima ac (release)

sonra senin bilgisayardan explorer acip adres yerine \\192.168.0.26\klasör (actigin klasörün ismi) yaz ulasacaksin. sifre sorarsa diger pc nin username:pass yaz.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mramor
    mramor's avatar
    Erkek

BarisYigit bunu yazdı:
    -----------------------------

forumda zilyonnn tane konusu olan bir konu için açılmış bir konuya yazabilceğim o konunun linkini verip ordaki konudan faydalanmanızdır hocam.

http://www.tahribat.com/Forum-Ayni-Ag-Uzerindeki-Iki-Laptop-Ile-Veri-Aktarimi-Yardim-142250/

zilyon tane dediğin miktar ne çok merak ettim barışcım. ayrıca forumdaki konulara bakmadan hiç bir konu açmam bunu önceki açtıgım konulardanda bakabilirsin. ben dosya aktarımı olarak arama yaptıgım için tek konu cıkıyor ve o konudakiler işime yaramadıgı için yeni konu açma gereksinimi duydum. bu verdiğini yeni görüyorum ve başlıktada veri olarak geçiyor dediğim gibi ben dosya aktarımı olarak aradım görmemiş olabilirim. biraz düşünceli olarak mesaj atalım lütfen.

Cagito ergo sum.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mramor
    mramor's avatar
    Erkek

MuRaT55 bunu yazdı:

routerden gelen ip senin bilgisayada 192.168.0.23 diyelim, digeride 192.168.0.26 olsun

baslat -> calistir -> ipconfig ile ögrenebilirsin. diger bilgisayarda klasör olustur ve paylasima ac (release)

sonra senin bilgisayardan explorer acip adres yerine \\192.168.0.26\klasör (actigin klasörün ismi) yaz ulasacaksin. sifre sorarsa diger pc nin username:pass yaz.

verdiğin yöntemi eve gidince deneyeceğim hocam dışardayım sonuçları buraya yazacagım

Cagito ergo sum.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zputnik
    zputnik's avatar
    Erkek

hoca modem ile dosya mi aktarilir sok notebook diskini zaten satadir o pc de sata ise slave olarak bagla pasa pasa aktar ya :D ne gerek var kasmayA?

İpimle kuşağım..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FoKMaN
    FoKMaN's avatar
    Erkek

hocam hiç birşey yapamıyorsan yani buradaki yazılar sana uygun gelmediyse. "uğraşamam la bu ne" diyorsan.

göndericeğin bilgileride herhangi bir sıkıştırma programıyla sıkıştırmadan arşivle. yani tek dosya olsun..

sonra msnden iki farklı hesapla, iki farklı bilgisayara da oturum aç. msnden dosya aktarımı yap. ağ üzerinden yapacaktır..

kota vs. falan yemez yani hacı :)

ama dosya ismi ve bağlantı bilgileri msn serverı üzerinden yapılacak fakat gönderim ağdan direk olacaktır..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gececi
    NighT_JudGe
    NighT_JudGe's avatar
    Erkek

Cros Data Bağlanıtısı ile  iki  bilgisayar  arasında bağ kur sonra paylaşım  ordan  go ver  burdan  alırsın

Cahildim Dünyanın Rengine Kandım
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anubisx
    anubisx's avatar
    Erkek

linux kullanıyorsan scp ile ayrıca

http://yigitdemirag.com
Toplam Hit: 2641 Toplam Mesaj: 12