folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Akvaryum Solucanları

Akvaryum Solucanları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zoomX
    zoomX's avatar
    Erkek

o solucanlar akvaryumcuda canli yem olrak satiliyor,daha önce alip akvaryuma attiysan oyuzden cogalmis olabilir,onlari temizlemek icin en etkli yöntem akvaryumu temizlemen gerekir,digeride dip baliklarin olmasi gerekir, kumlardaki artiklarla beslenen baliklarda vatoz veya cöpcü tarzi baliklar olmasi iyi olur,daha önceden basima geldi ilk deneyimlerimde akvaryumda bulununan baliklara nazaran cok fazla canli yem attim, o canlilalar oldukca toksit yapti ve baliklar sizlere ömür :D neyse hassa baliklarin varsa bir an önce kurtulmanin en iyisi akvaryumu cok iyi ve kumu yikamak.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek

Bu arada akvaryumu temizlerken kesinlikle deterjan vb kimyasallar kullanılmamalı.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

real_agabey bunu yazdı:
    -----------------------------

IRET bunu yazdı:

temizlik gerektirmeyen filtreler varmış, nasıl oluyor onlar??

Dış filtre diye arattırırsan bulursun.

Yanlız temizlik gerektirmeyen derken 2-3 ayda bir temizliği gerekiyor. Tabi bu süre balığın cinsine görede değişir.

Hocam elimizi akvaryuma sokmadan pislik temizlemeden bu keyfi yaşama ihtimalimiz yok mu yani? Parasını ver başkası temizlesin diyeceksin onu da istemiyorum, hiç el ayak kafa kol girmeyecek içine öyle bir filtre yok mu hocam :|

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Varg
    Varg's avatar
    Erkek

hangi tür balık besliyosun ? biraz büyük cikletler siler süpürür kurtları. büyük tetralarda yer

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kasVa
    kasVa's avatar
    Erkek

onlar balık boku hocam ben yıllardır besliyorum solucan ne ya  :D

rapid premium alacak para çalana hırsız deniyor ama rapid premüumun kendisini çalana hırsız denmiyor.neden ?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek

Hocam elimizi akvaryuma sokmadan pislik temizlemeden bu keyfi yaşama ihtimalimiz yok mu yani? Parasını ver başkası temizlesin diyeceksin onu da istemiyorum, hiç el ayak kafa kol girmeyecek içine öyle bir filtre yok mu hocam

Bahsettiğim filtrenin adı üstünde dış filtre.Akvaryuma elini sokmuyorsunki zaten.

Filtre akvaryumun dışında.

Buarada her canlıya bakmak sorumluluk ister.İster hayvan olsun ister bitki.

Akvaryumu sadece görsel bi nesne olarak alacaksan hiç bulaşma bile.

Balıklarada eziyet etme kendinede.

Yoksa haftada bir suyunun %20 sini değiştirmen gerek.Dip çekimi yaptırman gerek.Yani bi şekilde ıslanacaksın.

Ben almadan önce 15 gün kadar araştırma yaptım.

Ayrıntılı bilgi için www.akvaryum.com a bakabilirsin çok faydası olacaktır.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kasVa
    kasVa's avatar
    Erkek

IRET bunu yazdı:

real_agabey bunu yazdı:

IRET bunu yazdı:

temizlik gerektirmeyen filtreler varmış, nasıl oluyor onlar??

Dış filtre diye arattırırsan bulursun.

Yanlız temizlik gerektirmeyen derken 2-3 ayda bir temizliği gerekiyor. Tabi bu süre balığın cinsine görede değişir.

Hocam elimizi akvaryuma sokmadan pislik temizlemeden bu keyfi yaşama ihtimalimiz yok mu yani? Parasını ver başkası temizlesin diyeceksin onu da istemiyorum, hiç el ayak kafa kol girmeyecek içine öyle bir filtre yok mu hocam :|

yok hocam tek yapacağın aşırı kaliteli bi filtre alır küçük bi akvaryuma koyarsın yılda bir bile temizlemesen olur :D

rapid premium alacak para çalana hırsız deniyor ama rapid premüumun kendisini çalana hırsız denmiyor.neden ?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek

yok hocam tek yapacağın aşırı kaliteli bi filtre alır küçük bi akvaryuma koyarsın yılda bir bile temizlemesen olur :

O dediğin gibi bişey yok.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek

Balıklarını sudan çıkar ve suya elektrik ver , solucanın s'si kalmaz..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kasVa
    kasVa's avatar
    Erkek

real_agabey bunu yazdı:

yok hocam tek yapacağın aşırı kaliteli bi filtre alır küçük bi akvaryuma koyarsın yılda bir bile temizlemesen olur :

O dediğin gibi bişey yok.

o zaman bizim akvaryumu biri benden habersiz temizliyor :)

Toplam Hit: 4544 Toplam Mesaj: 24