folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Amerikan Rüyası (Para Sistemi Ve Bizi Yönetenlerle İlgili Animasyon)

Amerikan Rüyası (Para Sistemi Ve Bizi Yönetenlerle İlgili Animasyon)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Underground
    Underground's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı

Amerika + İngiltere + İsrail (Direkt devlet olarak değil fakat her yerdeki yahudiler ve lobileriyle / gruplarıyla) + Fransa başı çekiyor. Her işte birlikteler. NATO'yu parmaklarında oynatıyorlar (tabi Almanya'yı unutmayalım).

Uluslar arası bankerler dediğinde , herkesin adını bildiği Amerikan firmaları ve arkasındakilerdir. Dünyanın süper gücü kuşkusuz Amerika'dır. Filmleriyle, kültürüyle, şirketleriyle seni ele geçirir. Tam bir Yahudi hareketi.

Sadece bugün deneyin ; kaç Amerikan malını kullanacaksınız ? Şu an en "Türk" bilgisayarı diyebileceğimiz Casper'dan yazıyorum bu yazıyı ve içinde dünya kadar Amerikan (çoğ yaudi) mevzusu var. Telefon üzerinden çekiyorum ki telefon Apple.

Kola içiyoruz Amerikan, ıce-tea içiyoruz uluslar arası dursada İngiliz. Film izliyoruz, Amerikan yapımı ama film şirketlerinin neredeyse hepsinin başında Yahudiler var.

--

Dibe battık hocam dibe battık. Türkiye Amerikanlaştı. Yobazlara kıl oluyorum bazı tutumlarından dolayı. Fakat Osmanlı kadar geriye gitmesekde 50-60-70-80 'li yıllara bakarsak ; birde şimdilere bakarsak nasıl yozlaşıldığını görüyoruz. Ne için ?

Ortadoğu projesi için. Tamamen bunun için.Bak ortadoğuya, hepsi dağıldı. Türkiye'nin direnmesinin nedeni kültürü, Atatürk ve Cumhuriyettir. Kültürü dağıtıyorlar, Atatürk'ü bitirmeye çalışıyorlar ve Cumhuriyet'i yıkacaklar.

NE için ? Petrol, Doğal Gaz, Bor ve madenler için. Türkiye'de bunlar bolca var, ortadoğuda var. Türkiye'de hele tarım mükemmel şekilde.

--

Türkiye'de ve civarında tonla terörist grup, gizli örgütler, dünyanın istihbarat örgütleri cirit atıyor (hele şimdi sınırlarda). Fakat başta kim var ? Erdoğan. Erdoğan'da Amerikacı'dır.

Yani Amerika'nın sözü geçer. Amerika ne diyor ? PKK terör örgütü değildir, Kürdistan kurulacak. Obama bizzat diyor bunu.

Allahtan Rusya'nın başına Putin geldi biraz güçlendi de ; Amerika Irak'ta yaptığı gibi rahat at koşturamıyor. 2 ay ömür biçilen Esad 2 senedir direniyor ve geçen İngiliz uzman açıkları ; Esad isyanı bastırıyor, muhaliflere acil silah desteği gerek diye.

3 siyasi güç vardır ;

Amerika, Rusya, Avrupa. 3'üylede arayı dengede tutmak gerek. Birine yanaşmak diğerlerinin boşlamamak lazım. İthalat, ihracat 3'üylede dengede olmalı. 

+1 videoyu izledim amerikayı değilde arkasındakileri daha çok anlatıyordu

Herkesin işine yaradığın kadar iyisindir Bu Hayatta!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek
    mizahi bunu yazdı
    zumsuk bunu yazdı
    lazz bunu yazdı
    zumsuk bunu yazdı

Birde dünya globalleşen diyenlere uyuz oluyorum.

Dünya globalleşmiyor. Amerikanlaşıyor. Kültürlerini, dillerini, ürünlerini, filmlerini yayıyorlar. İngiltereve İsrail ile birlikte.

videoyu ızdegını dusunmuyorum vıdeoda amerıkadan buyuk bır gucten bahsedıyorlar

Sence bu "Amerikan"laşmanın ve Amerika'ya özendirilmenin ardında kim yatıyor ? Rusya'daki tinerciler mi yoksa Amerika'daki güçlü adamlar mı ?

Kimse yatmiyor, bizzat aman devlet bolunecekmis, aman basortusuyle iceri biri girmis, aman sokakta biri opusmus gibi siktiriboktan konularla ugrasmayan milletin kendisidir amerikayi sevdiren. 1 yila yakindir amerikadayim, omrumde insana bu kadar deger verilen ne bolge gordum, ne ortam. Hersey insan icin, ustelik sadece insan oldugu icin.

edit: videoyu izlemedim. Konuyu acan arkadas, konuyu baltalamak istemezdim ama bi yaziyim dedim, kusura kalma.

hocam etik degerine gore degisse de insana deger verme olayi avrupa'da daha iyi gibi.

ama dunyanin hicbir yerinde amerika'da oldugun kadar ozgur olamiyorsun, bu gercekten dogru.

adamlar iyiyle kotuyle inanilmaz bir denge yakalamis, insanin kotu yonlerini biliyorlar ve bunlari da kendileri yonetip kismi derecede izin veriyorlar. mukemmel bir olay.

yapmak istedigin herseyi yapabiliyorsun.

bu arada midwest civarindaysan gorusebiliriz.

He is finding himself.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

gaza geldim google dns sunucularına ve odtü dns sunucularına girip bütün türkiyedeki internet sitelerini bu videoya yönlendiriyorum

"
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

yorumlara bak allahim su videoyu izleyinde oyle yorumlayin bari videoyu izlemek istemeyenler icinde kisa anlatim

videoda bankacilik sistemi anlatilmaktadir yani amerikanin suanda cebellestigi ve hala gotunu dogrultamadigi icin dunyayi sikme cabasinin sebebini anlatiyor yani mortgage sistemini. bankalarin neden kredi verip neden insanlari borclandirmalarinin gerektigini amerikan dolarinin sadece 1 kagit parcasi oldugunu ve bu kagidin karsilinin olmadigindan bahsediliyor.

bazi arkadaslarda bunu gotuyle anlayip devlet meselesi haline getirip amerikalilasiyoruz mantigina yatiyor. arkadasim sans onlarin yuzune guldu ve transistor denilen yarak kurek seyi buldular yada o dusen ufodan cikardilar herneyse bunu gosterip adamlar soyle adamlar boyle demenin mantigi yok madem istemiyorsun bu heriflerin bukadar tasaklanmasini burada da yok makintos soyle yok apple bole demiceksin kullanmiyacaksin milleti ozendirmeyeceksin. lafim zumsuk sana zaten yorumlari okuyanlar anlarlar kime dedigimi 

ayhun tarafından 27/May/13 20:06 tarihinde düzenlenmiştir

delimiyim ben?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek
    DeadSoul bunu yazdı

çizik bir ara izlicem

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek
    ayhun bunu yazdı

yorumlara bak allahim su videoyu izleyinde oyle yorumlayin bari videoyu izlemek istemeyenler icinde kisa anlatim

videoda bankacilik sistemi anlatilmaktadir yani amerikanin suanda cebellestigi ve hala gotunu dogrultamadigi icin dunyayi sikme cabasinin sebebini anlatiyor yani mortgage sistemini. bankalarin neden kredi verip neden insanlari borclandirmalarinin gerektigini amerikan dolarinin sadece 1 kagit parcasi oldugunu ve bu kagidin karsilinin olmadigindan bahsediliyor.

bazi arkadaslarda bunu gotuyle anlayip devlet meselesi haline getirip amerikalilasiyoruz mantigina yatiyor. arkadasim sans onlarin yuzune guldu ve transistor denilen yarak kurek seyi buldular yada o dusen ufodan cikardilar herneyse bunu gosterip adamlar soyle adamlar boyle demenin mantigi yok madem istemiyorsun bu heriflerin bukadar tasaklanmasini burada da yok makintos soyle yok apple bole demiceksin kullanmiyacaksin milleti ozendirmeyeceksin. lafim zumsuk sana zaten yorumlari okuyanlar anlarlar kime dedigimi 

kardesim etrafinda ozenen buyuk bir kitle ve kesintisiz reklamlar varken o is o kadar kolay degil.

ayrica sanane kardesim, canim iphone almak ister gider alirim sanane? bugun gelismis ulkelere bir bak ki sosyalist gecinen rusya dahil hic biri "apple urunu kullanma" tarzi bir politika izlemiyor.

yapabilecegin isleri belirle ve iyi bir sekilde yap, kendini kisitlamana ve yapmak istediklerini yapmani engellemene gerek yok.

He is finding himself.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek
    husnuweb bunu yazdı
    ayhun bunu yazdı

kardesim etrafinda ozenen buyuk bir kitle ve kesintisiz reklamlar varken o is o kadar kolay degil.

ayrica sanane kardesim, canim iphone almak ister gider alirim sanane? bugun gelismis ulkelere bir bak ki sosyalist gecinen rusya dahil hic biri "apple urunu kullanma" tarzi bir politika izlemiyor.

yapabilecegin isleri belirle ve iyi bir sekilde yap, kendini kisitlamana ve yapmak istediklerini yapmani engellemene gerek yok.

haci sen konuyu yanlis anladin sanirim olay surada bu vatandasin yazisini okudunmu ve bu tavirlarinin tutarsiz oldugunu anlatmak istedim ayrica konu dagiliyor videoyu izleyin

delimiyim ben?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

İlk 2-3 dk izledim fena değildi, tamamını izliyeyim öyle yorum atarım,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek
    ayhun bunu yazdı
    husnuweb bunu yazdı
    ayhun bunu yazdı

haci sen konuyu yanlis anladin sanirim olay surada bu vatandasin yazisini okudunmu ve bu tavirlarinin tutarsiz oldugunu anlatmak istedim ayrica konu dagiliyor videoyu izleyin

vatandasin yazisini okudum ve tutarsizligi gordum dostum, ayrica vidyoyu da izledim.

benim burada tek demek istedigim; kendini izole ederek, sisteme karsi anarsik bir duzen olusturmak isteyerek, bu duzeni kirman mumkun degil.

eger bankacilik duzenini degistirmeyi amacliyorsan, banka kullanmamayarak bunu yapabilecegini dusunmek sacma sapan bir dusunce.

bir duzeni degistirmenin tek yolu, o duzenin icine girip, o duzeni cok iyi anlamak ve en ust kademelerinden birine gelmektir.

bunun baska yolu yok, toplum sadece bu sekilde senin etrafinda toplanabilir.

oyle bir amacin yoksa ki olmasi gerekmez, al bir iphone keyfine bak, ustteki arkadasin da dedigi gibi hayatini yasa.

He is finding himself.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Media
    Media's avatar
    Erkek

beyler konuyla alakasız ama biri  siteme msj atmış

Bonnie ... warmest tnhkas for including the Woody Back to School Unit on your list ... who are you? the Oprah of the spanking blog community? ... your mention attracted a huge amount of traffic ... Bottoms Up Ma'am ... R Humphries

burda ne demek istemiş arkadaş?

....
Toplam Hit: 5154 Toplam Mesaj: 39