folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Aktarmali Ucuslarda Gecikme Olursa ?

Aktarmali Ucuslarda Gecikme Olursa ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

Sa muridler, 

Budapestedeyim pegasusla istanbula saat 12 de ucmam gerekiodu fakat 1 saat 50 dakika gecikme yaziyor.istanbuldanda adanaya ucacaktim. Fakat gecikme olunca ucagi yakalayamayacagim. 2side pegasus ve aktarmaliydi. Bu durumda ne yapmam gerekior ? Pegasusa gidip durumu anlatin bi sonraki ucusu ayarlarlar dediler, bu ne kadar dogru? Yeni ucusa para vermeyecekmisiz. Birde bavullar ne olacak ? Bavullar bizimle mi ucar yoksa oncesen adanaya mi varir ? Eger erken giderse nerden alacam bavulumu ? Gec gelirse nere basvurmam lazim bavulu gondermeleri icin ? Yasadiginiz tecrubeler neler ?

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

havayolu tarafından gelen bir delay olduğu için kendisi değişikliği yapmak zorunda(ÜCRETSİZ) gün içinde başka bir uçuşu yoksa sana otel ayarlaması lazım pegasusta nasıl oluyor bilmiyorum ama genelde 8 saat ve üzeri bir aktarma veya gecikmede böyle hizmetleri oluyor. müşteri hizmetlerini ara ve talepte bulun eğer başına böyle bir olay gelirse.

hocam bavulun senden önce nasıl adanaya gitsin :))

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Genelde ücretsiz bir sonraki uçağı ayarlarlar. Valizler uçaklarla birlikte uçuyorlar.  

engin01288 tarafından 02/Tem/16 13:56 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı

havayolu tarafından gelen bir delay olduğu için kendisi değişikliği yapmak zorunda(ÜCRETSİZ) gün içinde başka bir uçuşu yoksa sana otel ayarlaması lazım pegasusta nasıl oluyor bilmiyorum ama genelde 8 saat ve üzeri bir aktarma veya gecikmede böyle hizmetleri oluyor. müşteri hizmetlerini ara ve talepte bulun eğer başına böyle bir olay gelirse.

hocam bavulun senden önce nasıl adanaya gitsin :))

Hocam sole ki, ben pasaport kontrolu fln yapacam o sirada adamlar benim bavullari ucmam gereken ucaga yukleyebilirler :-D 

Bu gecikme olayini pegasus subesine gidip mi halletmem gerekio? Yoksa bilet alinan yerden mi halledecem

Bu arada icim rahatladi :-D

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

fena bir bayram yoğunluğu var havalimanlarında, o yüzdendir muhtemelen.

imza.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    Baracuda
    Baracuda's avatar
    Erkek

Havaalanindaki bilet satis ofisine basvur yardimci olurlar

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

aktarmalı uçuşlarda rötar vs. olduğunda valizinin kaybolma ihtimali oluyor hocam.

eğer acenteden aldıysan her türlü sorunu yine acente aracılığı ile kolayca çözebilirsin, pegasus'un kendi sitesinden aldıysan da Allah yardımcın olsun :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

kendilerindn kaynaklı hocam onların sorumluluğunda sana bileti kilitleyemezler yani 

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Kıbrıstan istanbula gelirken şöyle birşey oldu ankara aktarmalıydı.

uçak kıbrıstan 06.00 da kalkacak 7 küsür civarında varıyor. sonraki uçakta 8 de kalkıp 9 civarında istanbulda oluyor. ama bunların yaptığı değişiklikten dolayı sonraki uçak 1 saat geriye çekildi ben varmadan kalkıyordu. aradım

06.00 da kalkan ucakta problem yok siz ona biniceksiniz dedi. aktarmalı uçağın kodunu değişti saat 10da kalkacak uçak olarak ayarları. bavullara hiçbişeye dokunmuyorsun. onlar hallediyor ama arayıp biletleri halletmen gerekiyor. onlar ucus kodu bilmem ne vs onları da düzeltiyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Stres yapma pegasus cozer o isi ((: gidebiliyorsan git konus hatta yetisemeyecegin kesin duruyorsa hemen sonraki ucaktan bilet versinler sana, gidemiyorsan da ara. Zamaninda kalkamiyorsa ucak senin sorunun degil endise etme seni sonraki 16 saat (havayolundan havayoluna uc bes saat degisebilir bu ama ortalama iste) icindeki bir ucaga bindiremiyorlarsa da bindirebilene kadar konaklamani karsilamak durumundalar.

Bir gun thy ile donecektim, amerikada son on yilin en buyuk firtinasi geliyor evlerinize makarna stogu yapinhahsjshs diye haber yaptilardi (bir karis kar yagdi), ucuslar iptal edildi sonrasinda yogunluk oldu falandi filandi derken ekstra 3 gun thyden konaklamistim.

Edit. Bavullar senle ucar, verecekleri yeni bilet de tabii ki ucretsiz ((:

izzmarit tarafından 03/Tem/16 05:29 tarihinde düzenlenmiştir

sigara değil, balık olan.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo

rusyada basima gelmisti. gidecegim yere sonraki ucus 1 gun sonraydi. ucretsiz otele yerlestirmislerdi sonraki ucusa kadar.

Toplam Hit: 1898 Toplam Mesaj: 13
gecikme delay aktarmali ucus