Aliexpres Alibaba Para Kazanma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gizlice
    gizlice's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar ben kendim aliexpres üzerinden su zamana kadar 500 kaleme yakın ürün getirdim ama benin isteğim sahış firmamda mevcut ama oradan yani tek seferde 100 adet ürün getirmek 1 2 lerle ugraşmak istemiyorum bilgisi olan hocaların cevaplarını bekliyorum

gizlice tarafından 19/May/16 16:37 tarihinde düzenlenmiştir

gizlice
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KasiRGamsi
    KasiRGamsi's avatar
    Erkek

Vergi levhan varsa ve gümrük vergisini ödersen istediğin kadar alabilirsin, bildigim kadarıyla

sana gelince.. ne ben sezar'ım,ne de sen brütüs'sün ne ben sana kızarım, ne de zatın zahmet edip bana küssün artık seninle biz, düşman bile değiliz"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gizlice
    gizlice's avatar
    Erkek

Evet vergi levham var vergisinide ödemeye razıyım ama şimdi alacagım ürün oto arıza tespit cihazı yaklasık 45 dolar civarı örnek 5000 tl mal aldım ve gümrükte kaldı ee bu parayı 2 ay beklıyecegım ıadesini ugrasacaksın bir ton iş yükü iste tam olarak ögrenmek istedigim 40 dolar satıcı onu 15 dolar yazacak yüzde kaç oranında onun için vergi alınacak başka ne gibi masraflar cıkacak 

gizlice
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caglar99
    caglar99's avatar
    Erkek
    gizlice bunu yazdı

Evet vergi levham var vergisinide ödemeye razıyım ama şimdi alacagım ürün oto arıza tespit cihazı yaklasık 45 dolar civarı örnek 5000 tl mal aldım ve gümrükte kaldı ee bu parayı 2 ay beklıyecegım ıadesini ugrasacaksın bir ton iş yükü iste tam olarak ögrenmek istedigim 40 dolar satıcı onu 15 dolar yazacak yüzde kaç oranında onun için vergi alınacak başka ne gibi masraflar cıkacak 

hem vergi ödemeye razıyım diosun. hemde "satıcı 40'ı 15 yapsın" diosun.. :D kötü niyetle iyi murada erilmez hacı. :D

Caglar.Boss
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    gizlice bunu yazdı

Satıcı isterse gift yapsın önemi yok. Senden ödeme yaptığın kalem sayısı, ürün adı gib bilgilerin yanında, ödeme dekontlarını bir bir isteyecekler.

40 doları 10 dolar yazsında zikeyim olayı yok yani. Ticaretini yapacaksan ödeyecen hacı.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gizlice
    gizlice's avatar
    Erkek

murid kardeşlerim tamam ödemede sıkıntı yoksa ozaman ne gerek var 10 kişinin adına ayrı ayrı getırsem zaten 100 tane yapıyo burada ben kazanmısken birazda devletim kazansın :D :D devletım maasımdan zaten %50 %70 vergi alıyor yetmıyor zaten benım aldıgımdanda bırazcık kazansınkı devletımız gelişsin

gizlice
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sakabey
    sakabey's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yüzde kaçlık vergi alınıyor? mesela ben 10 bin tl lik bir alış yaptım. Devlet bu alış üzerinden mi vergi kesiyor yoksa yıllık toplam kazançtanmı ve oranları ne? bende merak ediyorum açıkçası bu işlerden anlayan arkadaşlar yazarsa a dan z ye memnun olurum.

sakabey tarafından 20/May/16 01:19 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

Adam piyasa fiyatını araştırıyo malın yok öyle 40a al 15 göster hatta sen aldığın yeri ödemeyi 15den göster yine kabul etmez bildiğim kadarı ile öyle vergi levhası yetmiyor dış ticaret sirketin olacak ve her gelen mala vergi alır kalem kalem 

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    xxjokerxx bunu yazdı

Adam piyasa fiyatını araştırıyo malın yok öyle 40a al 15 göster hatta sen aldığın yeri ödemeyi 15den göster yine kabul etmez bildiğim kadarı ile öyle vergi levhası yetmiyor dış ticaret sirketin olacak ve her gelen mala vergi alır kalem kalem 

yurtdısına satıs yapabılıyorsun fakat ithalat rejımını okumak ona gore yorumlamak lazım vergı levhası yetebılır fakat oranları vergı durumları degısmekte.

smdı sen yok oyle 40 al 15 goster demısısn ama bu kanunsuz bır olay degıl her ulkenın vergı bıcımı ayrı kaldıkı sen ıflas etmıs bır durumdakı fabrıkadan o ulke satıs fıyatı 1000 usd olan bır malı 100 dolara 50 dolara hatta bedava bıle elde etmıs olabılırsın .

urunun turk gumruk alanına  gırdıgı zaten gumrukte sen zaten urunlerle ılgılı olarak pulunu vs gereklı proseduru ızleyerek odemenı yapıyorsun malı gumruk alanından cıkarmak ıcın.

Adam ornegın sen pıyasad degerı ulkede satıs 10bın dolar olup trde 20 bıne satılan urune dersekı sen bunu bın dolara alamazsın bunu ıspat et .faturanı gonderırsın derse yıne cıkartamazsın . O parayı odemeden cıkartamazsın. parayı odeyıp cıkartırsın snra bakanlıkla yazısırsın snra olmazsa dava acıp odedıgın parayı faızı ıle alırsın.

Bır hocam anlatmıstı bundan bır kac sene once arkadası bır ulkeden ıkıncı el sonar cıhazı almıs . sıfır fıyatı 45 bın dolar cıvarında ımıs fakat ıkıncı el aldıkları ve tıcarı faalıyette bulunmadıkları ıcın dırekt son kullanıcı aldıgı ıcın normalde ıthalat kısmına dahıl olmuyor . ama gumruk yıne ıthalatcı olarak goruyor bunları ve oranları belırtıp malı cekebılmelerı ıcın odeme yapmalarını ıstıyorlar . odeme yapıyorlar malı cekıyorlar bakanlıkla yazısıyorlar vs dava acıldı mı bılmıyorum ama gerı alıyorlar.

demem odur kı sen zaten fatura ıle malın bedelını bıldırıyorsun derlerse kı gumrukte bu mal bu fıyata olamaz , memuru ılgılendıren bır durum degıldır memur sorun cıkartıyordur , hukuksuz ıs yapıyordur yasal yoldan hakkınızı arayabılırsınız.

ısı bılen bır gumruk musavırıne gercı hepsı bılır gıdın konusun 100 tane urun getırtmek ıstıyorum dıyorsun yanı tanesı 10 dolar bın dolar eder vergısı pususu sana 3 4 bıne patlar o yuzden rıske gırme az para degıl sonucta gıt bır konus hocam snra ıs yap. kolay gelsın 

ek olarak soyle bır sey gordum smdı bır bakayım dedım sen ıyıce arastır derım 

http://bilgedefteri.net/cinden-alisveris-ayni-urunden-kac-adet-alabilirim.html

hipokondriyak tarafından 20/May/16 03:14 tarihinde düzenlenmiştir

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Vergi işi biraz farklı. Tam formülünü bilmiyorum ama farklı hesaplanıyor. Yani 2 tane 1000dolarlık ürün aldığında ikisininde vergisi aynı olmuyor. Ürünler kilosu, büyüklüğü, cinsi gibi şeyler etkiliyor vergi ücretini.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gizlice
    gizlice's avatar
    Erkek
    RaAmLis bunu yazdı

Vergi işi biraz farklı. Tam formülünü bilmiyorum ama farklı hesaplanıyor. Yani 2 tane 1000dolarlık ürün aldığında ikisininde vergisi aynı olmuyor. Ürünler kilosu, büyüklüğü, cinsi gibi şeyler etkiliyor vergi ücretini.

işte tam olarak bize gerekecek olan alıcağım o ürünün oto arıza tespit cihazı cinden üretilen ve türkiyede satılan cracklı kopya cıhaz gibi ama paket olakakta ortalama 25 cm uzunlugunda 7 santım genişligi 1 adet te ortalama 600 gr falan yani o kadar büyük birşey değil cinde 40 dolar ama türkiyede ben 60 65 dolara satıyorum 

gizlice
Toplam Hit: 1902 Toplam Mesaj: 12
para kazanma