Alınık Yeşil Lazer

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

şu uzun menzilli lazerler var ya onlardan arıyorum. en ucuzuna ve en kalitelisine bakıyorum. 500mwlikler falan aşıyor tabi ama 50 liraya kadar 200lük buldum. kullanan varsa performansı cihaz özellikleriyle anlatabilir mi?

gittigidiyordan birkaç link koyucam satıcıyı tanımam baştan belirteyim =)

http://urun.gittigidiyor.com/elektronik/green-laser-orjinal-200mw-532nm-yesil-lazer-50304295?pnv=1

http://urun.gittigidiyor.com/elektronik/green-laser-200mw-532nm-yesil-lazer-5-baslikli-50304356?pnv=1

http://urun.gittigidiyor.com/elektronik/yesil-lazer-5-baslikli-100mw-green-lazer-50209889?pnv=1

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

ben onlardan aldım ama hep sahtesi herhalde.

ip gibi dümdüz uzasın istiyorum bazı videolarda var ya onlardan istiyorum ben de.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fcuk
    Fcuk's avatar
    Erkek

valla ben bizim burada kapanan bir dükkandan aldım normalde 60 liraya satıyormuş 20 den aldım. on numara gidiyor :) Mw sini bilmiyorum ama.

Hoop.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    metalkolik
    metalkolik's avatar
    Erkek

kuzende bana çinden gelidiğinde getirmişti harbi muazzam bi ışğı vardı ama basma butonu hemen bozulmuştu pek tadını çıkaramadım

metal, bir müzik türü değildir bir yaşam tarzıdır, bırak seni yönlendirsin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

up

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

maçlarda kalecilerin gözüne tutucan dimi :P

şaka bi yana  uygun ve kaliteli bişey olursa bende alabilirim  bide bunların  mesafe ne kadar oluyor yani ne kadar ileriye gidiyor atiyorum  1 km gidermi ?

Nev-i Şahsına Münhasır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

donanım haberde baya profesyonelce(hobisi olmasına rağmen) ilgilenen biri var. googledan falan konuyu bulursan incelee. tavsiye ettigi lazerleri falanda vermişti.  konu dışı bölümünde denk geldim sanırım. bende konuya bakim bulursam eklerim

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

hocam 400 mw üzeri silah kabul ediliyor kullanmak yasal değil aklında olsun..

Onun dışında linklere baktım adam bir yerlerden cp yapmış, az da saçmalamış, alırken aklında bulundurman gereken genel şeyler şunlar:

Güç: watt cinsinden ifade edilen şey. ne kadar yüksek, o kadar yakıcı. 200mwlıklar sniper tüfeklerinde işaretleyici olarak kullanılıyor.. 300 mw ile rahatlıkla balon patlatabilir, kibrit yakabilirsin. 400 mwla ahşap yüzeyleri kesebilirsin, kurşunların üzerine seri numaralarını bunlarla kazıyorlar. 600 mwla gökbilimciler gezegenlerin üstündeki kraterleri işaretliyorlar. 700 mwla elmas kesiyorlar. alırken nereye tuttuğun değil yansıması da önemli, 500 mw gücündeki bir lazeri aynadan yansıtırsan ve gözüne gelirse zarar verebilir. en güzeli hiç onlara bulaşmamak..

dalga boyu: nm (nanometre) denen zımbırtı. ışığın rengini gösterir, senin işine yaramayacak ayrıntıda bir şey. sen sadece görsel olarak hangi rengi istiyorsan ona bak, yeşili daha iyidir kırmızısı iyidir diye bir şey yok, sırf görsellik, adam sana ama benimki mavi çok daha güçlü falan derse yeme.

enerji kaynağı: kalem pille çalıştırılan gerçek bir 500-600 mwlık lazer yoktur.. yapmaya kalksan bile 10 saniye bile dayanmaz. yani adam sana kalem pille çalışır kesintisiz yarım saat kullanabilirsin ama bu alet 300mwlık diyorsa, onu da yeme. öyle bir dünya yok.

bir de yüksek güçlü bir şey alacaksan bu sebepten mutlaka şarj edilebilir pil al ki her seferinde pile para yedirmeyesin..

sigara değil, balık olan.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

http://forum.donanimhaber.com/m_54774429/tm.htm

konu bu olması lazım.baya açıklayıcı bir anlatım ve bütçeye göre sağlam lazer önerilieri mevcut

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Illegal_Character
    Illegal_Character's avatar
    Erkek

izzmarit bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam 400 mw üzeri silah kabul ediliyor kullanmak yasal değil aklında olsun..

Onun dışında linklere baktım adam bir yerlerden cp yapmış, az da saçmalamış, alırken aklında bulundurman gereken genel şeyler şunlar:

Güç: watt cinsinden ifade edilen şey. ne kadar yüksek, o kadar yakıcı. 200mwlıklar sniper tüfeklerinde işaretleyici olarak kullanılıyor.. 300 mw ile rahatlıkla balon patlatabilir, kibrit yakabilirsin. 400 mwla ahşap yüzeyleri kesebilirsin, kurşunların üzerine seri numaralarını bunlarla kazıyorlar. 600 mwla gökbilimciler gezegenlerin üstündeki kraterleri işaretliyorlar. 700 mwla elmas kesiyorlar. alırken nereye tuttuğun değil yansıması da önemli, 500 mw gücündeki bir lazeri aynadan yansıtırsan ve gözüne gelirse zarar verebilir. en güzeli hiç onlara bulaşmamak..

dalga boyu: nm (nanometre) denen zımbırtı. ışığın rengini gösterir, senin işine yaramayacak ayrıntıda bir şey. sen sadece görsel olarak hangi rengi istiyorsan ona bak, yeşili daha iyidir kırmızısı iyidir diye bir şey yok, sırf görsellik, adam sana ama benimki mavi çok daha güçlü falan derse yeme.

enerji kaynağı: kalem pille çalıştırılan gerçek bir 500-600 mwlık lazer yoktur.. yapmaya kalksan bile 10 saniye bile dayanmaz. yani adam sana kalem pille çalışır kesintisiz yarım saat kullanabilirsin ama bu alet 300mwlık diyorsa, onu da yeme. öyle bir dünya yok.

bir de yüksek güçlü bir şey alacaksan bu sebepten mutlaka şarj edilebilir pil al ki her seferinde pile para yedirmeyesin..

-----------------------------

la izmarit herşeyi bilion la sen korkuyom artık ben senden :D

Kibarlığım affedilmez bir küfürdür belki. Sen anla onu ! Kimse anlamadan ya sustum, ya suçtum. İki türlüde bana ziyandi. Ne insanlar anlayabildi derinliğimi, ne ben anlayabildim onlarin sığlığını. O yüzden hep sustum ve sustukça suç oldum. Ama hic işlenmedim...
Toplam Hit: 4264 Toplam Mesaj: 32