folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Alemin En EZİK İşletim Sistemidir.. Yazmıyorduki

Alemin En EZİK İşletim Sistemidir.. Yazmıyorduki

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Anidamage
    Anidamage's avatar
    Erkek
    Tıfıl dombili ergen genç saçmalıyorsun. Herneyse burdaki konu win~ gnu/linux tartışması değil. Madem burda Linux adında bir bölüm var ve paylaşım söz konusu. Böyle saçma tartışmaları başlatmanın amacı nedir? Benim söyleyeceklerim bu kadar herkes baksın dalgasına.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Tıfıl dombili ergen genç saçmalıyorsun.

1.85 81 kilo 18 yaşında :) bi kısmı doğru.

8mm istediğin akdar linuxu destekle ilersi gösterecek herşeyi.Linux linux diye çabalıyorsunuz linuxun size verdiği nedir iyi bir grafik mi hiç sanmıyorum peki özgürlük o kadar mı?Sadece özgürlük mü.

Neyse bu konuda win-linux tartışması olmasın.Zaman en büyük ilaç olacak.ç

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    8mm
    8mm's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Hocam yazdıklarımı okusan  her sorunun cevabı orada varsa sen sadece sormayı tercih ediyorsun.

Kimseye linux kullanın lan a.q demiyorum çokta skime gidin 3.1 kullanın lan :)

Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın. 8mm@tahribat.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RemotE
    RemotE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Önce gidin bi işletim sistemi yazın ondan sonra laf yapın amk :D

Bizi Satanı Biz Bedavaya Veririz..! http://www.intikal.org - http://www.ohbea.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

aslında burda bazı durumlardan bahsetmek lazım.

Günümüzde iki kavram öne çıkmaya başladı biri DRM diğeri Trusted Computing. Hatta geçtiğimiz günlerde ABD li bir şirket türkiyede sanatçıların

telif haklarını korumak için burada bir şirket açtı. DRM digital rights management demek. Yani bir ürünü aldığınızda ürün sizin pc nizde çalışacak durumda oluyor.

Bunun kopyasını yapmanız vs.. mümkün olmuyor. Olur filan demeyin olmuyor. Blue-Ray kopyalayında görelim.  Bu aşamada devreye işletim sistemi giriyor artık. Vista Kernel bazında bu desteği veriyor. Kernel bazında destek vermek

demek sizin bu içeriğe vista üzerinden müdehale etme şansınızı engelliyor. Kernele müdehale edemezsiniz.   Sizin isteğiniz dışında yapılıyor bu işlemler. Linux

bu konuda size özgürlük sunuyor.

Bir ikinci müdehale şudur. Linux esnektir. Eğer linuxta birşeyi yapamıyorsanız hatayı kendinizde arayın.  Örnek verelim. Çoğunuzun bilgisayarında MSN Plus kuruludur. Niye kurulu? Messenger kesmiyormu sizi? Sizin windowsta yapamadığınız çok şeyi ben linux makinamda yapıyorum.

XP ye 245 ytl Vistaya 400ytl bayıldığınız gün savunun diğer işletim sistemlerini.  

ftw
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    decameron
    decameron's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası Savaş Madalyası
    Erkek

msn konusunda bende ekleyim discovery plus vsvsvsv yapılabilecek çok şeyi hatta herşeyi amsn de yapıyorsun ufak eksiklikleri yokmu.. var .. offline iken mesaj yazılmıyor vb ama gelişiyor sürekli , google earth bile var linux için olmayan çalışmayan prog kavramı ztn yanlış , gerçi compuyla google earth ı kurduk 5 dakika dünyayı aradık ayrı :D beni rahatsız eden konu ekranın gözümü rahatsız etmesiydi windows a alışıklık yüzünden sanırım bu

Etinden korkanın kemiğini sikeyim!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Laugh
    Laugh's avatar
    Erkek
    TugrulBaba bunu yazdı:
    -----------------------------

linux kenar mahallenin temiz delikanlısıdır, laf yok :)

Biraz iç karmaşa, ilk gençlik yıllarının getirdiği çapraşık duygular, briyantinli saçları ile köşe başında sevdiği kızı bekler havasındadır. Orada buluşup muhallebicye gidilecek, nikah için gün alma hayalleri eşliğinde sevimli ve temiz bir mahalleden ucuz yollu kiralık ev bakılacaktır.

Bizim en temiz duyguları besleyerek başına tac ettiği kıza yana yakıla dut gibi aşık delikanlımız nikah günü eline alel acele karalanmış bir pusula ile "üzgünüm linux ama windows daha zengin ve beni mutlu ediyor seninle ayrı pc lerin programlarıyızsana hayatında başarılar" yazısını evirir çevirir ve üzgün üzgün işine gücüne bakar...

Buradaki aşifte zilli herhangi bir programdır. Linuxta çalışmayacağını anlayınca her türlü desteği arkasına almış windowsa kurulum yapar.

ulan iki dakkada senaryo yazıldı işte :D

-----------------------------

+1 :)

Bundan boyle herkez ederi kadar...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turan-Mete
    Turan-Mete's avatar
    Erkek
    LINUX ALEMIN EN KRAL ISLETIM SISTEMIDIR

Nasıl ki doyurulmayan açlık bir müddet sonra, açlık hissinin iptali ve neticede ölüme yol açıyorsa, okuma ve fikretme davası için de aynı şeyler sözkonusu...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cxa1191s
    cxa1191s's avatar
    Erkek

Yaklaşık 2002 yılından bu yana linux kullanıyorum. Redhat 7.1 vardı o zamanlar. 1994 yılından bu yana dos 6.21 ile başladı microsoft işletim sistemleri macaram, sonra windows geldi.  Şunu söyleyebilirim ki eğer iş için kullanacaksanız linux'u tek geçerim. Aslında oyunda oynanır, müzikte dinlenir yani ev kullanıcısınada hitap eder ancak birçok lisans DirectX gibi minrosoft izin vermediği için linuxda çalışmıyor. İzin verse silineceğini biliyor ve ona göre adımlar atıyor. Başka değişle rekabeti haksız yönde yapıyor. İnsanlar işlerini göreni, istediklerini değil ona sunulanı kullanmak zorunda bırakılıyor.

Bence linux bir süre sonra windows'a nal toplatacak. Gerisi yalan. Mozillanın yaptığı gibi, openofficenin yaptığı gibi... 

Ahanda adresim www.bdy.gen.tr
Toplam Hit: 7621 Toplam Mesaj: 30