folder Tahribat.com Forumları
linefolder E-Book
linefolder Almanca Öğrenimi İçin Seçtiğim Birkaç Kaynak

Almanca Öğrenimi İçin Seçtiğim Birkaç Kaynak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selam arkadaşlar,

Daha önce kaynak tavsiyeleriyle ilgili bir konu açmıştım, ilgilenenler oraya bakabilir http://www.tahribat.com/forum/yabanci-diller-ogrenimi-icin-kaynak-tavsiyelerim-209149

Şimdi almanca için ek bir iki kaynak tavsiye etmek istiyorum.

Ben Fono'nun anlatım tarzını beğeniyorum, gayet basitçe anlatıyor ve güzel mantıkla hareket ediyorlar. İnternette bir sürü kitaplar var dil öğrenimi için ancak çoğu insan bazı şeylerin farkında değil. Bu eğitim kitapları 2 türdür. Birisi hocaların eşliği ile öğreten kitaplar diğerleri de self study denilen kendi başına çalışma kitapları. Her hangi bir dil öğrenmek istiyorsanız ve kendi başınızaysanız self study kitapları edinmeniz gerekiyor, diğer türlü bir çok şey eksik kalacaktır..

Fono'nun kitapları da self study biçimdedir.. Ben tekrar amaçlı ve bazı konuları daha iyi kavrama açısından yeni kaynak arıyordum ve fono'yu buldum yine, gerçekten sıfırdan başlayan arkadaşlar bile güzel ve kolay şekilde öğrenebilirler.. 

Daha önce fono'nun 3 cilt fransızca kitabı vardı bende ve inanın 4-4 lük kitaptı :) O yüzden fono'nun kitaplarını beğeniyorum  ancak eski kitaplarını :) Bendeki kitap 1980 li yılların kitabıydı neyse

3 tane kitap tavsiye edeceğim

1- Fono Almanca Gramer Kitabı      2. Link (Açıklamalar yok edildi) 

2- Türkler İçin Almanca (Aslında yabancılar için almanca)

3- Fono - Almanca Günlük Konuşmalar

Şimdi nasıl çalışmanız gerektiğini anlatayım.. Öncelikle 1. sıradaki fono'nun gramer kitabından çalışmalısınız, oradan atıyorum 5-6 ünite geçtikten sonra 2. sırada verdiğim yabancılar için almanca kitabı ile pekiştireceksiniz.. Orada güzel okuma parçaları var, hem yeni kelimeler öğrenmiş olacaksınız hem fono gramerden öğrenmiş olduğunuz şeyleri tekrar etmiş olacaksınız.

En on olarak da kitaplar bitme noktasına geldiğinde 3. verdiğim kitap ile hem kelime bilginizi geliştirin hem kalıpları öğrenin. Her dilde olduğu gibi almanca'da da kalıplar mevcut. Kelimelere döküldüğünde anlamsız gelebilir ama bu kalıplar öğrenmek gerek.. Bu kitapda da güzel diyaloglar mevcut.

Listenin için de pimsleur un setini tavsiye ederim. 450 dolar civarı ama burada yayınlamışlar.. :) Sanırım 5 level ama burada 3 level var. Aşağı yukarı 90 tane yarımşar saatlik mp3ler var, işe gidip gelirken v.s. dinlenebilir. Ama ingilizce olarak anlatılıyor..

http://almanii.blogspot.ch/2015/01/download-pimsleur-german-1-2-and-3.html

umarım faydalı olur öğrenmek isteyenlere..

unbalanced tarafından 24/Ara/15 17:31 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Edit// resmen fail oldum.

Güzel tavsiyeler teşekkürler. Bende de var daha inceleyemediğim bi iki kitap, kaliteli çıkarsa paylaşırım

noname tarafından 21/Ara/15 13:21 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

güzel paylaşım teşekkürler biz Türklerin Almanca bilgisi malum :) öğrenmeyi istediğim dillerden biriydi ilk fırsatta başlayayım bari

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

En son eğitim seti çalıştığını biliyordum demekki bu kitaplarıda okumuşsun hocam. Tebrikler valla :)

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

konuyu görmeyenler için yukarı alayım.. cidden faydalı kaynaklar :) boş zamanı olanlar, ne yapayım diye düşünenler için bence kaçırılmaz fırsat.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

indirdim teşekkürler hocam

görmemişim konuyu

akmarky tarafından 24/Ara/15 17:14 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

1. kitap için bir link daha ekledim, eleman ekitap üzerinden çalışmış ve kendince notlar almış/işaretlemeler yapmış, bunlardan rahatsız olanlar varsa 1. kitap için konuda 2. linki de ekledim, oradan indirebilirler..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    unbalanced bunu yazdı

konuyu görmeyenler için yukarı alayım.. cidden faydalı kaynaklar :) boş zamanı olanlar, ne yapayım diye düşünenler için bence kaçırılmaz fırsat.. 

senin hakkın yenemez almanca öğrenmek istemiyorum ama isteyenler için :))

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    NOBLE
    NOBLE's avatar
    Erkek

Dostlar elinde Ferhat Yıldız'ın Adım Adım Almanca kitabı pdf dosyası olan var mı? Ücretsiz 50-60 sayfalık bölümü elimde var. Kitap 407 sayfa.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam o kitaba baktım (60 sayfalık olana), bende var ama tavsiye etmem.. İlk veridğim fono'nun  gramer kitabına bakmanı tavsiye ederim. Sistemli şekilde ve detaylı şekilde anlatıyor. Doğru dürüst anlamak gerekiyor, bu kişi sanırım amatörce yazmış gördüğüm kadarıyla.  O yüzden düzgün bir kaynaktan ilerlemeni tavsiye ederim. O yüzden fono'nun kitabını paylaştım.Ve de %100 tavsiye ederim.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    NOBLE
    NOBLE's avatar
    Erkek

407 sayfalık pdf'i varsa özelden gönderebilir misiniz rica etsem? Paylaşımlarınız içinde teşekkür ederim. Elimde birçok kaynak var. Gramer olarak Duden'in pdf'i mevcut bende. Sizin paylaştıklarınızıda indirdim. Fakat kitaplar gramer konularını bahsettiğiniz gibi detaylı bir şekilde anlatıyor ve açıkçası bu beni biraz zorluyor. Daha çok dinleme ve konuşma ağırlıklı çalışmayı düşünüyorum. Ama tavsiyelerinizi de göz önünde bulunduracağım.

Toplam Hit: 3903 Toplam Mesaj: 20
almanca almanca gramer almanca kaynak