Alınık 5S

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Beyler 5s e ihtiyacım var.Yedek parça niyetine kullanacağım her özelliği aktif olması zaruri değildir.İlgililer aşağıya yazabilir.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    juniourfalcon
    juniourfalcon's avatar
    Erkek

hocam elimde suya duşmuş bir 5s var eğer parça olarak lazımsa uygun bir fiyat ver göndereyim

telefon açılmıyor yalnız

juniourfalcon tarafından 15/Ağu/18 11:42 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Açılmasında ekranı filan çalışıyomu acaba.Ya benim ekranı 2 seferdir değiştirdim telefoncuda randıman alamadım niyetim ekranı değişmek birde home buton bozuldu onuda değiştim parmak izi gitti xd onusa toparlamak şimdi alır takarız.Bozuk olur uğraşmak istemiyorum.Ayrıyetten fiyat aralıkları ne bu ölü iphone ların.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Suya düşmüşse cihazın ekranında su lekeleri olacaktır. Özellikle beyaz sayfalarda çok göze batar.

5s'lerde ekran değişimi sırasında parmak izinin bozulması sık karşılaşılan bir sorun. iPhone tamirinde ayarlı tornavida kullanılır. Tıpkı uçaklarda olduğu gibi her vidanın belli bir sıkma derecesi vardır. Çok sıkarsanız cihaza zarar verirsiniz. Özellikle parmak izi okuyucunun bağlantısı çok hassas. Birde Apple güvenlik amacıyla parmak izi okuyucuyu her cihaza ayrı yapıyor. Başka iPhone'dan sökülen parmak izi okuyucuyu senin cihaz tanımaz mesala. 

Sahibinden.com'da tonla iPhone 5s ve SE var. Neymiş yazılım güncellemesi sonrası parmak izi okuyucusu bozulmuş. Hassiktirsinler. Çakma ekran takılırken bozuldu yazmıyorlarda yalan uyduruyorlar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Suya düşmüşse cihazın ekranında su lekeleri olacaktır. Özellikle beyaz sayfalarda çok göze batar.

5s'lerde ekran değişimi sırasında parmak izinin bozulması sık karşılaşılan bir sorun. iPhone tamirinde ayarlı tornavida kullanılır. Tıpkı uçaklarda olduğu gibi her vidanın belli bir sıkma derecesi vardır. Çok sıkarsanız cihaza zarar verirsiniz. Özellikle parmak izi okuyucunun bağlantısı çok hassas. Birde Apple güvenlik amacıyla parmak izi okuyucuyu her cihaza ayrı yapıyor. Başka iPhone'dan sökülen parmak izi okuyucuyu senin cihaz tanımaz mesala. 

Sahibinden.com'da tonla iPhone 5s ve SE var. Neymiş yazılım güncellemesi sonrası parmak izi okuyucusu bozulmuş. Hassiktirsinler. Çakma ekran takılırken bozuldu yazmıyorlarda yalan uyduruyorlar.

Parmak iziyle ekran değişimi bozulmaları farklı zamanda gerçekleşti.Benim asıl amaç şu telefonu gittiği kadar götürmek.Peki 5s e iphone se den parçalar takılır mı kamera anakart filan.Modifikasyon olayları var mıdır?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Büyük ihtimalle olur. İkisininde kasa tasarımları aynı.

https://tr.ifixit.com/Teardown/iPhone+SE+Teardown/60902

https://tr.ifixit.com/Teardown/iPhone+5s+Teardown/17383

Benimkinin garantisi biterse Red iPhone yapmayı düşünüyorum kasasını. Bu kasada olmayan bir renk olacağı için dikkat çekici ve retro bir havası olacaktır.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    juniourfalcon
    juniourfalcon's avatar
    Erkek
    skyvalet bunu yazdı

Açılmasında ekranı filan çalışıyomu acaba.Ya benim ekranı 2 seferdir değiştirdim telefoncuda randıman alamadım niyetim ekranı değişmek birde home buton bozuldu onuda değiştim parmak izi gitti xd onusa toparlamak şimdi alır takarız.Bozuk olur uğraşmak istemiyorum.Ayrıyetten fiyat aralıkları ne bu ölü iphone ların.

ekranı sağlam çalışıyordu telefoncuya gönderdim 300 tl maliyet çıkarttı yapmak için o yüzden yaptırmaktan vazgeçtim

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

https://www.hepsiburada.com/lenovo-moto-e4-plus-16-gb-lenovo-turkiye-garantili-p-HBV000007YPS7 
    Bu nasıl beyler iphone u satıp bunu alsam.Ana hatlarıyla telefon belli.Kullanan şusu kötü busu kötü diyenler?

edit:home butonu değişmiş kozmatik olarak 6/10 telefon ne kadar eder 2.eli?

skyvalet tarafından 15/Ağu/18 17:45 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    skyvalet bunu yazdı

https://www.hepsiburada.com/lenovo-moto-e4-plus-16-gb-lenovo-turkiye-garantili-p-HBV000007YPS7 
    Bu nasıl beyler iphone u satıp bunu alsam.Ana hatlarıyla telefon belli.Kullanan şusu kötü busu kötü diyenler?

Oyuna ve kameaya girmezsen sosyal medya kullanımında işini görür. Hafıza 16 GB oradan sıkıntı çıkarabilir onada alırsın bi tane 64 GB SD kart uygulama yükleme yeri olarak onu seçersin halolur.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Ankaradaysan pm at da adam akıllı telefoncu söyleyeyim ben sana. Kasayı düzeltmediklerinden randıman alamıyorsun. Kasa yamuk olunca ekrana basınç yapıyor patlıyor.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı

Ankaradaysan pm at da adam akıllı telefoncu söyleyeyim ben sana. Kasayı düzeltmediklerinden randıman alamıyorsun. Kasa yamuk olunca ekrana basınç yapıyor patlıyor.

Ekran düzeldi.Telefon çok sıkıntı çıkarmaya başladı canımı sıkıyor artık.

Toplam Hit: 1903 Toplam Mesaj: 14
5s