folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Amazon.Com.Tr Ürün İadesi Hakkında

Amazon.Com.Tr Ürün İadesi Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

selam gençler, 

amazonda bir monitör beğendim, satıcısı amazon değil. kağıt üstünde güzel ama alınca beğenmezsem diye tırsıyorum. eğer beklediğim gibi çıkmazsa satıcısı amazon olmayan ürünlerde iadede sıkıntı yaşar mıyım? tecrübe edeniniz var mı ? 

merak edenler için monitör bu : https://www.amazon.com.tr/Acer-B227Qbmiprx-Monitör-21-5-Teknolojisi/dp/B0792TPZ5T/

fiyat baya iyi geldi, bu yüzden görüntü dandiktir diye tırsıyorum :P 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bostancı Mahallesi, Kahraman Sk. No:3/1, 34744 Kadıköy/İstanbul

https://www.integrateknoloji.com/tr

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

satıcı sıkıntı çıkarırsa sizi uğraştırmış olur sadece. tüketici hakem heyetine verirsiniz. bazen vermeye gerek kalmıyor satıcı mesaj atıyor iade kabul etmiyoruz falan filan. satıcının mesajına tüketici hakem heyetine veririm yazınca geri adım atıyor iade alıyor. almazsa tüketici hakem heyeti. bunlarla uğraşacak vaktiniz varsa alın yoksa 50 100 lira fazla verip güvenilir yerlerden alırdım ben olsaydım.

HACKEROKAN!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

ben kılıf aldım yanlış ürün yollamışlar 2-3 mail attım anca döndüler iade için kargoya verdim ertesi gün param iade oldu

1 sonraki gün kargocu arıyor verdiğiniz kargoyu alıcı teslim almadı ne yapalım dediler

dedim para iadesi zaten oldu benenah atın çöpe dedim geçtim

---

kısacası amazonda herşey müşteri memnuniyeti sonra baktım adamın hesaba suspend atmışlar

--

@yolbulucu

sen ekran gelince kır amazonu ara kırık geldi ne yapalım de :D paran yatar bence sana amazon var arkanda .d

No way out
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Bi ibnelik olursa amazon biner tepesine. eNnon1 ve hepsibrdaocların dan alma da....

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

Satıcı amazon değil gençler, ondan soruyorum  :p elimde patlamasın :p

Neyse götüm yemedi satıcısi amazon olan ürün bakayım 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

Satıcı amazon değil gençler, ondan soruyorum  :p elimde patlamasın :p

Neyse götüm yemedi satıcısi amazon olan ürün bakayım 

abi arkanda amazon var rahat ol :D

müşteri hizmetlerine bağlan ver ürünü sohbette linkini anlat beklediğim gibi çıkmazsa ne olacak de fiyatı uygun de işkillendim de :D

No way out
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Tüketici hakem heyeti sizi her durumda korumaz. Çok dosya yığılması var heyetlerde. Firmalar işin kolayını bulmuş heyete savunma vermiyor. Heyette uğraşmamak için savunma verilmedi eksik evrak deyip şikayeti red ediyor.

Birde monitör, televizyon vs sipariş vermek sıkıntı. Kargoda ekrana darbe gelirse direk çöp oluyor. Kargo tutanağı olmazsa hiç bir sikim iddia edemezsiniz. Televizyonları bu yüzden firmalar kendileri kuruyor. Ancak personel tutanağını kabul etmeyip değişim yapmayan satıcılarda var. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Tüketici hakem heyeti sizi her durumda korumaz. Çok dosya yığılması var heyetlerde. Firmalar işin kolayını bulmuş heyete savunma vermiyor. Heyette uğraşmamak için savunma verilmedi eksik evrak deyip şikayeti red ediyor.

Birde monitör, televizyon vs sipariş vermek sıkıntı. Kargoda ekrana darbe gelirse direk çöp oluyor. Kargo tutanağı olmazsa hiç bir sikim iddia edemezsiniz. Televizyonları bu yüzden firmalar kendileri kuruyor. Ancak personel tutanağını kabul etmeyip değişim yapmayan satıcılarda var. 

abi şimdi @yolbulucu ürünü aldı kargo geldi diyor kargocuya dostum bi dk ekrana bakalım diyor ve kırık var orada tutanak tutulduğundan başımız ağrımıyor değil mi ?

senaryo 2: kargo geldi baktık ekran sorunsuz fakat kabloları bağladık iç ekran sorunlu o zaman garanti ? iade ?

No way out
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    SaviorAngel bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

abi şimdi @yolbulucu ürünü aldı kargo geldi diyor kargocuya dostum bi dk ekrana bakalım diyor ve kırık var orada tutanak tutulduğundan başımız ağrımıyor değil mi ?

senaryo 2: kargo geldi baktık ekran sorunsuz fakat kabloları bağladık iç ekran sorunlu o zaman garanti ? iade ?

senaryo 3: kargocu tv'yi getirdi. o sirada evde yoksun. mecbur ailenden birileri urunu teslim aldi. kurulumu tv servisi yapacagi icin urunun kutusunu actirmadan, servis geldiginde acmasini bekliyosun. onlar actiginda ise kirilmis bir panel seni karsiliyor.. 

daha once @Blacksea34 basina geldi lg tv servisi ilk acan oldugu icin rapor tutup urun degisim talebi olusturmus. saticisi yine amazon tr diye hatirliyorum.

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
Toplam Hit: 1447 Toplam Mesaj: 17
amazon iade