folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Anadolu Üniv. Açıköğretim Sistemi Öğrencileri İçin Office 365 Pro Plus Hizmeti

Anadolu Üniv. Açıköğretim Sistemi Öğrencileri İçin Office 365 Pro Plus Hizmeti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/aof-duyurular/acikogretim-sistemi-ogrencileri-icin-office-365-pro-plus-hizmeti-1450424571

Anadolu Üniversitesi ve Microsoft, öğrencilerin teknolojiye erişimini kolaylaştırmak amacıyla Microsoft üretkenlik çözümlerinden Office 365 ProPlus'ı, öğrencilere sağlamak üzerine mutabakata varılmıştır. Bu mutabakat doğrultusunda, Anadolu Üniversitesi öğrencileri Office 365 Öğrenci Avantajı programı kapsamında Office 365 Pro Plus ürününün getirdiği faydalardan yararlanabileceklerdir. Office 365 Öğrenci Avantajı Programı ile Anadolu Üniversitesi öğrencileri Microsoft Office Word, Excel, PowerPoint, OneDrive for Business, Outlook, OneNote, Access ve Publisher programlarını kullanma hakkına erişeceklerdir. Ayrıca, her öğrenci OneDrive üzerinde 1 TB depolama alanına sahip olabilecek ve bu sayede tüm dosyalarına internet bağlantısı olan her yerden erişebileceklerdir.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ek olarak Skype 60 dakika veriyor aylık. Türkiye içi sadece sabit hatlar için geçerli.

• Hem sabit hatlar hem de cep telefonları: Kanada, Çin, Guam, Hong Kong ÖİB, Japonya, Porto Riko, Singapur, Tayland ve Amerika Birleşik Devletleri.
    • Yalnızca sabit hatlar: Andora, Arjantin, Avustralya, Avusturya, Belçika, Brezilya, Brunei, Bulgaristan, Şili, Çin, Hırvatistan, Kolombiya (Lex hariç), Kosta Rika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Guadeloupe, Macaristan, İzlanda, Endonezya (Jakarta), İrlanda, İsrail, İtalya, Kore, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malezya, Malta, Meksika, Fas, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Panama, Paraguay, Peru, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Slovakya, Slovenya, Güney Afrika, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayvan, Türkiye, Birleşik Krallık ve Venezuela.

mkyb tarafından 22/Ara/15 12:44 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

İyiymiş bunu da kullanırız. 205 lira bayılıyoruz dönemlik az mı

iyibu! yeniden..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NewwarrioR
    NewwarrioR's avatar
    Erkek

İyide bu zaten microsoft'un verdiği bir hizmet okul mail adresinle kayıt oluyosun direk veriyolar.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    NewwarrioR bunu yazdı

İyide bu zaten microsoft'un verdiği bir hizmet okul mail adresinle kayıt oluyosun direk veriyolar.

Okulun Microsoft ile anlaşma yapması gerek. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mr_Dark
    Mr_Dark's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    NewwarrioR bunu yazdı

Okulun Microsoft ile anlaşma yapması gerek. 

Yaptı Zaten. Apple ve windows fanboyu Anadolu Üniversitesi. Okulda herşey mac içlerinde windows yüklü ziyaret etmek isteyen gelsin gezdirebilirim.

!!!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Anadolu üniversitenin Apple fanlığını biliyorum. Bi ara sınav sonuçlarını ilk ve tek olarak iPhone uygulamasından açıklar ertesi günü normal web ve Android için açıklanırdı.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Peki bilen arkadaşlara bir sorum var. Bu lisanslar öğrencilik müddetince mi geçerli mezun olunca da kalıyor mu? Muhtemelen 1 tb disk sürelidir ama ofis lisansı konusunu merak ediyorum. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Austen bunu yazdı

Peki bilen arkadaşlara bir sorum var. Bu lisanslar öğrencilik müddetince mi geçerli mezun olunca da kalıyor mu? Muhtemelen 1 tb disk sürelidir ama ofis lisansı konusunu merak ediyorum. 

Mail hesabın açık olduğu sürece süresiz. Anadolu üniversitesi mezun olsanız bile mail adresi sizde kalır demişti. Arayıp sordum.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Austen bunu yazdı

Mail hesabın açık olduğu sürece süresiz. Anadolu üniversitesi mezun olsanız bile mail adresi sizde kalır demişti. Arayıp sordum.

O zaman baya iyi. Crack'i püsürü uğraşmayız en azından. Şu ana kadar open source alternatiflerinden bir türlü MS Office verimini alamadığımdan bu ilaç gibi geldi.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Ohooo bu neki. Öğrenci olup edu uzantılı e-posta adresin varsa nerler neler ücretsiz. 

Microsoft sırf bunun için site açtı https://www.dreamspark.com/ 

Autodesk firması Autocad dan maya ya birçok yazılımı üstelik en kral sürümleri ile ücretsiz veriyor. Ben autocad kullanıyorum. Standart kullanıcıya kendi bulutundan 5GB verirken bana 25 GB verdi.

Liste uzun.

Tabi birde şu var. Microsoft eskisi gibi tekel olmadığını farketti ve buna göre yatırım yapıyor. Önceden windows u crack yapacağız diye yardırırken şimdi bedava veriyor. Benzer şey office de de geçerli. İddiaya girerim Libreoffice yazılımı Microsoft office de word,excel kullananların en az %90 ına yeter. Libreofficede elektrik projesi bile çizmiş adamım. Yetmediği kısımlar MS ye özel çok uç detaylarıdır ama kaçımız kullanıyor. Libreoffice bedavadır. MS mecburiyetten kendi yazılımlarına ulaşılabilir olma özelliği ekledi o kadar.

Asıl bomba gmail de. Üniversiteler gmail le anlaşma yaparsa gdrive ve gmail de kota yok. Normalde 15GB olan gmail kotası edu kullanıcılarında yok. Benim normal gmail hesabımda 15 GB'lık kotanın 10,98 GB'ı (%73) kullanılıyor yazarken  comu den aldığım gmail hesabımda 3,07 GB alan kullanılıyor yazıyor.  Kullanılabilir alanı yönet e bastığımda ise Stu.comu.edu.tr alan adındaki herkes sınırsız depolama alanı kullanabilir! yazıyor.

38 yaşında mühendislik okuyan biriyim. Beynimi s.ksinler keşke daha önce okusaydım. Hatta hiç okulu bırakmasaydım. Yazılımı geçtim arayıpta bulamayacağın seminer, eğitim vb. ganimet gibi. Öyle fabrika gezileri yapıldıki ağzımız bir değil iki karış açık gezdik.

Özetle sen oku yeter elin amerikalısı eğitimin kıymetini bidiğinden sana yatırım yapmaktan vazgeçmiyor.