folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Akıllı Telefon Pazarı Artık Doyum Noktasına Geldi

Akıllı Telefon Pazarı Artık Doyum Noktasına Geldi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Şaka maka yeni tanıtılan amiral gemilerine bakıyorum içlerinde en alınabilir, en düzgünü Galaxy S7. Gerisi saçma sapan bir yerinden eksiği olan cihazlar. Bu gidişle 1-2 seneye kalmaz akıllı telefon sektöründe sadece Apple ve Samsung kalacak gibi.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

epeydir elimde g2 var. sık sık telefon değiştirirdim 2. el piyasasından ama artık ihtiyaç olmuyor resmen yetiyor telefon.

bakıyorum ne yaparım bu tel ile her işi görüyor takılmıyor donmuyor yormuyor üst modeli gereksiz geliyor. hem üreticiler sürekli kendini tekrar etmeye başladı (bu arada 6gb ram nedir mk koca pc toplayacam 8gb ram koydum gözüme çok geliyor) hem de artık kullanıcılar giderek bilinçleniyor. 

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    obie bunu yazdı

Dur hele,4 cigolayt ram li telefonlar çıksın,canlanır gene piyasa.

6gb olani çıktı :) 

http://gizchina.it/2016/02/vivo-xplay-5-in-arrivo-con-snapdragon-820-6-gb-di-ram-e-ricarica-solare/

HoLyCat tarafından 03/Mar/16 20:54 tarihinde düzenlenmiştir

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Şu Ram olayı android de uçtu gitti. Bir iki seneye 20 GB ram li telefonlar çıkar herhalde. Milletin gözünü boyuyorlar işte. 6gb rami ne yapacan. Sırf para tuzağı.

Android işletim sistemi geliştikçe Java sanal makinesinden dolayı ram ihtiyacı artıyor.

Mesela iPhone 9 'da 2-3 gb ram olur gibi. 

SkynetX tarafından 03/Mar/16 20:59 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

Şu Ram olayı android de uçtu gitti. Bİr iki seneye 20 GB ram li telefonlar çıkar herhalde. Mesela iPhone 9 'da 2-3 gb ram olur.

Java altyapı yüzündendi o diye biliyorum. Google Java'nın kıçına tekmeyi basmıştı geçenlerde.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

http://www.chip.com.tr/haber/4-dolara-akilli-telefon-olur-mu-oldu_61222.html

olur olur bal gibi olur

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

50 dolarlık maliyet kısmını Hindistan devleti karşılıyor yerli marka oluşması için.  Yani telefonun orjinali 4 dolar değil. Bizde ise Vestel gider yabancı markalara fazladan vergi çıkarttırır.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı

Şu Ram olayı android de uçtu gitti. Bİr iki seneye 20 GB ram li telefonlar çıkar herhalde. Mesela iPhone 9 'da 2-3 gb ram olur.

Java altyapı yüzündendi o diye biliyorum. Google Java'nın kıçına tekmeyi basmıştı geçenlerde.

Aslında değişen birşey olmadı. Yavaştan Kotlin diline geçiyorlar ama yine Dalvik sanal makinesi olacak diye biliyorum. Değişen birşey olmayacak

SkynetX tarafından 03/Mar/16 21:06 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

holografik üç boyutlusu çıksın alacam

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Tahminim gelecekte Koreli LG ve Samsung, Samsung'un geliştirdiği Tizen işletim sistemli telefon üretimine geçecek. Samsung yıllardır bunu deniyor. 

Geçmişteki Bada faciasından sonra Samsung'a yazılım konusunda güvenmem ben.

https://www.youtube.com/watch?v=-JIrjNqldf4

Toplam Hit: 3819 Toplam Mesaj: 42
akıllı telefon