folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Akbank Sorunu Findeks Kredi Notunu Etkiler Mi?

Akbank Sorunu Findeks Kredi Notunu Etkiler Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

yorumları okurken aklıma gelen soru; 

Akbank dün müşterilerin harcamalarını mükerrer yansıttı bir çoğunun limitleri eksiye düştü hatta kredi kartı ödemesini yapan kişilerin ödemeleri gözükmüyormuş peki bu durumda kredi notu düşer mi?  findeks biraz nazlıdır 1 yıl günü gününe ödeme yap milim milim artan puan 1 gün ödeme geciktir şaaak diye eski yerine döner 

adeleks tarafından 09/Eki/22 13:06 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

hayır etkilemez. bankalar 27-28 gibi bildirim yapıyorlar KKB'ye.

az insan çok huzur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

Dün kira ödeyeceğim para akbanktaydı. En paraya attım. Arkadaşım maaşını benim kartımla bankamatikten hesabına attı. Sonra benim uygulamadan kendi hesabına attı kartı yok diye. 

2 işlemde de gözüme mükerrer çarptı anlamadım devam edip parasını gönderdim arkadaşa. Kiramı da ev sahibine gönderdim. 

Şimdi bana zararı var mı bu şeylerin ?

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek

Hazır konu açılmışken sorayım

Findeks notumu ücretsiz nasıl öğrenirim 

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    aliyk bunu yazdı

hepsiburada'nın hepsipay özelliği üzerinden

az insan çok huzur.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    EricNorthman bunu yazdı

Dün kira ödeyeceğim para akbanktaydı. En paraya attım. Arkadaşım maaşını benim kartımla bankamatikten hesabına attı. Sonra benim uygulamadan kendi hesabına attı kartı yok diye. 

2 işlemde de gözüme mükerrer çarptı anlamadım devam edip parasını gönderdim arkadaşa. Kiramı da ev sahibine gönderdim. 

Şimdi bana zararı var mı bu şeylerin ?

yok haci. rahat ol.

az insan çok huzur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek
    aliyk bunu yazdı

Hangi kredi uygulaması ilk seferi ücretsiz veriyor. 

Ben Sana Mecburum Bilemezsin...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Konu cevabını aldıysa şunu çok merak ediyorum.

Bu kredi puanı niye düşer.

5 tane kredi kartım var düzenli olarak hepsinide kullanıyorum en kötü 100 tl lik alışveriş yapıyorum 4 tanesinden kalan 1 tanede aktif kullandığım aylık 4k da ordan her ay düzenli borç ödüyorum son 8 ayda 1 tane gecikme yok 5 bankadan ama puanım düşüyor yok mudur bunun uzmanı bir konuşalım ya destek verecek kimse ulan 8 aydır düzenli ödemem var puanım yükselmiştir diye düşünüyorum girip sorguladım en son 4 ay önce sorgulamıştım ona göre puanım düşmüş anlamadım.

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    aliyk bunu yazdı

https://forum.donanimhaber.com/ucretsiz-findeks-kredi-notu-ogrenme--151724670

söyle bir yol yazmis birisi

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

akbank'ta şu an bazı yazılımsal sıkıntılar var galiba çevrede dolaşan bilgiler bu yönde, o yüzden KKB akbank'tan gelen verileri direk doğru kabul edip işlemez. Zaten bankanın hatasından kaynaklanan problemlerde senin kredi notunun etkilenmesi etikte olmaz. O yüzden dert etme derim.

Cigu bigule :(
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    TheAvenqer bunu yazdı

Konu cevabını aldıysa şunu çok merak ediyorum.

Bu kredi puanı niye düşer.

5 tane kredi kartım var düzenli olarak hepsinide kullanıyorum en kötü 100 tl lik alışveriş yapıyorum 4 tanesinden kalan 1 tanede aktif kullandığım aylık 4k da ordan her ay düzenli borç ödüyorum son 8 ayda 1 tane gecikme yok 5 bankadan ama puanım düşüyor yok mudur bunun uzmanı bir konuşalım ya destek verecek kimse ulan 8 aydır düzenli ödemem var puanım yükselmiştir diye düşünüyorum girip sorguladım en son 4 ay önce sorgulamıştım ona göre puanım düşmüş anlamadım.

Ben Findeks'in premium hizmetini aldım, orada yılda 3 defa danışmanlarla bu konuları görüşme hakkın var. Ben görüşmemde bunları sormuştum. Kredi notum neden düşer ve nasıl artar diye. 

Şöyle ki, diyelim ki bir kredi çektin ve hiç aksatmadan ödedin. Kredini erken kapama yapmadın diye (zamanla kredi borcu azaldığı ve borç miktarı küçüldüğü için) kredi puanın olumsuz etkileniyor. Yani 100bin tl kredi çekip 20bin tl borcun kaldığında erken kapama yaparsan kredi puanın gözle görülür şekilde yükseliyor. Buna şahsen çok şaşırmıştım, hiçbir ödemeyi aksatmamama rağmen ödemeleri negatif etkileniyor notun.

Birde, para tuttuğun hesaplar eksiye düşerse, örneğin maaş hesabının bağlı olduğu kartının eksi 2bin TL limiti var diyelim. Yani içinde hiç para yokken eksi 2bin tl bakiyesi var diyelim, eğer para kullanır ve hesabını eksiye düşürürsen anında notunu düşürüyorlar. Bu yüzden hesaplarınızı eksi de kullanmamaya dikkat edin dedi kadın.

Diğer bir önemli nokta ise, uzun süredir kullandığın banka ürünü olması. Mesela benim 12 senedir kullandığım bir kredi kartı var, findeks direkt olarak bu kartın kullanım alışkanlıklarını ve ödeme miktarlarını, gecikmelerini vs. izliyor. 2 yıldır aldığın bir kredi kartı ile 12 yıldır kullandığın bir kredi kartı aynı oranda kredi notunu etkilemiyor. Ve ne kadar çok uzun süredir bir banka ürünü kullanıyorsan, o kadar fazla kredi notuna etkisi oluyor. Çok fazla ürünü uzun yıllardır kullanıyorsan, o zaman biraz daha değerli bir müşteri oluyorsun. Bu yüzden kadın eğer uzun yıllardır var olan bir kredi kartınız var ise iptal ettirmeyin, borclarını kısa sürede kapatıp kartı kenarıda bekletin, ara ara 3-5 lira harcarsınız ödersiniz ancak uzun yıllardır var olan ürünleri saklı tutun dedi.

Diğer bir nokta ise aylık ödemeler. Eğer her ödemeni asgari tutarda yaparsan kredi notun çakılır. Bu yüzden kartının ödemelerini asgari tutarlarda değilde mümkün oldukça yüksek tutarlarda yapmaya çalış.  Birde düzensiz ödeme yapmamaya dikkat et. Örneğin kredi kartının ekstresi ayda 1 defa geliyor, ama sen her ay 2 kere ödüyorsun, bu durumda yine olumsuz etkilenebiliyor. Ödemelerini de krdi kartı son ödeme gününden birkaç gün önce ödersen o da pozitif artış sağlıyor.

Adamlar her bir boka bakıyorlar, otomatik ödeme talimatı verdiğin bir elektrik faturası için kartından çekim yapılamazsa o bile puanı etkiliyor.

Aklıma gelenler bunlar, umarım yardımcı olabilmişimdir..

DrKeworks tarafından 11/Eki/22 10:51 tarihinde düzenlenmiştir

Cigu bigule :(
Toplam Hit: 1253 Toplam Mesaj: 12
banka akbank findeks