folder Tahribat.com Forumları
linefolder Mobil Programlama
linefolder Android 4.1.2 Jelly Bean

Android 4.1.2 Jelly Bean

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Kullandığım cihaz: Galaxy SIII I9300

Cihazımda 7-8 defa rom değiştirdim. Dün jelly bean yeni sürümü olan güncelleme paketini kurdum. Bu başlıkta yeni sürümün performansı ile ilgili genel bilgi vermek istiyorum.

Yeni sürüm 4.1.1 den daha uzun şarj süresi sağlıyor. Ortalama %15-20 arası gözle görülür bir fark var. 4.1.1 den memnun değildim. Ara sıra takılmalar olmuştu menü de. Yeni sürümde bu da ortadan kalkmış.

İlk göze çarpanlar:

-Pil dostu. Pilinizi çabuk tüketmiyor. Bir önceki sürüme göre ortalama %15 tasarruf gözlemledim.

-Galeri harika olmuş. Galeri görüntüleme şeklini sağ üst köşeden değiştirebiliyorsunuz. 3 boyutlu olmuş. Hoşunuza gidecek.

-Ana ekranda ilk kurulumda sol tarafa bir sosyal menü geliyor. chat on, facebook, twitter, youtube, mesajlaşma, gtalk gibi uygulamalar hızlı ulaşım için orada oluyor. Ben beğendim. İsterseniz ayarlar menüsünden kaldırabilirsiniz bunu. Çoklu ekranı kullanmanızı kolaylaştırıyor bu arada. Ayrıca bu menüyü açma kısmını sürükle bırak şeklinde ekranın herhangi bir kenarına alabiliyorsunuz.

-Çoklu pencere olayı gelmiş. Ben youtube tan video izlerken aynı anda tahribatta gezindim. Takılma donma kasma falan yok. Gayet stabil çalışıyor. İşinize yarayacak. 

-Bildirim çubuğunda önemli bir değişiklik olmamış. En üst kısımda wifi, bt, ses gibi işlevlerin olduğu kısıma çoklu pencere ve Allshare eklenmiş.

-Ayarlar menüsünde önemli bir değişiklik olmamış. Yeni gelen çoklu pencere özelliği "ekran" menüsü içine dahil edilmiş.

-Kamera ile çoklu çekim yapmak için ayar yapmaya gerek yok. Çekmek için ekrana dokunduğunuzda parmağınızı çekene kadar foto çekmeye devam ediyor.

Bu da videosu:

http://www.youtube.com/watch?v=7nGgDU8g-TI

Genel olarak çok beğendim. Tavsiye ediyorum. Jelly Bean oldukça stabil hale gelmiş. Note 2 gibi olmuş. :D

İlerleyen günlerde farkettiklerimi yazarım.

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

Huwaei ideos x5e kurulur mu bu?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trabs0n
    trabs0n's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hoca benım tel Sony Ericsoon xperia 4.0.4 diyor son sürüm yüklü diyor sen 4.1.2 den bahsedion bu telimle alakalı bişeymi :F

AğLıyor musun? Diye soruyor bide Mal!!! Yok ben gözümden işiyorum !.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    tosun bunu yazdı

Huwaei ideos x5e kurulur mu bu?

Hocam eğer senin cihaza göre hazırlanmış bir sürümü varsa evet kurulur. Ona bi bakayım ben.

Haa cyanogenmod sürümü var o kurulur. Görsel olarak hemen hemen aynı ama ben CM tavsiye etmiyorum.

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

abi göt kadar ekranda nasıl video izleyip aynı anda tahribatta gezebiliyorsunuz ya şaşırıyorum min 7inc olması lazım böyle şeylerin ekranı bence

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    proxy
    proxy's avatar
    Erkek
    hocam kurdugun rom resmi rom mu yoksa sızıntı mu orjinal rom sa bi indirme linki verirmisin
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek
    KaRaKuLe bunu yazdı

abi göt kadar ekranda nasıl video izleyip aynı anda tahribatta gezebiliyorsunuz ya şaşırıyorum min 7inc olması lazım böyle şeylerin ekranı bence

niye şaşırıyosun hacu :D acayipte güzel zevkli oluyor :D video izlerken tv izlerken koy bi tarafa takılsın.

herşey boyut değilki çöz. iyi olsun yetiyo kimi zaman.

http://www.leyladansonra.com/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    KaRaKuLe bunu yazdı

Hocam ekran böyle şeyler için küçük değil. Birde işlemcisi ii olunca böyle şeyler geç bile kalmış. Çoklu pencere ne zamandır beklediğim bişeydi. Zaman zaman işe yarıyor. @BarışYiğit in de gösterdiği gibi ve video da gördüğün üzere gayet güzel ve kullanışlı özellikler bunlar..

Edit: Türkiye rom u çıkmadı henüz ama beklemenize gerek yok.

http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9300

Bu linkten indirip kullanabilirsiniz. Benim kurduğum rom listede en üstte olan I9300XXELL1 rom u. Odin ile sorunsuzca kurabilirsiniz.

Yükseltme paketi olduğu için odin ile güncelleme yaptığınızda yedek almaya gerek yok. İçindeki tüm bilgileriniz, dosyalarınız, ayarlarınız duvar kağıdınıza ve zil sesinize kadar aynı kalıyor. Yüklemiş olduğunuz herşey aynı kalıyor.

opusdei tarafından 13/Oca/13 17:56 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

lan senin telefon galaxy note değil mi ? Ona da geldi mi çoklu ekran

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    KaRaKuLe bunu yazdı

Şuan da Galaxy Note ve S3 için 4.2.1 var. Doğal olarak çoklu pencere özelliği  var =)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek
    KaRaKuLe bunu yazdı

4.1.x den sonra geldi o multi-window(?)

4.1.2 de note için polonyadan sonra almanyaya geldi. türkiyeye geldimi bilmiyorum. sızıntılarıda var zaten nette.

http://www.leyladansonra.com/
Toplam Hit: 5424 Toplam Mesaj: 43