folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder All İn One Pc'ler Hakkında Yorum/Tavsiye/Önerileriniz.

All İn One Pc'ler Hakkında Yorum/Tavsiye/Önerileriniz.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Arıza çıkarırsa çöp olur. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

HP nin mini pc leri ve ona göre monitörleri var. Monitör arkasına takıyorsun. Ona bakabilirsin

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    Ephesus bunu yazdı

Hocalar selam.

İş amacıyla kullanmak için all in one tip bilgisayarlardan almaya niyetlendim.

İş olarak da fazla bir performans isteyen durumum yok. İnternet, office programları ve çok sayfalı TIFF-PDF formatında evrakları hızlı açabilecek bir pc işimi görür. (Şu an intel i5 2.nesil işlemci ve 8gb ram kullanıyorum işimi görüyor mesela.)

All in one pc'ler hakkında hiçbir fikrim yok, tek fikrim şık durdukları yönünde.

Sorularım;

1- All in one al, alma, aman uzak dur, hiç bulaşma vs. tarzında yorumlarınız var mı bu pc'ler iş görüyor mu, arıza çıkarıyor mu, toz vs temizlikleri kolayca yapılıyor mu, ortalama ömürleri nedir, kronik problemleri oluyor mu?

2- Donanım olarak benim yukarıda belirttiğim iş ihtiyacımı karşılayacak ne önerirsiniz? (Marka-model de yazabilirsiniz.) (Benim tahminim i3-i5 yeni nesil işlemciler ve 8gb ramliler ziyadesiyle işimi görür diye düşünüyorum.)

3- Monitör 21'lik mi 23.8'likleri mi tavsiye edersiniz?

4- Sair her türlü bilgi ve öneriye açığım.

Teşekkürler, selametle.

f/p ürünü için tavsiyem 21 inçin üstüne çıkma.

sdd sonradan takılanlardan al daha ucuz oluyorlar. 

ne hikmetse kasalı pc le re göre daha dayanıklı oluyorlar. alsan pek osrun yaşamazsın.

marka modele değilde donanım özleriklerine göre en uygunu al geç gitsin. 2. nesil i5 çok zayıf kalır. 8. nesil i5 +8 gb ram + 240 gb ssd olsun ömürlük kullanırsın.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    costantin
    costantin's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Arıza çıkarırsa çöp olur. 

Neden hocam laptoplar bile arıza açınca her türlü tamir edilebiliyor. Acaba bu neden çöp oluyor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Lenovo tavsiye ederim all in one cihazları iyidir ama fiyat biraz tuzlu ve tamiri upgrade i zor oluyor ofise alınmayacak ise normal dizüstü al daha iyi

biz şirkette sadece evrak işi yaptğımız için çok memnunduk 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

İşyerinde 15-20 (tam sayısını bilmiyorum, almışlar işte. grafikerlerin kullandığı imacler hariç) allinone pc var. Sorun çıkarsa garanti ama garanti bitince ne olacak diye kara kara düşünüyoruz. Müdahale etmek zor. Diski çıkarıp veri kurtarmak zor. Upgrade ise umrumuzda değil.

Mini pcler de aynı nane. Bazı masaüstleri de. Dell workstation almışlar. PSU standart ATX değil. Belki 3-5 tane olunca sorun olmaz da yüzlerce olunca sorun oluyor.

Standart olmayan donanımlar (oem olarak satın alamayacaklarınız) aldığınız ürünlerin ömrünü azami 5 yıla düşürür.

Olaylara karışmayın!
Toplam Hit: 2077 Toplam Mesaj: 17
all in one