Akıllı Kol Saati

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

s.a. arkadaşlar bizim evde duvar saati var. her saat başında saat kaçsa o kadar şöyle demire vurunca "dınnn" diye ses çıkarya o kadar ses çıkarıyo. yani mesela saat 4se 4 defa "dınnn dınnn dınnn dınnn" diye ses çıkarıyo, buçukta bir defa "dınnn" diye ses çııkarıyo. bunu gibi çalışan kol saati var mı? tamam elektronik saatler her saat başında "dit dit" diye ses çıkarıyo işte bunu saate bağlı yapan var mı? yani mesela yine saat 4se 4 defa "dit dit, dit dit, dit dit, dit dit" ses çıkaran saat var mı? 

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KasiRGamsi
    KasiRGamsi's avatar
    Erkek

casio larda yok muydu

sana gelince.. ne ben sezar'ım,ne de sen brütüs'sün ne ben sana kızarım, ne de zatın zahmet edip bana küssün artık seninle biz, düşman bile değiliz"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    KasiRGamsi bunu yazdı

casio larda yok muydu

tek sefer dıtlıyor

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ryans
    Ryans's avatar
    Erkek

hacı merakdan soruyorum saat 11 iken 11 kere dıttlamasını neden istiyorsun acaba ? 

birde tek seferde 2 kez tekrar etse 22 tane dıtı napcan acaba :D şahsen yattığım odada saatin yelkovanı akrebinin ince bi tık sesine , musluğun şap sesine asla dayanamayan bi adamım :D bunu hiç kaldıramam.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    Ryans bunu yazdı

hacı merakdan soruyorum saat 11 iken 11 kere dıttlamasını neden istiyorsun acaba ? 

birde tek seferde 2 kez tekrar etse 22 tane dıtı napcan acaba :D şahsen yattığım odada saatin yelkovanı akrebinin ince bi tık sesine , musluğun şap sesine asla dayanamayan bi adamım :D bunu hiç kaldıramam.

Hoca saatin kaç olduğunu karıştırabiliyoz dıtlayınca bi daha saate kaç olduğuna bakmaktansa kaç kere dıtladığını takip ederiz saatin kaç olduğunu biliriz. 

Böyle bişey duyan gören yok galiba 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

Hocam bahsettiğin özellik acaba "minute repeater" olabilir mi?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı
    Ryans bunu yazdı

Hoca saatin kaç olduğunu karıştırabiliyoz dıtlayınca bi daha saate kaç olduğuna bakmaktansa kaç kere dıtladığını takip ederiz saatin kaç olduğunu biliriz. 

Mesela saat 13:00'da dıt-dıt yaptı. Sen saate bakarak hayatının 2sn'sini harcadın ve saatin 1 olduğunu gördün. Daha sonra 5. kez dıt-dıt yapınca saatin 18:00 olduğunu karıştırmazsın heralde. Bir kere saatin kaç olduğuna baktıktan sonra dıtlamasıyla saatin kaç olduğunu bilebilirsin.

Sabah uyandın. saate baktın: 07:34. sonra ilk dıt-dıt yaptığında zaten saatin 08:00 olduğunu bilirsin. tekrar bakmana gerek yok. 

İlgili sözde kod burda:

---

if dıt-dıt = True

önceki_saat = önceki_saat + 1

end if

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    ajan1111 bunu yazdı
    Ryans bunu yazdı

Mesela saat 13:00'da dıt-dıt yaptı. Sen saate bakarak hayatının 2sn'sini harcadın ve saatin 1 olduğunu gördün. Daha sonra 5. kez dıt-dıt yapınca saatin 18:00 olduğunu karıştırmazsın heralde. Bir kere saatin kaç olduğuna baktıktan sonra dıtlamasıyla saatin kaç olduğunu bilebilirsin.

Sabah uyandın. saate baktın: 07:34. sonra ilk dıt-dıt yaptığında zaten saatin 08:00 olduğunu bilirsin. tekrar bakmana gerek yok. 

İlgili sözde kod burda:

---

if dıt-dıt = True

önceki_saat = önceki_saat + 1

end if

İyide hocam gün içinde işlerimiz oluyor. Bazen işe dalıyoruz bi dıtlamayı kaçırdığını düşün 4.defa mı 5.defa mı dıtladı diye düşünürsün yada o anda çok sesli ortamda olduğunu düşün duymazsın. Sen o kadar takip edene kadar kendisi takip etsinde saat kaçsa o kadar dıtlasın. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Bakmak kolay.  milisaniye ile görüp algılamak varken neden dın dın dın dın dın dın dın dın dın 9 kere dinleyip saatin 9 olduğunu anlamaya çalışmak zaman kaybı.

Tek şöyle olabilir. Karanlıktasındır. Görme engelliysen olabilir. Tabi tercih meselesi. 

Alibaba gibi sitelere bak istersen. sanırım öyle birşey vardı

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek

Ajanim olurda android tabanlı bir akıllı saat alırsan sana app'ini yazabilirim. Haber edersin 😉

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    ajan1111 bunu yazdı
    Ryans bunu yazdı

İyide hocam gün içinde işlerimiz oluyor. Bazen işe dalıyoruz bi dıtlamayı kaçırdığını düşün 4.defa mı 5.defa mı dıtladı diye düşünürsün yada o anda çok sesli ortamda olduğunu düşün duymazsın. Sen o kadar takip edene kadar kendisi takip etsinde saat kaçsa o kadar dıtlasın. 

düşünsene saat 12 de 12 kere dıt dıt yapıyor, sen de tek tek sayıyorsun acaba kaç oldu diye sonra "lan acaba 11 kere mi dıtladı 12 kere mi? yok yok 12 kere dıtladı. ya 11 kere dıtladıysa?" diye tereddütte kalıyorsun. o arada görenler ne yapıyor bu adam diye sana dikkat kesiliyor falan.

yok kardeş en iyisi saate bakmak.

ama illa ben bunu başarıcam dersen al sana taktik. her saate ayrı alarm kur, alarm sesi olarak da ses kaydı yap ağzınla dıt, dıt dıt, dıt dıt dıt diy her saat için dıtla :)

Toplam Hit: 2143 Toplam Mesaj: 15
akıllı saat