folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Age Of Empires II Multiplayer Yardım

Age Of Empires II Multiplayer Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buiyimi
    buiyimi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Modem üzerinden age of empires 2 oynayacaz ikimizde laptop kullanıyoruz wireless bağlanıyoruz.
    Ağ paylaşımı konusunda bi sıkıntı olmuyor ama oyunda birbirini görmüyor, bağlantıyı nasıl yaparız?

7 itiraf var Trabzonspor komple beraat, cemaatin keskin kılıcı Göksel Gümüşdağ beraat. 25 Milyon Herşeyin Farkında.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onparlak
    onparlak's avatar
    Erkek

Hamachi ile yapabilirsin kardeşim

http://parelsoft.com/ || http://torrentdeposu.com/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buiyimi
    buiyimi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    onparlak bunu yazdı

Hamachi ile yapabilirsin kardeşim

modemden diye özellikle yazdım oraya :/

7 itiraf var Trabzonspor komple beraat, cemaatin keskin kılıcı Göksel Gümüşdağ beraat. 25 Milyon Herşeyin Farkında.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Muhtemelen Vista veya Windows 7 kullanıyorsunuz. IPX Protokolü Vista ve sonraki işletim sistemlerinde kalktığı için, daha önce LAN üzerinden bağlantı algılayan eski bilgisayar oyunları bunun için IPX Protokolü istemesinden dolayı göremiyorsunuz. Bilgisayarlarınıza ikinci bir işletim sistemi olarak XP yükleyerek sorunu çözebilirsiniz. Hamachi kurmanızın bir işe yarayacağını sanmıyorum, eski oyunlar her halükarda diğer bilgisayarlar ile bağlantı için IPX Protokolü istiyor.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buiyimi
    buiyimi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

daha önce aynı bilgisayarlarla başka modemden oynadık o zaman bayağ uğraştık ama nasıl yapıldığını unuttuk :D
    win 7 iki pcde

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Benim bildiğim o tip eski oyunlar LAN üzerinden birbirini görebilmek için IPX Protokolü'ne gerek duyuyor. Microsoft da, IPX Protokolü'nü XP den sonraki sürümlerde kaldırmış olduğundan dolayı pek çok oyunu oynayabilmek için kullanıcılar XP'ye muhtaç kaldı. Siz ya XP yüklü iken denediniz, ya da farklı bilgisayarlar ile yapmış olmalısınız. Ben daha önce baya uğraştım, en son eski bilgisayarıma 2. işletim sistemi yükleyerek çözüm bulmuştum. Eğer sizin farklı bir çözüm yolunuz varsa anlatın biz de aydınlanalım.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

ya ne modemi hacı ya gir   Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Ağ ve Paylaşım Merkezi  yeni bir ağ kur de bitir işi

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZyreX
    ZyreX's avatar
    Erkek

2 pc de de aynı age of 2 kurulu olmalı.Aynı veri den 2 pc ye kurulmalı yani.Birde hamachi ile bağlanacaksanız,2 kişi de hamachiyi ilk defa kuracak ve 0 0 0 0    olacak ve 2 kişi de aynı anda kurulumu tamamlayarak,hamachi numarası alacak.Yani ip ler birbirine yakın olmalı,pc leri görebilmesi için hamachi nin.Normalde bu önemli değil fakat age of da böyle..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gannicus
    Gannicus's avatar
    Erkek

hacı gameranger varken niye bukadar zahmete giriyosunuz

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

Güvenlik duvarını kapatın.

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gozkopat
    gozkopat's avatar
    Erkek

dırek gamerangerı ındırıyorsunuz 2 pcye de 

sonra 2 account alıyorsunuz 

bu age of un 2 3 versıonu var 20, 20a bide 1c filan 2 nızın oyun versıyonuda aynıysa 

dırek msn acar gıbı gamerangerı acıyorsunuz sonra odanızı acıyorsunuz sabaha kadar oynayın takıldıgınız yer olursa hepsını cevaplarım 

age of manyakları neslı tukenmek uzere  :)

Kolera Açık Hava Üniversitesi Sexoloji Profesörüyüm : "Efenim manita seni seviyorum evlenelim ayakları yaparsa önce yüz mumluk ampüle yarım metre mesafeden bakın.Sonra gözlerinizi ampülden ayırıp manitanın gözlerinin içine dikin,eğer hala cıvırın gözlerini görüyorsanız onunla hemen evlenin..."
Toplam Hit: 6796 Toplam Mesaj: 15