Alınabilecek Sony Telefonlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    nurulmac11 bunu yazdı

sanirim iphone disinda alinabilecek hic bir cep telefonu yok.

hepsinin kronik sorunu var ve servisler yarrak gibi afedersiniz. 

microsoftun ve sony'nin de ta amina koyayim. adam akilli biseyler cikaramadilar. 

Microsoft ve Sony geleceği göremeyecek kadar vizyonsuz. LG kalitesiz, Samsung ise seneye ürün satabilmek için bilerek yapıyor.

Xiaomi mi5 alabilirsiniz 1.200 liraya kaçak imei atılmışı satılıyor forumlarda. Mis gibi Snapdragon 820 işlemci. Garantili olsun derseniz Hepsiburada'da 1.400 TL.

abi sıkıntı çıkartırmı ? garantisiz olanını almak istiyorum ama en ufak bi sorunda telefon kaput olucak gibime geliyor hep. bu yüzden korkuyorum böyle telefonlar almaya.

bir de avrupadan gelecek arkadaş var, oneplus 3 getirme şansım var. oneplus a imei atabiliyo muyuz ?

black implies white, self implies other, life implies death.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Mi5'lerin kronik sorununu okumadım hiç gerek yerli gerek yabancı forumlarda. Sadece Türkiye'de Vodafone'nun 4G frekanslarına uyum problemleri oluyormuş. Telefon 4G yerine 3G kullanıyormuş Vodafone hat ile. Çözüm için özel kod giriyorsun menüsü falan var fazla bakmadım o kısıma.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek

artık perte çıkmasına az kalmış 2,5 senelik Z2 kullanıcısı olarak yazıyorum Sony alma. aldığım dönemin iyi telefonlarından biriydi ama Lolipop sonrası gelen rom'larda cortladılar pil, cpu konusunda.

Kernel_Panic tarafından 19/Eyl/16 07:38 tarihinde düzenlenmiştir

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Kernel_Panic bunu yazdı

artık perte çıkmasına az kalmış 2,5 senelik Z2 kullanıcısı olarak yazıyorum Sony alma. aldığım dönemin iyi telefonlarından biriydi ama Lolipop sonrası gelen rom'larda cortladılar pil, cpu konusunda.

Android kullanıyorsan romlardan anlayacaksın hocam. Yoksa her sene telefon değiştirmek zorunda kalırsın.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

iPhone 'a yükleniyoz mükleniyoz ama alınabilecek en iyi seçenek gibi duruyor.

Android tarafında ben iyi-kötü yine Samsung telefonlara güveniyorum. Özellikler Note serisine. Bende de Note3 var.

LG, HTC falan sittin sene gidip almam. Note serisini eline yüzüne bulaştırırsa en azılı Apple fanboy olurum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Kernel_Panic bunu yazdı

Android kullanıyorsan romlardan anlayacaksın hocam. Yoksa her sene telefon değiştirmek zorunda kalırsın.

Donanımsal bazı sorunları vardı hocam zaten benim cihazın. Almanya'dan alınmıştı garanti durumuda burda geçmedi. Bootloader kilidini ilk haftası açmıştım Cm11 custom rom atmak için ama kitkat'daki stabilliği lollipopta da bir nebze uygulanabiliyodu stock deodexed romla. Batarya ve cpu marshmallowda zorladı artık custom romlarda günü kurtarmıyor.

Kernel_Panic tarafından 19/Eyl/16 23:16 tarihinde düzenlenmiştir

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MGT
    MGT's avatar
    Erkek

Hocam 2 senden fazladır z2 kullanıyorum ve gayet memnunum şuanda değiştirecek olsam ne alırım diye ara ara düşünüyorum ve açıkçası bir karar varamıyorum.  tavsiye edermiyim kesinlikle ederim ve şunuda belirtmek isterim her ne marka ve model olursa olsun bir telefona 1000 tl fazlasını vermek çok büyük pişmanlık getiriyor tabi eldeki imkanlara göre bu rakam değişebilir fakat türkiye ortalaması için kesinlikle bu böyle ha sony yerine tavsiye edebileceğim iki marka biri huawei diğeri ise asus bu söylediklerime dikkat edersen hem ekonomik hemde performans konusundan can sıkmayacak cihazlar

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

2 yıldır zenfone 6 kullanıyorum. Bazen donuyor sonra hemen kendine geliyor. Al kullan. 

Şunu da belirteyim, malım çok kıymetlidir. Hor kullanmam. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

XA Ultra aldık eşime. Neredeyse 1 ay olacak.

- Batarya ehh işte. 2 güne kadar dediği ultra stamina modu. Onda da nokia 6600'a dönüyor telefon. Rehber, arama, kamera vs. çalışıyor, öbür uygulamalar yok. Stamina modunda %4 sarj ile 4 saat kullanım süresi gösteriyor. 6 inçlik telefon için normal sayılır. Samsung A7 (2016)'ın batarya ömrü 1 saat fazla. Ona göre kıyaslayın. Kısaca 6 saat mobil veri açık ekran süresi veriyor.

- Ekran kalitesinde sorun yok.

- Ön kamera mükemmel. Arka kameranın 21 MP olması pek bir şey değiştirmiyor. Tabi baskı için düşünmüyorsanız. Ön kamera ile çekilen fotoğraflardan sonra arka kameranın kalitesi pek iyi gelmiyor. Tost makinesi değil tabi.

- Bir ayda 2 defa kilitlendi. Bir tanesi kilit açma ekranında.

- Qualcomm değil mediatek helio p10 işlemcisi var. Orta-üst seviye işlemci. Kasmasına şahit olmadım. Akıcı.

- Uzun çekimlerde kameranın olduğu yer ısınıyor.

- LTE Cat 4 destekli. 4G bağlantı problemi yaşamadık.

- 16 GB. Gittik 95 MB/s sd kart taktık. Şu an depolama ve video çekimi problemi yaşamıyoruz.

- Bazı yazılımsal hatalar var. Örneğin telefon masa üstüne konduğunu algılamıyor. Nougat gelirse düzeleceğini umuyorum şayet alındığından beri 2 defa güncelleme aldı.

Şu an 1400 TL civarı internet mağazalarında bulunabiliyor Sony TR garantili.

Olaylara karışmayın!
Toplam Hit: 3088 Toplam Mesaj: 29
sony