folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlamaya Giriş
linefolder Algoritma Nedir ? Değişken Nedir ?

Algoritma Nedir ? Değişken Nedir ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ersn
    ersn's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hoca sen sex hikayeleri felan yazsan , insan okurken boşalır :D

küfrederiz villalara kulübeden
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek

c++ programlamada genelde yazilan programin sonuna return 0 konulur, bu verilen fonkyonun islevine gore islemin basari ile tamamlandigini gosterir.Yani 500 e kadar yazar daha sonra devam edemez cunku sadece yazdigin fonksyonu(tum program tek donguden ibaret olmayabilir) basarili bir sekilde gerceklestirir.C++ ile yazdigin kodun sonunda return 0 bulunmalidir.C dilinde ise buna gerek yoktur.

Neden return 0 da return 2,3,4,5,6 degil.Returnun sonundaki sayi onemli degildir bunu deneyerek gorebilirsin fakt genelde 1 koyuldugunda sistem error vermektedir.Buradaki asil amac programin dogru bir sekilde calistigidir.

Esconda tarafından 08/Tem/13 23:56 tarihinde düzenlenmiştir

https://t.me/pump_upp
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

hocam harika anlatmissin yanliz bir ricam var tek birdil kullansanda dil kargasasi cikmasa not : c olsa o dilde

I am Jack's inflamed sense of rejection
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    splintercell
    splintercell's avatar
    Erkek
    Esconda bunu yazdı

c++ programlamada genelde yazilan programin sonuna return 0 konulur, bu verilen fonkyonun islevine gore islemin basari ile tamamlandigini gosterir.Yani 500 e kadar yazar daha sonra devam edemez cunku sadece yazdigin fonksyonu(tum program tek donguden ibaret olmayabilir) basarili bir sekilde gerceklestirir.C++ ile yazdigin kodun sonunda return 0 bulunmalidir.C dilinde ise buna gerek yoktur.

Neden return 0 da return 2,3,4,5,6 degil.Returnun sonundaki sayi onemli degildir bunu deneyerek gorebilirsin fakt genelde 1 koyuldugunda sistem error vermektedir.Buradaki asil amac programin dogru bir sekilde calistigidir.

bunları ben de biliyorum

return ile for döngüsü arasındaki ilişkiyi kuramadım

SerYolcu sanki return de for bloğunun içinde gibi anlatmış, yani

for(count=1;count<=500;count++)
    {
    printf("I will not Throw paper airplanes in class.");
    return 0;
    }

şöyle bişey :)

sanki return komutu "continue;" misali döngüyü baştan tekrarlatıyormuş gibi bir anlatım olmuş ki aslında return ile for döngüsünün direkt olarak hiç bir alakası yok, sadece buna takıldım

madem böyle bir anlatım yapılacak daha dikkatli olunması lazım

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek
    splintercell bunu yazdı
    Esconda bunu yazdı

bunları ben de biliyorum

{
    return 0;
    }

sanki return komutu "continue;" misali döngüyü baştan tekrarlatıyormuş gibi bir anlatım olmuş ki aslında return ile for döngüsünün direkt olarak hiç bir alakası yok, sadece buna takıldım

Ikisi arasinda  dogrudan bir iliski yok, tum program sadece for dongusunden olustugu icin, return 0'da tum yazdigin kodlari kapsadigi icin program sonunda kullanilmis.Yani program bircok degisken dizi ve fonksyonlari kapsayabilir ve sonunda return 0 kullanilmalidir.

Esconda tarafından 09/Tem/13 00:17 tarihinde düzenlenmiştir

https://t.me/pump_upp
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rajooonn
    rajooonn's avatar
    Erkek
    ersn bunu yazdı

ahahah naptın sen gece gece ya :D

Gece! Vampir değilim ama geceyi çok severim. Yalnızsın, oyun oynuyorsun monitörün ışığı ve kendin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeynelbey
    zeynelbey's avatar
    Erkek

çizikledim

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek
    ersn bunu yazdı

Höööt! Ne diyon se bre gafil !

Hem de sultan-ı ay mübarek Ramazan ayında bunu nasıl söylersin sen !

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek
    asiminnesli bunu yazdı

hocam harika anlatmissin yanliz bir ricam var tek birdil kullansanda dil kargasasi cikmasa not : c olsa o dilde

1 - Ben C dilini bilmiyorum...

2 - Burada amaç programlama dilini öğretmek değil, sadece programcılık nedir MANTIĞINI öğretmektir...

3 - İlk yazdığım mesajı okursan, orada SÖZDE KODLAMA da uyduruk bir dil kulandım..

Uyduruk olduğu halde konuyu çok güzel anlattı...

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek
    splintercell bunu yazdı

bunları ben de biliyorum

{
    return 0;
    }

Programlamaya sıfırdan başlayan birisinin detaylara pek takılmaması lazım.

O niye var, bu niye yok, şöyle olsaydı nasıl olurdu sorularını daha ileride sorması lazım.

Burada aslında benim de hatam var.

C++ dilini bilmediğim halde C++ dilinden bir bir örnek verdim.

Aslında bildiğim PHP dilinden örnek verseydim konu anlaşılırdı.

Ama hem ilgi çeksin, hem de konuyu anlatsın diye bu karikatürü kullanınca ortalık karıştı :)

Karikatür aslında çok zekice.. Bunu burada belirteyim :)

O zaman SplinterCell arkadaşımızın gönlü olsun diye aynı örneği PHP den vereyim..

<?php  ** burada php yi başlatıyoruz ***

$i = 1; *** sayacımızın başlangıcını 1 yapıyoruz ***

while ( $i <= 10 ):  *** eğer sayac 10 dan küçük veya eşit ise ***

echo $i;  *** ekrana sayacın değerini yazıyoruz ***

$i++;  *** sayacın değerini 1 artırıyoruz  ***

endwhile;  *** while döngümüzün sonu, şart sağladığı sürece programımız while satırına gider, sayacımız 11 olduğu zaman döngüden çıkılır ***

?> *** php yi sonlandırıyoruz ***

satır sonlarındaki noktalı virgül ; php dilinin özelliğidir, her satır sonunda mutlaka konulmalıdır...

Toplam Hit: 5170 Toplam Mesaj: 23