folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Amerika'da Okumak Çalışmak Yaşamak

Amerika'da Okumak Çalışmak Yaşamak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    h2run bunu yazdı

1 di$ cekimi 500$ civari :) 

dükkanı kirala seti ayarlayıp geliyorum :F

o nasıl bir ücret öyle ya. sağlık cidden yüksekmiş orada. peki poliklinik tarzı yerler iyi kazandırıyor mu oralarda.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pawlow
    Pawlow's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    h2run bunu yazdı

o nasıl bir ücret öyle ya. sağlık cidden yüksekmiş orada. peki poliklinik tarzı yerler iyi kazandırıyor mu oralarda.

kazandiriyor hocam ama tabiki isletmesi yapmasi zor ciddi sermayeler ciddi ekip isleri gerekiyor ozellikle saglik konus bence tambir ekip isi. alacagin hademe bile mutlak ozenli ve titiz olmasi lazim burada insan hayati degersiz bir durum ornegin roller coasterlarda heryil 300 kisimi ne oluyormus poliste vuran vurana. ama tabikide hastaneye gelecek adam parali olacagindan her hakkini bilir her yanlista siker atar en ufaginda bile ciddi tazminatlar yada hapisanelik olabilirsin. ama polikilinik olayi yok burada  direkt hastane var muaynehane falan gormedim hic ben.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    h2run bunu yazdı

demekki sigortanda diş doktoru hizmetide varsa sigorta karşılıyor yoksa kendin gidion herhangi bi diş hastanesine fiyatı böyle

aslında türkiyedede ucuz değilki misal diş temizletme 750 liradan başlıo...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pawlow
    Pawlow's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı
    h2run bunu yazdı

demekki sigortanda diş doktoru hizmetide varsa sigorta karşılıyor yoksa kendin gidion herhangi bi diş hastanesine fiyatı böyle

aslında türkiyedede ucuz değilki misal diş temizletme 750 liradan başlıo...

yok hocam hekime semte gore degisiyor. bir cok hekim insiyatif alip hastalari magdur etmemeye calisiyor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

tr de 50tl hocam diş temizleme :)

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    h2run bunu yazdı

hocam doktorlar Milyon kazanıyor burda .. 40$ bi muayne :) doktormusun sen ? burda diploma alman lazım tr dekı işe yaramıyor.

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    h2run bunu yazdı

nasıl 50 lira la 3-4 sene önce 32 sini 750 üzeri bi rakama temizletmiştim

ha devlet hastanesinde diyorsan orasını bilememde orayada giden yoktur zaten büyük ihtimalle pislik içindedir üniversite hastanesi değilse...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı
    h2run bunu yazdı

nasıl 50 lira la 3-4 sene önce 32 sini 750 üzeri bi rakama temizletmiştim

ha devlet hastanesinde diyorsan orasını bilememde orayada giden yoktur zaten büyük ihtimalle pislik içindedir üniversite hastanesi değilse...

Sigortam vardi Ozel hastaneye 50tl ye temızlettım.. 750tl yi ilk defa senden duyuyorum .. kanal yaptırmiş olmayasın :) 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    h2run bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı
    h2run bunu yazdı

hocam doktorlar Milyon kazanıyor burda .. 40$ bi muayne :) doktormusun sen ? burda diploma alman lazım tr dekı işe yaramıyor.

e hoca türkiyede $40 a hastanede muayene yapanı bulursan sevin bölümüne göre muayene ücreti değişio ya türkiyede de

yeri gelio 500-600 lira bi muayene ve daha fazla muayene ücretleri var departmana göre türkiyedede git bakalım bi international hospital a kafalarına göre fiyat isterler bıçak paraları alırlar hemen hemen her hastanede vardır bu emin ol şurdan türkiye/istanbul daha pahalı duruyor...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pawlow
    Pawlow's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı
    h2run bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı
    h2run bunu yazdı

e hoca türkiyede $40 a hastanede muayene yapanı bulursan sevin bölümüne göre muayene ücreti değişio ya türkiyede de

yeri gelio 500-600 lira bi muayene ve daha fazla muayene ücretleri var departmana göre türkiyedede git bakalım bi international hospital a kafalarına göre fiyat isterler bıçak paraları alırlar hemen hemen her hastanede vardır bu emin ol şurdan türkiye/istanbul daha pahalı duruyor...

hocam lux ile luxu kiyasla. burada saglik cilgin gibi ornegin arkadasimdan basit bir operasyon icin. hemde uzman olmayan hekimlerin yaptigi bir operasyon icin 50$ almislar eger oyle bakarsan duruma prof.e muayeneye gidersen 1200-1500tl lerden bahsettiklerini duymustum. sonucta bu bir zanaat fiyatida zanaatkar belirler.

Toplam Hit: 6102 Toplam Mesaj: 65