folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Amerikaya Nasıl Gidilir , Kalınır ?

Amerikaya Nasıl Gidilir , Kalınır ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    InFlames
    InFlames's avatar
    Erkek

Selam herkese..

Sorularım gerçekten ciddidir.
    Amerikaya nasıl gidilir ? Orada nasıl kalınır ? Gidip orda yaşayan tanıdıklarınız vardır umarım =)

Kimlere vize verirler ? :) ve dil kursu flan varmış 3-4 aylık veriolarmış sanırım ve 3-4 aydan sonra dewamı nsl getirilir :D
    ordaki üniversitelere giriş nasıldır ? :) 

Yoksa tek yol kaçak kalmak mı ? :) 

İstek : Siyasal olarak (nie gitçen amerikaya paramı kazandırcan flan demeyin lütfen) :( 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZyreX
    ZyreX's avatar
    Erkek
    http://www.unitedtowers.com/ Sayfasına bi bak az çok bilgilen..Bunun gibi birçok şirket var tabi..Forumlarda gidenlerden yorumları oku.Gittiğinde zorluk çekmemiş olursun.Ayrıca unutma Vize almak zor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    delipoyraz
    delipoyraz's avatar
    Erkek
    en guzel ve kolay yolu öğrenci olmaktır. eğer şu anda üniversitede öğrenciysen j1 vizesini kolaylıkla veriyor. eğer çalışyorsan ve turist olarak gidip kacak kalacaksan burada senin üzerine mal varlığı ve düzenli bir iş istiyorlar. orada bir üniversitede okumak istiyorsan bu biraz zor önce öss ye girecek belli bir puan alacaksın sonra oradaki bir üniversiteyle itabata gececeksin ama oradaki bütün üniversiteler paralı diye biliyorm... eğer şu anki durumunu söylersen yani calışıyonmu öğrencimisin sana ceşitli yollar sunabilirim. ama sana tavsiyem para kazanmak için amerikaya gitme derim vasıfsız elamanların ağzına ediyorlar..

ALEMDE BİZİZ ALEMCİDE..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

gereğinden fazlaca tanıdığım var;

sana olması gereken tek şeyi sölüyorum;
    PARA:)

oradaki üniversitelere giriş kolaydır öss ye girersin yazarın paranı verir öğrenci vizesi için gidersin para lazım
    üniversitenin 1. sınıfında work and travel ile gidersin bu program için para lazım
    bankada 100-200k$ kadar paran varsa turist vizesi ile gidebilirsin

gittikten sonra istediğin gibi kaçak kalabilrsin ama yapacağın işler ordaki ezik türkler gibi niteliksiz garsonluk,pompacılık,pizacılık falan.hiç gittim kaçağım mühensislik yapıyorum dien yok.bombom bi ülke ve gidenlerin hiç birisi memnun değil.ayrıca,kaçakların hiç bir hakkı var 2-3 metropol dışında arabanın olması %100 gerekli çünki vasıta yok,araba için ehliyet lazım ehliyetin için kaçak olamak lazım.

ayrıca insanları burdakinden kat ve kat orospu çocuğu,kişiliksiz karaktersiz piç kurutları ile dolu.alayı ya nurcu ya islamcı takılan götler ama ne dinle nede türklükle hiç bir alakaları kalmamış.

Küfür yasak ama,içimde geçmişten kalma çok pis hatıralar var ve sanırım 5 yıllık üyeliğime,yönetici olmam küfürleri maruz görmeniz için yeterlidir.Forumda küfür yasaktır.Küfür edenler süresiz banlanacaktır.

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    InFlames
    InFlames's avatar
    Erkek

delipoyraz bunu yazdı:
    -----------------------------
    en guzel ve kolay yolu öğrenci olmaktır. eğer şu anda üniversitede öğrenciysen j1 vizesini kolaylıkla veriyor. eğer çalışyorsan ve turist olarak gidip kacak kalacaksan burada senin üzerine mal varlığı ve düzenli bir iş istiyorlar. orada bir üniversitede okumak istiyorsan bu biraz zor önce öss ye girecek belli bir puan alacaksın sonra oradaki bir üniversiteyle itabata gececeksin ama oradaki bütün üniversiteler paralı diye biliyorm... eğer şu anki durumunu söylersen yani calışıyonmu öğrencimisin sana ceşitli yollar sunabilirim. ama sana tavsiyem para kazanmak için amerikaya gitme derim vasıfsız elamanların ağzına ediyorlar..

Şuan öğrenciyim ama work and travelle gitmiycez..

Antikky nin sölediklerinden sonra biraz tırstım :| önereceğiniz başka ülkeler varmı peki ? 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkii
    darkii's avatar
    Erkek

Öncelikle selamlar diyerek konuya gireyim.Daha onceden bir kez yurt dısı deneyimim olduğu için öncelikle yabancı dil hic bilmiyorsan bulasma derim arkadasim.Cunki az once antitkkynin de dediği gbi orda yada gidecegin yabancı ulkedeki turklerin hepsi hibnator olmustur. Kime yardım et desen din iman para olmuş.Ben bir kız sevdasına kalkıp maltaya gitmistim 2 sene once. Ne mi oldu :) walla sadece sunu soyleyebilirim super bir macera oldu.Yedim içtim gezdim mala vurdum vize surem doldu baktim defedicekler ulkeden once aklıma kaçak kalmak geldi ama ilerisini dusununce bu sevdadan waz geceyim dedim geri dondum.Gezdiğim gordugum gecirdiklerim tatlı bir anı oldu iste.İngilizce şart bir kere he orda birileri yardım eder diyorsan yanılıyorsun cunkı her an sap gibi ortada kalabilirsin. Beni kız arkadasımın arkadası hava limanından almıstı o yonden transferde bir sorun yasamadım. Gittiginde her anını dolu dolu gecirmeye bak:) Tavsiye olarak maltayı önerebilirim. Ben 2 sene once 1.100 ytl ye gitmistim 6 gunluk tur hatta avrupanın en ucuz dil okullarının orada olması nedeniyle birlesmis milletler gibi her yerden gelen ogrencilerle doluydu.Zencisi,arabı,çinlisi,Japonu bende ulke ekonomisine katkıda bulunmus oldum onların sayesınde:D:)))). Gece hayatı o kadar renklimi renkli bir yer daha görmedim bizim antalya bodrum oranın yanında fıss yani anlican. Gidecegin yer ne olursa olsun otele veya kalacagın yer herneresi ise sakın taksiyle gideyim deme fena ayıklarlar haberin olsun.Toplu tasıma araclarını tercih  et sor sorustur korkma adam yemiolar.:) Neyse sormak istedigin soru olursa sor yardımcı olurum her konuda.

Sözlerim Silahlarim! İmza Kajmer...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cnr437
    cnr437's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

az önce biz de onu konuşuyoduk;

ukrayna üzerinden aktarmalı gitcen. :)

Bizim olduğumuz her yerde herşey bizim yüzümüzden olmuştur. Ben benim amk bana bişey olmasın!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Öğrenci olarak gideceksen,
    üzerinde para senin olmasa bile ailenin okulunun para garantisi,ve senin orda yiip içtiğinin parası konaklama falan dahil.
    Ayrıca orda çalışırım falan gibi hayallere kapılma,çünkü öğrencilerin çalışması yasak en azından çalışma izni lazım oda öğrencilere resmi olarak verilmiyor.dediğim gibi yapacağın iş pizacılık pompacılık.

Bırak boş bir hayal,eğer okumak istiyorsan bu memlettede orda okicağın denklikte bir çok okul var.
    şu anda savaştıkları ülkenin nerde olduğunu dahi bilmeyen bi memlekete ayak basmak snn için çok mantıklı değil.herkezde olur bi ara kaçalım görelim gezelim diye. ama sen zaten türk olmanla müslüman olmanla potansiyel teröristsin vize için konsoloslukta geçireceğin göreceğin muamele ömründen ömür alacaktır.
    boşver bu sevdadan?

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek
    burdan kubaya gitmeyi dene orda iki uc ay kal kacak macak sonra bi kız bul evlen oranın vatandası ol tabi bu kanun kubada gecerlimi orasını bilemiyorum tek bildgim kuba vatandası olanlar abd ye yakalanmadan kacak giriş yaparlarsa abd vatandası olabiliyorlar sorgusuz sualsiz tabi sahil guvenlik seni vurmassa
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Antikky bunu yazdı:

Küfür yasak ama,içimde geçmişten kalma çok pis hatıralar var ve sanırım 5 yıllık üyeliğime,yönetici olmam küfürleri maruz görmeniz için yeterlidir.Forumda küfür yasaktır.Küfür edenler süresiz banlanacaktır.

Kanka tanışalı 5 sene olmuş :) Birlikte içmeye başlayalı 3 sene olmuş :) Ama ben senden 37 gün önce üye olmuşum siteye :E

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    InFlames
    InFlames's avatar
    Erkek
    darkii bunu yazdı:

Öncelikle selamlar diyerek konuya gireyim.Daha onceden bir kez yurt dısı deneyimim olduğu için öncelikle yabancı dil hic bilmiyorsan bulasma derim arkadasim.Cunki az once antitkkynin de dediği gbi orda yada gidecegin yabancı ulkedeki turklerin hepsi hibnator olmustur. Kime yardım et desen din iman para olmuş.Ben bir kız sevdasına kalkıp maltaya gitmistim 2 sene once. Ne mi oldu :) walla sadece sunu soyleyebilirim super bir macera oldu.Yedim içtim gezdim mala vurdum vize surem doldu baktim defedicekler ulkeden once aklıma kaçak kalmak geldi ama ilerisini dusununce bu sevdadan waz geceyim dedim geri dondum.Gezdiğim gordugum gecirdiklerim tatlı bir anı oldu iste.İngilizce şart bir kere he orda birileri yardım eder diyorsan yanılıyorsun cunkı her an sap gibi ortada kalabilirsin. Beni kız arkadasımın arkadası hava limanından almıstı o yonden transferde bir sorun yasamadım. Gittiginde her anını dolu dolu gecirmeye bak:) Tavsiye olarak maltayı önerebilirim. Ben 2 sene once 1.100 ytl ye gitmistim 6 gunluk tur hatta avrupanın en ucuz dil okullarının orada olması nedeniyle birlesmis milletler gibi her yerden gelen ogrencilerle doluydu.Zencisi,arabı,çinlisi,Japonu bende ulke ekonomisine katkıda bulunmus oldum onların sayesınde:D:)))). Gece hayatı o kadar renklimi renkli bir yer daha görmedim bizim antalya bodrum oranın yanında fıss yani anlican. Gidecegin yer ne olursa olsun otele veya kalacagın yer herneresi ise sakın taksiyle gideyim deme fena ayıklarlar haberin olsun.Toplu tasıma araclarını tercih et sor sorustur korkma adam yemiolar.:) Neyse sormak istedigin soru olursa sor yardımcı olurum her konuda.

ingilizcem baya yeterli..ve oraya okumak için değil kalmak için gidiyoruz bizim çabamız orada kalabildiğimiz süre boyunca
    kalmak ve sonunda vatandaşı olmak...valla ne derseniz deyin iyi bir kemalistim fakat gitgide türkiyeden nefret etmeye
    başladım ve abd haricinde tavsiye edebileceğiniz her ülkeyi araştırıcam.

Toplam Hit: 23858 Toplam Mesaj: 14