folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Amd 64 Bit Cpu Tavsiyesi

Amd 64 Bit Cpu Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cyber
    Cyber's avatar
    Erkek

Arkadaşlar biliyorsunuz Şu an Amd Athlon 64 işlemciler çok fazla satılıyor.Bu işlemcilerin en büyük avantajı 64 bit desteklemesi,çok az ısınması ve haliyle gürültü yapmaması.Donanımla ilgilenen arkadaşlar farketmiştir bu işlemcilerin  socket 754 ve socket 939 diye iki türü var.Ben arasındaki farkı kısaca anlatıyım.Socket 754 Athlon işlemciler Amd nin 64 bite geçişte çıkardığı bir ara model.HyperTransport hızı 800 Mhz.En önemli Eksiği Dual Channel teknolojisini desteklememesi.Nvidia ailesinden sadece Nforce 3 çipsetli anakartları kullanabiliyorsunuz.Via çipsetli anakartları tavsiye etmediğim için bahsetmiyorum.Nforce 3 Chipseti sadece Agp arabirimini destekliyor.Yani  Socket 754 yapıdaki bir Amd Athlon işlemciyle Pci Express teknolojisini birlikte kullanmak mümkün değil.

Gelelim Socket 939 yapıdaki Amd Athlon işlemcilere.Athlon 939 ların Hypet Transport hızı 2000 mhz..Yani Soc. 754 lere göre baya bi fark var.Dual Channel Teknolojisini destekliyor.(bu teknolojiyle %10-15 e yakın performans artışı sağlanabiliyor.)Nforce 3 ve Nforce 4 Çipsetli anakartlarla kullanabiliyorsunuz.Nforce 4 lerle kullandığınıız içinb Pci express ve Slı teknolojilerinden yararlanabilirsiniz.Performans olarakta Socket 754 lerin baya bi önünde..Tavsiyem şudurki yeni sistem alıyorsanız sakınha Socket 754  işlemcili bir bilgisayar satın almayın.Verdiğiniz paraya yazık olur.Ayrıca 1 sene sonra bu işlemciyi piyasada bulamıycaksınız.Cpu upgradeni falan unutun.Alınabilecek en iyi fiyat performans işlemcisi şu anda Venice çekirdekli Athlon Socket 939 3000+ dır.Ben şu an overclokla 2.35 ghz de çalıştırıyorum .bu işlemciye dahada hız aşırtımı yapmak mümkün.Şu anki Sisoft değerleriyle Athlon Fx 53 leri geçiyorum..

MCSE,MCDST gokhan@tahribat.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

İnteli adamdan saymıoruz tabiki...

Hani şu ısınmayan fakat ne hikmetse 70 derecelerde gezen inteller varya onları...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkzeuS
    TurkzeuS's avatar
    Erkek
    Benim aldığımda 3000 754 socket vardı. overclock ile 2.2 Ghz çalışıyor. Ama 939 socket her durumda belirttiğin sebeplerden dolayı tercih edilmeli.

Ey Türk İstikbalinin Evladı..! ... Muhtac olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    geleceği düşünerek 939 64 bit 3200 ve üstü al 3000 sakın alma...3200-3500 tavsiyem

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyDemon
    HolyDemon's avatar
    Erkek
    Black_Joe Dediyse Doğrudur
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

+3200 939 pinliyi tavsiye ederim PARA/PERFORMANS EN İYİ işlemci diyebilirim o/C ile 2.2 GHZ yi 2.7 ye kadar RAHAT çıkarırsın.

benimkisi 754 :(

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    truvaa
    truvaa's avatar
    Erkek
    Benımkısı 3000+939 overloack kac yaparız :) ii mi sizce :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dj_hacker
    dj_hacker's avatar
    Erkek

ben dijitalcenterda overcoolk eyitimi altım ve tavsiyemm intel

intel ee yani extermi editeyşın 1066 fsp 3,7 ghz 4 mb cahe yani dünyanın en iyi işlem cisi bunu al hiçbişi yapmana gerek kalmaz ben 7 tane işlemci 4 bort yakmıi adamım yani uzmanım

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    overclock için iyi bir soğutma sistemin ve kaliteli bir power olduğu sürece işlemcinin en üst sınırlarını zorlayabilirsin o senin elinde olan birşey overclock ta bir sanattır Truvaa

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    dj_hacker bunu yazdı:

ben dijitalcenterda overcoolk eyitimi altım ve tavsiyemm intel

intel ee yani extermi editeyşın 1066 fsp 3,7 ghz 4 mb cahe yani dünyanın en iyi işlem cisi bunu al hiçbişi yapmana gerek kalmaz ben 7 tane işlemci 4 bort yakmıi adamım yani uzmanım

bizim buralarda işlemciyi yakana değil yakmayana uzman diorlar...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mayki
    Mayki's avatar
    Erkek

rene amd de uzmandir bendede 64 bit islemci war dedim rene nasil overclock yapcas hoca hic gerek yok 64bitte dedi bende yapmadim

nedemisler.... bilmiorsan bir bilene sor hakketende gerek yok canavar gibi calisio tavsiem

Thermaltake Volkano11 fan set i takmak 10 numara oluor :)

The turth is somewhere over there
Toplam Hit: 4627 Toplam Mesaj: 14