Alkolden Ehliyet Kaptırmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CoxupeR
    CoxupeR's avatar
    Erkek

Selam hocalar,

dün gece 97 promille ehliyeti kaptırdım 650 tl ceza yedim 6 ayda ehliyet gitti. Bu ayın 17sinde okul açılıyor evle okul arası araçsız gitmek ölüm 3 yıldır gidip geliyorum bir kere polis çevirmesine girmedim. Sıkıntım şurda; diyelim bir şekilde çevirmeye girdim. Ehliyetim yok, başka bi arkadaşın ehliyet(kimlik) bilgilerini ezberleyip, polise o an yalan dolanla unuttum v.s. diye söylesem bir ceza alırmıyım ? yada diyelimki polis buna musade etmedi ehliyetsiz kullanmaktan ceza kesecek, orada benim kimlik bilgilerim ceza keserken gereklimi ? diyelim gerekti ve alkolden ehliyetim alındığı anlaşıldı ne gibi bir işlem yapılır ?

laugh alone and the world thinks your an idiot
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WALLACEs
    WALLACEs's avatar
    Erkek

ehliyeti unutmakta suç, yanında olacak illaki. diyelimki kabul etti başka kimlik isterler. 

TBT'ye Mescit istiyoruz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CoxupeR
    CoxupeR's avatar
    Erkek
    WALLACEs bunu yazdı

ehliyeti unutmakta suç, yanında olacak illaki. diyelimki kabul etti başka kimlik isterler. 

hocam peki sadece ehliyetsiz araç kullanmaktanmı yerim sizce ? kimlik olarak ehliyeti taşıyorum bi arkadaşımla konuşur kimlik bilgilerini ezberler o anda polise onu söylerim resim v.s. ulaşamayacağı için o isime kesmesi gerekli değilmi cezayı ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    batuhanavl
    batuhanavl's avatar
    Erkek

hocam batırmışsın zaten herşeyi fazla bokunu çıkarma haketmişsin zaten cezayı fazla uğraşma 6 ay sabret

Diplomalı Cahil...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    CoxupeR bunu yazdı
    WALLACEs bunu yazdı

hocam peki sadece ehliyetsiz araç kullanmaktanmı yerim sizce ? kimlik olarak ehliyeti taşıyorum bi arkadaşımla konuşur kimlik bilgilerini ezberler o anda polise onu söylerim resim v.s. ulaşamayacağı için o isime kesmesi gerekli değilmi cezayı ?

Polis senin bilgilerini gbtye girdiği an resim, parmak izin dahil herşeyine ulaşabilir.Sonra kimlikte sahtecilikten hapis yatarsın direkt.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CoxupeR
    CoxupeR's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı
    CoxupeR bunu yazdı
    WALLACEs bunu yazdı

Polis senin bilgilerini gbtye girdiği an resim, parmak izin dahil herşeyine ulaşabilir.Sonra kimlikte sahtecilikten hapis yatarsın direkt.

o cihaz resim falan gösteriyormu hocam ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    moi
    moi's avatar
    Erkek
    CoxupeR bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı
    CoxupeR bunu yazdı
    WALLACEs bunu yazdı

resim göstermez diye biliyorum. duymuşluğum var ehliyet no ile kandıranları ama ne kadar gerçek bilemiyorum.

Sadece paranoyaklar hayatta kalır...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fcuk
    Fcuk's avatar
    Erkek

senin gibi düşünen bir tanıdığım vardı, şu an 5. senin 3. senesini dolduruyor. İstersen dene.

Hoop.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    umarim ehliyetini birdaha goremez, alamazsin ;)

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WALLACEs
    WALLACEs's avatar
    Erkek
    LasTMohicaN bunu yazdı
    CoxupeR bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı
    CoxupeR bunu yazdı
    WALLACEs bunu yazdı

resim göstermez diye biliyorum. duymuşluğum var ehliyet no ile kandıranları ama ne kadar gerçek bilemiyorum.

dokunmatik bi cihaz var. zoom bile yapılabiliyor resme. şuna benzer bişey

TBT'ye Mescit istiyoruz.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seastar
    Seastar's avatar
    Erkek

ehliyetsiz araç kullanmanın cezası 160 tl gibi bi rakamdı sanırsam. sen arkadasının bilgilerini aklında tut ehliyetinin yanında olmadığını söyle o cezayı yersin. yani bişey olmaz rahat ol.

Toplam Hit: 8700 Toplam Mesaj: 44