folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Alevi Meselesine Nokta.

Alevi Meselesine Nokta.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gEL_pC_pC
    gEL_pC_pC's avatar
    Erkek
    arkadaşlar alın işte size milliyet gazetesinden bir haber...alevi bir baba çocuğunun din dersi görmesini istemiyor ve de dilekçe yazıyor falan filan..bu adam gerçek bir alevi

http://www.milliyet.com.tr/2006/04/17/guncel/axgun01.html

BaBaMa değerimi sordum : "dünyalar kadar oğlum" dedi ,dünyanın değerini sordum :" 5 para etmez Dedi" çelişKi !!!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Gelmek istediğin noktayı anlayamadım.Eğer kastın aleviler dinsiz diye bir şeyse bunun yanlış olduğunu bil.Bir kişi için genelleme yaparak tüm aleviler hatta çoğu aleviler böyledir diye bir şey söylemek anlamasız olur.Bende şunu söylerim,tüm müslümanlar hırsızdır.Çünkü on binlerce hırsız vardır ve bunların çoğunun sözde dini islamdır.Ama gel gör ki islam ile uyuşmuyorlar,senin davan da aynı bu şekil.Bir veya bir kaç kişi için genelleme yapılamaz

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ertan arkadasin dedigine katiliyorum , boyle bi genelleme yapilamaz , daha once alevilerle ilgili acilan konuya bakarsan bunu daha rahat anlayabilirsin , biz de muslumaniz diyen ve bunun gereklerini yerine getiren alevi arkadaslarda var , biz de muslumaniz deyip bunun gerektirdigi ibadetleri ,uygulamalari yapmayan sunnilerde var . genellestirme yapilmamalidir yoksa ayriliga duseriz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Aleviligi islam disi gostermeyi calismayin...Aleviler islamiyeti benimsemistir...Kimlerdensin dediginde Muhammed Ali diyenlerdeniz derler...Kitabini sor Kuran der...Peygamberim Mustafa der....İbadet sekli farkli olabilir buna bakarsan hanifiler disindakiler musluman olmasin ibadet sekilleri farkli diye...bunlara aldanmayin..Aleviler cumhuriyete surekli sadik kalmis en ufak ihanetleri gorulmemistir...Kurt-Turk catismasini bitirdiniz simdide Alevi-Sunniyemi gececeksiniz...Emperyalizmin oyununa gelmeyin...Medyanin oyununa gelmeyin.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    teodos
    teodos's avatar
    Erkek
    adam dava açmakta çok haklı ve çok da güzel bir karar çıkmış. aslında din dersinin zorunlu ders olması saçmalık. kimseye zorla din bilgisi veremezsin. 5.idare her zamanki gibi mükemmel bir karar verdi. Eminim anayasanın 24.maddesi ve bunu koyan zihniyet tarihin karanlıklarına gömülecek ve bir daha çıkamayacak.

? z ı n ı s ı m a d n ı k r a f __ n i n e k i l h e T
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kokainman
    kokainman's avatar
    Erkek
    bu kadar saçma bi olay görmedim.gel_pc_pc arkadaşım cidden saçmalamışsın.
    1.o adamın gerçek bir alevi olduğu ne malum?
    2.gerçek bir alevi olsa bile çocuğunun din dersi almasını istememesi onu dinsiz ve islamiyet dışı insan olarak mı gösterir?
    3.sen şimdi neye nokta koyduğunu sanıyorsun arkadaşım.alevilik meselesinden kastın nedir ki?

ayrıca teodos un dediği gibi zorunlu din dersi die bişi olamaz.bana kalsa her türlü zorlada olsa okutulmalı çocuğa ama laik bi ülkedeiz ve kurallara uymalıyız.laiklik dini insanın kendi vicdanına bırakmaktır ki bu uygulamayla atamızın kesinlikle vasiyet ettiği laikliği yerine getirmemiş oluyoruz

... sorcerer & musket ...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek
    ii ozmn kimse bana zorla matematik edebiyat, tarih, felsefe, kimya , biyoloji vb. dersleri veremezler ak adam haklıymıs senın matıgının ne alakası var zorla morla okuma ak bitir ilkokulu (ztn ilkokulda film izletiyorlar din derslerinde) okuma sana zorla oku diyenmi var?

Ertanada hak veriyorum aleviler de bizim gibi kurana ve ALLAHA inanıyorlar hepimiz kardeşiz.

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek
    he orda bide yazmış yok dinine uymuyor yok felsefi görüşü başka o zmn bizim sınıfta bir yunan var ak oda desinki ben niye tarih dersi görüyom hemen dava açsın böle bişide ilk defa görüyom nasıl bir beyindirki dava açıyor...

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kokainman
    kokainman's avatar
    Erkek
    Kelv1n Atatürk laikliği nasıl açıklamıştır kardeş?
    insanların dini kendi vicdanlarına göre yaşaması diyerek açıklamamışmıdır?yani isteyen yapar isteyen yapmaz yapmayanada,öğrenmek istemeyenede devlet tarafından hiç bir şekilde baskı yapılamaz.
    ve laikliği bugünkü rejimimizden yani cumhuriyet rejimimizden asla ayrılmayacak bir parça olarak belirlemiştir.ki cumhuriyet rejimimizin istismar edilen en ufak parçası,rejimin de bozulmasına sebep olur.

sen adama zorla din öğretirsen ne olur?
    laikliğe karşı gelmiş olursun.
    lağikliğe karşı gelirsen ne olur?
    cumhuriyet rejimine darbe vurmuş olursun.

tarih matematik gibi dersleri örnek vermişsin.din dersi ile bunların arasında dağlar kadar fark olduğunu sende çok ii biliorsun.

bana kalsa zorla kafasına vura vura dini öğretirim çocuğa ama laik bi ülkedeyiz.yönetim biçimimiz bu.karşı gelemeyiz.

... sorcerer & musket ...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    teodos
    teodos's avatar
    Erkek
    kelvin kardeş. :) mantık yürütmüşsün ama yanlış. fizik kimya matematik v.b. gibi dersler senin bilimsel olarak gelişmeni sağlar. bunlar tabiki zorunlu olacak. yoksa seni laik devlet deil sokakarasında kuran kursu veren tarikat fırlamaları yetiştirir. beynin dini bile düşünemez hale gelir. 7/24 dinle büyürsün. cinsellik yasak, pc yasak, oyun yasak. çünkü hepsi şeytan işi. (tabi bu saydıklarımı bazıları fazlasıyla yapar ama günah olmaz!) o yüzden bu dersler zorunlu olmazsa gelişemezsin. Bunun dışında din dersi olmasın diyen yok. seçmeli olarak isteyen girer dersine. laik devlet anlayışında devlet hiçbir dine yakınlık gösteremez. çünkü devletin dini yoktur. (insan deilki dini olsun!) din dersi zorunlu olacaksa derste gösterilecek konuları bütün dinlerin mensupları ve din karşıtı kesimler beraber seçmeliler. beraber seçmeliler ki bireyler özgür iradeleri ile tüm dinleri ve din karşıtı düşünce akımlarını görüp tanıyabilsinler.

? z ı n ı s ı m a d n ı k r a f __ n i n e k i l h e T
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sempatiik
    sempatiik's avatar
    Erkek
    senin ben a.q
Toplam Hit: 6142 Toplam Mesaj: 47