folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Amerika Da Kansere Neden Olduğu İçin Yasaklanan Kola

Amerika Da Kansere Neden Olduğu İçin Yasaklanan Kola

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

Hocalar biraz araştırdım isim marka bulamadım varmı bilen hangi kola markasıdır bu içki sigara her bok var öldüm ölecem zaten bide aşırı kola içiyorum inş coca cola değildir :S

Bir kola firmasında, kansere neden olan karamel boyası kullanıldığı ortaya çıktı. Türkiye'de de satışı olan içecek mercek altında.

Bir gazlı içecek firmasının daha içeriğinde kanserojen madde olan karamel boyası çıktı. ABD'de yapılan analizlerde firmada karamel rengini verebilmek için kullanılan ve hayvanlarda akciğer, karaciğer, tiroid ve kan kanserine yol açan madde (metil imidazol) tespit edildi.

AMERİKA YASAKLADI

Bunun üzerine harekete geçen ABD'de California eyaletinde firmaya bu maddenin azaltılması ya da tamamen kullanılmaması, aksi takdirde içeceğin eyalet sınırlarına alınmayacağı uyarısı yapıldı. Firma bunun üzerine önlemini alarak o eyaletlerde bu maddenin oranını düşürdü.

YÜZDE 25 SINIRI VAR

Türkiye'de de çok satılan bu içecek için henüz bir değişikliğe gidilmedi. Türkiye'de "E150c" ve E150d" koduyla isimlendirilen bu maddelerin bir kilogramda en fazla 250 miligram olması şartı koşuluyor. Gıda Bakanlığı'nın, "Türk Gıda Kodeksi Gıda Katkı Maddeleri Yönetmeliği"nde, "Karamellerin üretimi sırasında, metil imidazol adlı madde, E 150c (amonyak karamel) ve E 150d (amonyum sülfit karamel) kodlu katkı maddelerinin üretilmesi sırasında oluşmaktadır. E 150cve E 150d kodlu katkı maddesinde 250mg/kg'dan fazla olmamalıdır" deniliyor. Firmayı incelemeye alan Gıda Bakanlığı, yapılacak analizler sonucunda kanserojen etki yapan maddenin yüksek çıkması halinde gerekli yaptırımları uygulayacak.

Kaynak: Hüsniye Oral - Takvim

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burhan808
    burhan808's avatar
    Erkek

le cola

"O da Senden Razi Dön Rabbine"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Forgotten One
    NigraSilva
    NigraSilva's avatar
    Erkek

Amerika'da coca cola yasaklanabilir mi sence? Aklın alıyor mu? :D

NigraSilva tarafından 06/Ağu/13 14:50 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

Abi her bok olur bu dünya da,  Yemin ediyorum bahçemde yetiştirip ordan yicem herşeyi artık tütünü bilde burda yetiştrcem yeter ya :) Onu yeme ölürsün bunu yeme sürünürsün.. 

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CAgAtAy
    CAgAtAy's avatar
    Erkek

Pepsi dir kesin

Lider doğru işleri yapar; Yönetici işleri doğru yapar;
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    qzkn
    qzkn's avatar
    Erkek

Coca cola olmasi imkansiz. ama ondan daha zararli bile olabilir..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih
    Fatih's avatar
    Erkek

kanser hastalarına sorsunlar bakalım pepsi mi içiyorlarmış coca cola mı, ilginç bir araştırma olurdu.

enjoy i'm vaccinated
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Abartmıyorum coca cola yasaklansın 1 haftaya halk devrimi olur ABD'de.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

50 çeşit kola var , coca cola yasaklansa diğerleri devam eder. 

Ayrıca ben nasıl pepsiyi daha çok seviyorsam ,hatta cola turkayı coca coladan daha çok seviyorsam (tat olarak) ABD de de tüm nufus coca cola içmiyor. Ha dünyanın en büyük markası o ayrı :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seastar
    Seastar's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı

50 çeşit kola var , coca cola yasaklansa diğerleri devam eder. 

Ayrıca ben nasıl pepsiyi daha çok seviyorsam ,hatta cola turkayı coca coladan daha çok seviyorsam (tat olarak) ABD de de tüm nufus coca cola içmiyor. Ha dünyanın en büyük markası o ayrı :)

senin gibi onlarda da ağız tadı yok demek :) hacı coca cola sevilmez mi ya. candır can 

Toplam Hit: 4947 Toplam Mesaj: 38