Alınık 2. El Nissan Qashqai

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Selam,

Kasım-Aralık ayında 2. el bir Crossover almayı düşünüyorum. yeni kasaları çok hoşuma gitti. Biraz araştırdım:

Beğenen olduğu kadar beğenmeyen de var turbosu kronik sorunlu diyen var tavanı çok alçak diyen var malzeme kalitesi berbat diyen var e tam tersini diyen de var.Bu sebeple kullanmış olan, yada araba konusunda tecrübeli müritlerin değerli yorumlarını bekliyorum. (arabadan pek anlamam her türlü yorum işimi görür )

Araç İstanbulda kullanılacak, yılda 1 kere karadenize gidilir. Yılda 5000 km anca yaparım diye düşünüyorum.

2014 1.5dci odaklandım yoksa duster mı alsam :S 

Bütçe 85k

Özet: Bu araç alınır mı ?

Mod not. Eski uyelerin kategori bulmaya usenmesi bizi uzuyor :( 

طדṮ
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

85 e bahsettiğin araç ve yıla göre ancak pert olanı alabilirsin.

Kaldı ki senede 5000 km için dizel almaya gerek yok, bunun çoğu da şehiriçi olacak. Benzinli 1.2 olanlara bak illa qashqai alacaksan.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Bizde 2018 1.2 Qashqai var ve gayet menunuz. Evet motoru küçük olduğundan dolayı hızlanma sorunu var ama çok dik yokuşları bile kaymadan rahatça tırmanıyor. 5000KM için dizel çok mantıklı değil benzinli almanı öneririm araç zaten ekonomik bir araç. 

Malzeme kalitesine gelince bir BMW beklememek lazım ama bunun haricinde en azından bizim paketimizde hiç fena değil. Sadece cam tavanlı almamanı öneririm en çok sorun yaşayan parçası odur. Eğer bütçen biraz daha yukarı çıkabilirse Kuga'ya da bakabilirsin.

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

merhabalar

kardeş şimdiden hayırlı olsun

kore olması  fark etmez dersen motor konusun da  eşsiz olan kia ve hyundai 1.6 TGDİ KONA V.B  tavsiyemdir  1.6 T-GDİ motor önerimdir düşük motor  yüksek beygir ..

not: dCi motoru bilindiği   gibi birçok marka   kullanıyor  sayacak olursak marka sayısı  5/6  yi buluyor

seçenek çok  evet . 

EVET   NİSSAN  SÜPER SEÇİM MODELİN SEÇENEKLERİ DE  FAZLA  VE  ÇOK  SATILAN MODEL

BAZI ZAMANLAR  HER 10  ARAÇTAN 4 Ü Nissan Qashqai OLABİLİYOR  FENA  TUTULUYOR

BÜTCEYE EN UYGUNU  SKODA YETİ YA DA  DAHA  YENİ ÇIKAN MODELLERİ  DE OLABİLİR skoda kodiaq / karoq 

BÜTCE YETERLİ OLURSA  SKOANIN YENİ SUV  MODELLERİ YA DA AUDİ  ( Q2  TFSİ )

AUDİ  Q2 TFSİ  FAV.. . .  .

DİZEL KONUSUN DA   YİNE  KİA VE  HYUNDAİ EN SON TEKNOLOJİ  DİYEBİLİRİZ ( CRDİ )

watervay tarafından 04/Eki/19 11:26 tarihinde düzenlenmiştir

Syntax error..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Avrupa Amerika markaları yerine Nissan güzel tercih diğer Japonlar gibi çalıştırırken bu araç arızalanmayacak diye çalıştırıyorsun ama qashqai yerine daha global olan ağabeyi xtrail daha isabetli bir seçim olur. 🤨 Seçim sizin. 

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Herkese yorumları için teşekkürler. Bütçeyi sanırım 90k yapabilirim. 2020 ye sarkarsa 100k yaparım. Yorumlarınız neticesinde benzinli araç almam daha mantıklı.

Bahsettiğiniz alternatif modelleri bir araştırayım.

Crossover satmak isteyen mürid var ise teklif alabilirim yabancıya gitmesin paralar :) 

Mod: Teşekkürler hocam nazar boncuğu olsun 7 yıldır ban free :) 

طדṮ
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu araba ruhsatta otomobil mi yoksa SUV olarak mı geçiyor ? Bazı ilanlarda adam özellikle ruhsatta otomobil yazdığını belirtmiş. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Gectigimiz mart sifir Duster 1.6 benzinli aldim (85.000), ben araci sevdim - memnunum. Vergilerden dolayi Turkiye piyasasinda hicbir aracin verdigin paraya degecegini sanmiyorum. Bunun haricinde yuksek arac olmasi, sifir olmasi, alabilecegim en uygun fiyatli arac olmasi gibi sebeplerden dolayi aldim.

vatandaşa kafam girsin!..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    telekom bunu yazdı

Gectigimiz mart sifir Duster 1.6 benzinli aldim (85.000), ben araci sevdim - memnunum. Vergilerden dolayi Turkiye piyasasinda hicbir aracin verdigin paraya degecegini sanmiyorum. Bunun haricinde yuksek arac olmasi, sifir olmasi, alabilecegim en uygun fiyatli arac olmasi gibi sebeplerden dolayi aldim.

Şuanda 112.000 lira olmuş hocam. 27.000 lira zam gelmiş 6 ayda. Duster bence TR şartlarında alınacak bir araba. Sürüş keyfi yok odun gibide gerek yakıt tüketimi gerekte parça ve bakım ucuzluğu yönü çok iyi. Birde yüksek araba. Tam Anadolu için üretilmiş.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    telekom bunu yazdı

Şuanda 112.000 lira olmuş hocam. 27.000 lira zam gelmiş 6 ayda. Duster bence TR şartlarında alınacak bir araba. Sürüş keyfi yok odun gibide gerek yakıt tüketimi gerekte parça ve bakım ucuzluğu yönü çok iyi. Birde yüksek araba. Tam Anadolu için üretilmiş.

Günümüzün SW Toros u.

Toros da her yere giderdi dağ bayır demeden.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    telekom bunu yazdı

Günümüzün SW Toros u.

Toros da her yere giderdi dağ bayır demeden.

Euro ncap 3 yıldız almıs :( aşırı teneke diyenler var 

طדṮ
Toplam Hit: 1844 Toplam Mesaj: 12
2.el qashqai nissan