Alan Adı Hakkında Bi Sorum Var

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

şimdi arkadşlar ben bu sitenin adını kendim bi kereden karar verdim hemen aldım gittim bi arkdaşla daha sonra muhabbet ettkik arama hacmine bakıpta keşke alsaydın dedi neyse vel hasılı kelam ben bu alan adımı google uzun süre reglenmişleri daha çok sevdiği için 3-4 yıllık uzatmayı planlıyorum bundan sonrada alan adı değişmez artıık diye düşünüyorum sizin fikriniz nedir. site  1 yılını doldurdu  pagerank:3 dmoz kaydımda var. 

Alexa Traffic Rank
    Traffic Rank in TR

yani değştirmek artık baya meselede bi fikrinizi alayım dedim.

matyardim.com

https://www.facebook.com/Matyardimcom

matematik24.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

domaini değiştirmek istersen 301 atarsan yeni domaine herşeyini taşıyabilirsin.

kişisel görüşüm kurulu düzeni bozma bence. domain kötü sayılmaz. akılda kalıcı

FCN tarafından 02/Kas/13 01:13 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asa42
    asa42's avatar
    Erkek
    FCN bunu yazdı

aynen

nereye taşımayı dusunuyorsun hocam

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    asa42 bunu yazdı
    FCN bunu yazdı

aynen

nereye taşımayı dusunuyorsun hocam

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    FCN bunu yazdı

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

aklımda bir isim yok düşünmedim herhangi bir isim ama içinde matematik geçse kelime çok uzun olur diye düşündüm. ne bileyim sıkıntı yok zaten ben şöyle düşünüyorum site ismi başlangıçta sitenin tanıtımı için  önemli site kendini belli ederse isterse adı sarı çizmeli mehmet ağa olsun yanlışmıyım arkadaşlar.

matematik24.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    HeYeT bunu yazdı

aklımda bir isim yok düşünmedim herhangi bir isim ama içinde matematik geçse kelime çok uzun olur diye düşündüm. ne bileyim sıkıntı yok zaten ben şöyle düşünüyorum site ismi başlangıçta sitenin tanıtımı için  önemli site kendini belli ederse isterse adı sarı çizmeli mehmet ağa olsun yanlışmıyım arkadaşlar.

Anladığım kadarıyla reklam bütçen yok ya da reklam bütçesi ayırmamışsın bu yüzden başlangıçta arama motorunu kullanan kullanıcıları çekmek için alan adında anahtar kelime (matematik) olması sana avantaj sağlar.

Belirli bir kitleye ulaştıktan sonra dediğin gibi içeriğin önemi artıyor.

matematikle ilgili olarak r10'da matematik.tc satılıyordu. Hatta yan alan olarak olasilik.com'da vardı. Alanadlari.com'da geometri.org var, tatilde olduğum için kaçırmıştım. :|

Birkaç sene önce matematik.com ve matematik.net için fiyat listesi vardı, 10000 dolar civarındaydı, şimdi ne ister bilmiyorum.
    matematik.org için sahibini aramıştım, 70000 dolar demişti.

Geçenlerde math.net'e denk geldim. Onlar da 149000 dolar istediler.

matematik.com.tr'nin düşmesine 10-15 gün kala uzattılar. :(
    matematik.net.tr ise uzantı hoşuma gitmediği için almamıştım, şimdi başkası almış.

Sonuç olarak eli ayağı düzgün, uygun fiyatlı bir alan adı bulursam sektöre bende gireceğim. (:

Son olarak alan adın güzel ama değiştirmek istersen yukarıda da dedikleri gibi 301 yönlendirmesi yapmalısın.

---

Aklıma gelmişken geometri.org ile matematik.com.tr'nin sahibi aynı kişilerdi. geometri.org'u düşürmüş, matematik.com.tr'yle de ilgilenen yok.
    Dayı Mersin'li. Biraz(!) araştırdım; adres, tel, çalıştığı kurum vs. bilgileri var.
    Yaptığın projeyi görürse belki marka tescil haklarını sana devredebilir. Bu sayede matematik.com.tr'yi alabilirsin. Bilgileri yollamamı istersen pm ;)

telekom tarafından 02/Kas/13 13:23 tarihinde düzenlenmiştir

vatandaşa kafam girsin!..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek
    telekom bunu yazdı
    HeYeT bunu yazdı

Anladığım kadarıyla reklam bütçen yok ya da reklam bütçesi ayırmamışsın bu yüzden başlangıçta arama motorunu kullanan kullanıcıları çekmek için alan adında anahtar kelime (matematik) olması sana avantaj sağlar.

matematikle ilgili olarak r10'da matematik.tc satılıyordu. Hatta yan alan olarak olasilik.com'da vardı. Alanadlari.com'da geometri.org var, tatilde olduğum için kaçırmıştım. :|

Birkaç sene önce matematik.com ve matematik.net için fiyat listesi vardı, 10000 dolar civarındaydı, şimdi ne ister bilmiyorum.

matematik.net.tr ise uzantı hoşuma gitmediği için almamıştım, şimdi başkası almış.

Sonuç olarak eli ayağı düzgün, uygun fiyatlı bir alan adı bulursam sektöre bende gireceğim. (:

Son olarak alan adın güzel ama değiştirmek istersen yukarıda da dedikleri gibi 301 yönlendirmesi yapmalısın.

anladım hocam yani sıkıntı yok demi alan adı idare eder değilmi ben bunu öğrenmek istedim.

matematik24.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    HeYeT bunu yazdı
    telekom bunu yazdı
    HeYeT bunu yazdı

anladım hocam yani sıkıntı yok demi alan adı idare eder değilmi ben bunu öğrenmek istedim.

Alan adın güzel, içerik ekledikçe daha iyi yerlere geleceksindir.
    ilk sıralarda olan sitelere bak hocam; geneli konu anlatımı ve çıkmış sorulara yönelmişler.
    Bir de öğretmenler için sınav sorularını koydun mu tamamdır, öğrenciler akıllı. Öğretmenlerinin hangi sitelerden faydalandıklarını araştırıyorlar.

Bu arada yukarıdaki mesajı düzenledim ama gözden kaçmış olabilir, buraya da yapıştarayım:
    ---
    Aklıma gelmişken geometri.org ile matematik.com.tr'nin sahibi aynı kişilerdi. geometri.org'u düşürmüş, matematik.com.tr'yle de ilgilenen yok.
    Dayı (Hüseyin Soylu) Mersin'li. Biraz(!) araştırdım; adres, tel, çalıştığı kurum vs. bilgileri var. 
    Yaptığın projeyi görürse belki marka tescil haklarını sana devredebilir. Bu sayede matematik.com.tr'yi alabilirsin. Bilgileri yollamamı istersen pm ;)

---

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Birde genel memur kadrosunun takip ettiği memurlar.net gibi sitelerin forum bölümlerinde "matematik 1. yazılı soruları" gibi bir konu açıp sitenin reklamını ücretsiz bir şekilde yapabilirsin.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

konuyu gizleyin hocam bi tavsiyede bulunucam :) gizli olmadığı için yazmıyorum başkası görüp almasın diye :)

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
Toplam Hit: 1316 Toplam Mesaj: 18