folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Allah"U Ekber Diyerek Kafa Kesen Adam

Allah"U Ekber Diyerek Kafa Kesen Adam

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MitNickKevin
    MitNickKevin's avatar
    Erkek
    Cezaevinde tanıştık kendisiyle, 1.5 yıldır tutuklu olarak yatıyordu, 27 yaşındaydı ama minyon tipli biriydi ilk tanıştığımızda suçunun cinayet olduğunu fakat ne şekilde cinayet işlediğini bilmiyordum daha sonradan öğrendimki Allah"u ekler diyerek adamın kafasını kesmiş. Mahkum hiçbir zaman fazla samimi olmadığı kişiye nasıl suç işlediğini ve ne sebepten dolayı suç işlediğini kesinlikle anlatmaz, ancak o kişiyle belli bir samimiyetiniz olacak daha sonra yavaş yavaş size işlediği suçu işleyiş tarzını ve sebeplerini anlatır...

Neyse aradan 1-2 ay geçti artık kendisiyle çok samimi olmuştuk ve işlediği suçu ilk anlattığında kanım donarak dinledim kendisini, öldürdüğü kişiyle aynı mahallede oturuyormuş ve birgün aralarında bir tartışma çıkmış ölen kişi buna sopayla vurduktan sonra ağır tahrik (hakkızlığa maruz kalmak, cinayet cezasında hafifletme sebebidir) altında kalan benim arkadaş eve gidiyor ve satırı alıp mahallenin kahvesine gidiyor kendisine sopayla vuran kişinin yanına gidiyor ve 12 tane bıçak darbesiyle adamı yere yığıyor daha sonra Allah"u Ekber! Diyerek kanlar içinde kıvranan adamın kafasını kesiyor, kahveden çıkıp gidiyor anlattığına göre şoka giren bu arkadaşımız kaçmak yerine geri dönüp kahvenin penceresinden içerde ne olup bittiğine bakıyor o sırada kahvedeki biri gördüğü olayı oraya toplanan kişilere anlatıyor ve yanlış bir şekilde anlatıyor.

Arkadaşın duyduğu "kahveye girdi adamın sırtından vurdur, sırtından vurudu" diye tekrarlıyor sırtından vurda kelimesi arkadaşın zoruna gidiyor ve tekrar kahveye giriyor sırtında vurdu diyen kişinin yanına geliyor bıçağı masaya batırıp çıkarıyor, batırıp çıkarıyor ve tüm kahvedeki insanlara "sırtından adam vurarın ben anasını bacısını s..." diyor, sırtında vurdu diyen kişi eli ayağı titreyip yerinde donup kalıyor, bizim arkadaş bıçağıyla tekrar kahveden çıkıp gidiyor fazla bir süre geçmeden zaten emniyet gelip alıyor...

Belki bu tür olayları bir çoğumuz türk filimlerinde izlemişizdir ama bu tür olaylara tanıklık ettikten sonra insanın hayata bakış açısı değişiyor...

Bu suçu 1.5 yıl önce işlediği için eski tck"ya göre yargılanıyordu, en son mahkemesine ben ordayken çıktı 13.5 yıl ceza aldı bu olaydan yatarı 5 yıl, 1.5 yılını zaten mahkemeler süresince tutuklu olarak yatmıştı, 1-2 yıl daha yattıktan sonra açığa çıkar, ve geri kalan suçunuda açık cezaevinde tamamlar...

"Haksızlığa tahammülümüz yoktur" sözünü ağzından hiç düşürmezdi, cinayet olaylarına herzaman öldüren kişiyi haksız buluruz fakat olayın gerçek yüzünü öğrenmekte fayda var, ben kendim şahsen insan canına kıyılmasına kesinlikle karşıyım ama olaya birde öldüren kişinin açısından bakmak lazım kimse haksız yere birini öldürmez...

Bilgi ceza, Bilgi suç ve Taşımak ağır. Unutmak ise öğrenmekten daha çok zaman alır...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LYCRa
    LYCRa's avatar
    Erkek
    Allah herkese eceli ile ölümü nasip eylesin; oraya düşürttürmesin; bu tip şeyleri kimseye nasip eylemesin..

Hoş geldin Mitnick..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    miRkuT
    miRkuT's avatar
    Erkek
    doğrudur, olaya ilk bakıldığında öldüren kişi haksız görülür genellikle. ama o an psikolojisi alt üst olmuş insan ne yapacağını bilemez ve bi anlık öfkesiyle kendini tehdit eden yada onu bu hale sokan durumu olayı vs. ortadan kaldırmak ister sadece.. yaptığımdan değil sadece bazen ani bi sinirlenme ile aklımdan bunlar geçiyor... ama önemli olan kişinin kendine hakim olması sabretmesi... aksi halde sonradan gelen pişmanlık pek bi fayda vermiyor... herkes bunun bilincide olmalı...

Bildiği kadarıyla adalet eden, bilmediği kadarıyla zulmeder...!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    McErroR
    McErroR's avatar
    Erkek
    MitNickKevin hoşgeldin Allah düşürmesin bidaa :Pp

www.Tahribat.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    student
    student's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    hoşgeldin arkadaş, Allah bir daha düşürmesin , dediğin gibi olayları sadece görüngüğü şekilde yorumlayıp insanları ona göre targılamamalıyız,
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adanakebap
    Khaine
    Khaine's avatar
    Erkek
    raklı tosbağalarda Allahu Ekber dierek kesiyodu amerikalı piçlerin kafasını, ama onlar en azından vatanı için kesiyoıdu :) bu herifin Allahu Ekber dierek kesmesine pek anlam veremedim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BadMad
    BadMad's avatar
    Erkek

Benim Abimin Bi Arkadası Sırf Eleman Dönüp Ters Ters Bakıyor Die Kursun Yagmuruna Tutuyor Eleman O Can Vermek Üzereyken Gidip Bi Tanede Kafasını Sıkıyor Simdi CezaEvinden Cıktı

Allah Kimseye Göstermesin

To Be Or Not To Be
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek
    Allah düşürmesin bi daha

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mit
    mit's avatar
    Erkek
    mitnickkevin gerçekten allah bir daha dusurmesin kardeş ufak tefek şeyler için değmez oraya düşmeye namus davası olsa neyse hani..
    o kafa kesen adamlada tartısılmaz ki a.q dusunsene adamla kavga ediyormusun adam allahuekber diyerek saldırıyormus ulen ne kötü bişi yaa..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MitNickKevin
    MitNickKevin's avatar
    Erkek
    mit bunu yazdı:
    mitnickkevin gerçekten allah bir daha dusurmesin kardeş ufak tefek şeyler için değmez oraya düşmeye namus davası olsa neyse hani..
    --------------------------------------------
    çok yanlış bir düşünce, tam tersi ufak tefek şeyler için yatılırda cinayet gibi büyük bir suçtan dolayı yatılmaz...

cinayet mahkumlarının (ağır mahkum) mahkemesi bittikten 1 ay sonra sevke giderler, sevkdeki cezaevleri bayrampaşa gibi koğuş sistemi değil oda sistemi 6-8 kişi küçük bir odanın içinde kalıyor, oysa koğuş sistemi öyle değil her bir koğuş 2 katlı dikdörtgen şeklinde aynı şekilde büyük bir bahçesi var birde karşı koğuşa gidebiliyorsun büyük bir alan olduğu için zaman geçiyor, oda sisteminde zaman geçmez...

cinayet üstsoy, altsoydan birine, eş, kardeşe veya töre cinayeti olduğu zaman ağırlaştırılmış müebbet olarak cezalandırılır...

benden size bir tafsiye sakın olaki, yok namusmuş yok bilmem töreymiş kan davasıymış vb calihliklerden dolayı gidipde cinayet sakın işlemeyin sonrada çok pişman olursunuz ama geç kalınmış pişmanlığın faydası yoktur...

3-5 ay ceza geçer ama 5 sene 10 sene 15 sene gemez...

Bilgi ceza, Bilgi suç ve Taşımak ağır. Unutmak ise öğrenmekten daha çok zaman alır...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirel_demirel
    demirel_demirel's avatar
    Erkek
    MitNickKevin geçmiş olsun

Renegadealien, Tagext, Ir2, Decameron, Antikky abilerimize teşekkürler
Toplam Hit: 11215 Toplam Mesaj: 12