folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Analog Ses Kontrollü Klavye Önerisi.

Analog Ses Kontrollü Klavye Önerisi.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

dün akşam bende bakıyordum bulamadım.

benim aradığım klavye wireless sessiz el koyma yeri enter tuşu büyük olan olan klavyeydi ve uygun fiyatlı aradım ama yok. bulan varsa göndersin

Ekerci tarafından 18/Nis/20 13:16 tarihinde düzenlenmiştir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    baristbt bunu yazdı

rotary encoder (6tl) + klon arduino pro micro (35tl)

Bunu en başta düşündüm ama en sona bıraktım direk klavye entegreli olma ihtimali varken diye.

Hatta buna gelmeden hazır usb voluma knob ları da inceledim.

https://www.amazon.com/YaeCCC-Aluminum-Lossless-Controller-Adjuster/dp/B07SM7NV98/ref=psdc_172546_t3_B01MV411BR

yukarıda ki gibi.

Ama hazır bulmuşken entegreli varsa neden uğraşayım fikri başımda şu anda.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    iLLuMiNaTi bunu yazdı
    oldwolf bunu yazdı

Okumadan cevaplar yazılmış yine mekaniği gören atlamış tuş sesinden bahsetmiş çok zor değil içeriği okumak ya. Hocam sen şu başlığı analog ses kontrollü diye düzelt istersen içim daraldı cevaplara baktıkça :D

Bende Logitech G510 var ses kontrolü dediğin gibi tekerlekli ama hassasiyet ayarı yok kimisi ince ayar yapmak için elverişli değil diyor haklılar da ama yine de güzel. Piyasada şu anda bunun sıfırı satılmıyor ancak 2. el bulursan öneririm makro tuşları efsane kolaylık sağlıyor. Klavyede ekstra 3 sütun daha tuş olduğu için hayvanlar gibi olmasın diye tuşları 1 tık küçük yapmışlar ancak anında alışırsın.

Ahaha değiştirdim :)

Harbiden iyiymiş ya.. Sıfırı olsaydı işte :S

Edit;

Kendimi keseceğim ;

Başlık değiştirilmesine rağmen, sanırım, konuyu anlayamadım. 

Şimdi sen, klavyedeki tuş seslerini kısmen potansiyometre gibi analog olarak ayarlanabilen bi düğme vasıtasıyla isteğine göre açmak veya kısmak istiyorsun. öyle mi? Vay.Al+3  ^^D` neler öğreniyoruz. 

klavyede pc nin sesini açıp kıstığın tuşlar varya ses açma kapama onun yuvarlak sağ sola döneninden olsun istiyor

bence creative sound blaster ses kartı al harici kocaman analog buton var üstünde ve istediğin bir klavye al

Aga iyi hoşta sadece buna o parayı verene kadar direk Logitech Craft alırım evladiyelik klavye olur :)

Ama dediğin ses kartlarının 60-70 liralık olanları var üzerinde gelene volume knob olanlar. En olmadı onlara dönme kısmı zaten sonlarda da olsa bir tercih tabi ki.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

benim aradığım klavye wireless sessiz el koyma yeri enter tuşu büyük olan olan klavyeydi ve uygun fiyatlı aradım ama yok. bulan varsa göndersin

Hiç sorma büyük enter kırmızı çizgimdir :))

Hayır anlamadığım şu. Microsoft dışında nerede ise herkes ve her firma gaming klavyeye dönmüş.

Tamam buda bir trend ve talep var ama boku çıkmış piyasanın resmen ya. Normal bir şey bulamıyorsun.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    ...

klavyede pc nin sesini açıp kıstığın tuşlar varya ses açma kapama onun yuvarlak sağ sola döneninden olsun istiyor

bence creative sound blaster ses kartı al harici kocaman analog buton var üstünde ve istediğin bir klavye al

sen doğru anlamışsın. ^^`

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

hocam isteğine göre bir klavye alıp. dijital ses tuşu yerine volüm tekerleği lehimlesen olmaz mı en ucuzu bu olur sanırım :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

lan microsoft sculpt aldım gayet memnunum bu sene eve gelebilirsen denersin :D

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Yabanci forumda gordum mouse sag tus + tekerlekle kontrol etmis birisi isini gorurmu

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek
    Tnrsk bunu yazdı

Yabanci forumda gordum mouse sag tus + tekerlekle kontrol etmis birisi isini gorurmu

logitech in yazılımında mevcut bu.

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oldwolf
    oldwolf's avatar
    Erkek
    TurkForces bunu yazdı
    Tnrsk bunu yazdı

logitech in yazılımında mevcut bu.

Logitech mouse kullanmayanlar için:

https://www.nirsoft.net/utils/volumouse.html

oldwolf tarafından 19/Nis/20 03:41 tarihinde düzenlenmiştir

Metallica Rules
Toplam Hit: 3099 Toplam Mesaj: 23
klavye