folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Allah A İnanmamak Ne Memkün

Allah A İnanmamak Ne Memkün

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aseed
    aseed's avatar
    Erkek
    İbret almak için okuyun arkadaşlar

Adamin biri her zaman yaptigi gibi saç ve sakal trasi için berbere gitti. Onunla ilgilenen berberle güzel bir sohbet basladilar.
    Degisik konular üzerinde konustular. Birden Allah'la ilgili konu açildi...

Berber: " Bak adamim, ben senin söyledigin gibi Allah'in varligina inanmiyorum."

-Adam: " Peki neden böyle düsünüyorsun?"

-Berber: " Bunu açiklamak çok kolay. Bunu görmek için disariya çikmalisin. Lütfen bana söylermisin, eger Allah olsaydi, bu kadar çok hasta insan olurmuydu, terkedilmis çocuklar olurmuydu? Allah olsaydi, kimse aci çekmezdi. Allah olsaydi, bunlarin olmasina izin verecegini sanmiyorum..."

-Adam bir an durdu ve düsündü, ama gereksiz bir konuya girmek
    istemedigi için cevap vermedi. Beraber isini bitirdikten sonra disari çikti. Tam o anda caddede uzun saçli bir adam gördü. Adam bu kadar daginik göründügüne göre tras olmayali uzun süre geçmisti. Adam berber dükkanina geri geldi.
    - Adam: " Biliyor musun ne var, bance berber diye bir sey yok.

-Berber: " Bu nasil olabilir ki? Ben buradayim, berberim."

-Adam: " Hayir, yok. Çünkü olsaydi, caddede yürüyen saçli ve sakalli adamlar olmazdi."

- Berber: "Himmm... Berber diye birsey var ama; onlar bana gelmiyorlarsa, ben ne yapabilirim ki?"

-Adam:"Kesinlikle dogru! Püf noktasi bu! Allah insanlar ona gitmiyorsa, o ne yapabilir ki? Iste dünyada bu aci ve keder olmasinin nedeni!"

Kız Dediğin İstanbul Gibi Olmalı Fethi Zor,Fatihi TEK!!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    güzell
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek
    mantıksız bi yazı, allah yaradandır , her türlü gücü vardır , ama berberin yoktur berberde allahın kuludur, uzun saçlı adamda allahın kuludur .. daha mantıklı fıkralar yazılabilir die düşünüyorum :)

dont think twice its all right
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek
    ewt güzell +1

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Centinex
    Centinex
    Centinex's avatar
    Erkek
    abi adam güzel yerden bağlamış konuyu...

Gül filizlendiği andan itibaren. Güneşe aşıktır. Her ne kadar güneş ayın çekimine kapılıp gülü unutsa da. Gül asla yıldızlara kanıp guneşi unutmaz...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iSTaN_BuLL
    iSTaN_BuLL's avatar
    Erkek
    abi konu guzelde bu bi fikra olamaz heralde (: bi de biraz carpik olmus gibi geldi arkadasin birininde dedigi gibi Allah sonsuz kudret sahibidir. Oradaki Allah neyapsin sozu pek olmamis. Ama guzel...

savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye; zaman ki sana hasta olmuş, incelikli haytasın. raksederken mahallenin maşallahı, eyvallahı, güzelleş be oğlum, şimdilik ölümüne kadar hayattasın, şimdilik, ölümüne kadar hayattasın.!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neonazi
    neonazi's avatar
    Erkek
    arkadaşlar her iki ikayede çok güzel di saolun

ACIMAK EN BÜYÜK GÜNAHTIR....... (sana acımak gunah hakkaten konunun yerını degıstır dedım degıstırecegın yerde yorum yaptın, bide kalkmışsın millete çeşitli hayvanların isimleriyle hitap etmişsin keyfime göre banladım demiyorum forumda kirlilik yarattığın için banladım diyorum)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KajMeran
    KajMeran's avatar
    Erkek
    çok güzel ve mantıklı bi yazı(inkar eden denyolara iyi bir cevap),yaptığın paylaşım için saol!

imza sonra a.q
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kreston
    Kreston's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    hikayeler uydurma.. ama güzel..

Zimbabwe
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    by_felsefe
    by_felsefe's avatar
    Erkek
    jamaican kardeşim sen hala saçlı sakallı adamda bide berberde kalmışsın onlar hikayedeki araç, sen amacı anlamadığın için mantıksız diye yargılama istersen

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın! Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın. Dogacaktır sana vaad ettiği günler Hakkın; Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    Bence ilk hikaye çok mantıksız. Bir adam tanrıya inanmamayı düşünüyorsa bir hayat felsefesi vardır ve "Allah niye bize yardım etmiyor madem var" diye düşünmez. Ben şahsen inanmıyorum ama o berber dükkanındaki amcam gibi de "Madem Allah var, niye insanlar acı çekiyor" tarzı da düşünmüyorum. 2.si ise hoş bir cevap olmuş.

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
Toplam Hit: 3080 Toplam Mesaj: 21