Aliexpress Hakkında Sorularım Var

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emirhantutgun
    emirhantutgun's avatar
    Erkek

Herkese merhabalar .. Aliexpress hakkında kafamda bir kaç soru var . Yardımcı olabilecek varsa sevinirim :)

• Kargo teslim süresi yaklaşı olarak kaç gündür ?

• Aliexpressten alınan ürünler hangi kargoyla geliyor ?

• Adresi bulamazlarsa telefondan bana ulaşırlar mı ?

• Ürünün elime ulaşmayıpta haberim olmadan geri iade gibi bir şey söz konusu mu ?

• Ürün gelmeyip geri giderse verdiğim para geri hesaba yatar mı ?

• Paranın hesaptan kesilipte ürünün gelmemesi gibi birşey söz konusu olabilir mi ?

' Hayatta en büyük zevk , başkasının ' yapamazsın ' dediğini yapmaktır .
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

- Satıcıya ve gönderdiği güne göre değişir. Yılbaşında falan gönderirse 2 ay beklediğim oldu. Birde Çinlilerin zırt pırt durmadan milli bayramları oluyor.

- Çin'den satıcı hangi kargoyla gönderirse onunla geliyor. Türkiye'ye varınca gerisine PTT bakıyor.

-Kargocuya kalmış bi şey. Takip numaralı al mutlaka ki teslim etmek zorunda olsun. Takipsiz kargoları yolda indira gandi yapıyorlar.

• Ürünün elime ulaşmayıpta haberim olmadan geri iade gibi bir şey söz konusu mu ?

-Adres bulunamazsa geri iade gider gerçi takip kodu alırsan böyle bir şey olmaz.

-Takip kodlu alırsan satıcıya geri döndüğünü yazarak iade alabilirsin.

• Paranın hesaptan kesilipte ürünün gelmemesi gibi birşey söz konusu olabilir mi ?

-Aliexpress Gittigidiyor, N11 tarzı bir aracıdır. Paran sen onay verene kadar onlarda güvende.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    emirhantutgun bunu yazdı

Herkese merhabalar .. Aliexpress hakkında kafamda bir kaç soru var . Yardımcı olabilecek varsa sevinirim :)

https://www.google.com.tr/search?client=opera&q=Aliexpress+Kargo+teslim+süresi+yaklaşı+olarak+kaç+gündür+%3F&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

https://www.google.com.tr/search?client=opera&q=Aliexpressten+alınan+ürünler+hangi+kargoyla+geliyo&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

https://www.google.com.tr/search?client=opera&q=Aliexpress+Adresi+bulamazlarsa+telefondan+bana+ulaşırlar+mı+%3F&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

https://www.google.com.tr/search?client=opera&q=aliexpress+ürün+iade+prosedürü&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

https://www.google.com.tr/search?client=opera&q=aliexpress+ürün+geri+giderse&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

https://www.google.com.tr/search?client=opera&q=aliexpress+ürün+gelmedi&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

artistlik yapıyorum gibi gelebilir ama, soruların çoğu google da ilk sırada bulabileceğin şeyler abi.

black implies white, self implies other, life implies death.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emirhantutgun
    emirhantutgun's avatar
    Erkek

mkyb çok teşekkür ederim .  Takip kodunu nereden bulabilirim ? nerede yazar ? bide takip kodunu hangi siteye yazıp aratacağız ? 

nurulmac11. google da elbet vardır ama ben sizlerden öğrenmek istedim . her kafadan bir ses çıkıyor orada . burdakiler dışındaki cevaplara güvenmiyorum :) yinede teşekkürler :)

emirhantutgun tarafından 22/Mar/17 01:19 tarihinde düzenlenmiştir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Kardeşim bedeva kargo diye 3-5 dolarlık ıvır zıvır siparişi verdi 2 kere farklı zamanlarda geldi ikisinde de Apartman dış kapıya bırakılmış kargolar bu sık sık görülen sorun mu ? Onlar meblağ az diye paket küçüktü ama her küçük pakette düşük fiyatlı ürün olmuyor neticede..

Kendine İyi Bak ..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emirhantutgun
    emirhantutgun's avatar
    Erkek
    darkroques61 bunu yazdı

Kardeşim bedeva kargo diye 3-5 dolarlık ıvır zıvır siparişi verdi 2 kere farklı zamanlarda geldi ikisinde de Apartman dış kapıya bırakılmış kargolar bu sık sık görülen sorun mu ? Onlar meblağ az diye paket küçüktü ama her küçük pakette düşük fiyatlı ürün olmuyor neticede..

öyle birşey yapılırsa şikayetçi olma şansımız varmıdır sizce ? apartmanın güvenlik kamerasından görülür -ki sanmam öyle bir riske gireceğini adamların . garip bir olay olmuş sizinki :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emirhantutgun
    emirhantutgun's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

ÇOK TEŞEKKÜRLER . BEN ŞİMDİLİK BEKLEYEYİM . HEMEN HEMEN 5 GÜN OLDU SİPARİŞİ GEÇELİ . BAZILARI 2 HAFTADA GELİR DİYOR. BAZILARI 45 GÜNDEN AŞAĞI GELMEZ DİYOR . BEKLEYİP GÖRECEĞİZ BAKALIM :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kargo işine bakan PTT çalışanları taşeron. Adam memur olmadığından istediğini yapar. Şikayetle vs bi şey çıkmaz. Ben bizim mahalleye bakan adamın telefonunu aldım sipariş verdikten sonra bi alo diyorum abi benim paket gelecek bi zahmet sahip çıkıverirsin diye gelince getiriyor hemen.

Ayrıca daima 1-2 dolar fazla verip takip kodlu alın. Takip kodu olmadığından nasıl olsa kimse peşine düşmez deyip yolda çalıyorlar.

mkyb tarafından 22/Mar/17 01:30 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

çift mesaj silinebilir

mkyb tarafından 22/Mar/17 01:28 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emirhantutgun
    emirhantutgun's avatar
    Erkek

china post air mail olanı mı alalım yani ?

Toplam Hit: 1873 Toplam Mesaj: 13
yardım aliexpress express ali