Android Çökerten Manzara Fotoğrafı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Orjinal Link :

https://drive.google.com/file/d/11rxzYvPcIOh_8GvS4XSC3YtbW3CecE-O/view

Özellikle Amoled ekranlı telefonlarda sorun yapıyor. Fotoğrafı duvar kağıdı yapınca telefon kendinden geçiyor.

https://mobile.twitter.com/abdalla_moneer1/status/1266945755400540166

Düzeltme :

https://www.youtube.com/watch?v=r_1utREbw_E

mkyb tarafından 01/Haz/20 00:44 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Çok acayip geldi nasıl olabilir diye, burada açıklamışlar: https://www.reddit.com/r/Android/comments/gtsoxc/apparently_a_certain_wallpaper_is_causing_samsung/fseyg4m/

Tembeller için açıklama:

Fotoğraf gömülü renk profiline sahipmiş (Google/Skia/E3CADAB7BD3DE5E3436874D2A9DEE126) fakat yanlış kodlanmış. Andoid 4.1 ve sonrasında skia (https://skia.org/) grafik kütüphanesi kullanılıyormuş. Görüntü com.android.systemui.glwallpaper.ImageProcessHelper'in indeks aralık dışı istisnası ile çökmesine neden oluyormuş.

Üç çözüm yolu da şurada yazıyor: https://www.androidcentral.com/cursed-wallpaper-could-crash-your-phone-its-color-profile Bence denemeyin.

Olaylara karışmayın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OverLord
    OverLord's avatar
    Erkek

Güzelmiş

Bildiğini Bilenin Arkasından Gidiniz Bildiğini Bilmeyeni Uyarınız Bilmediğini Bilene Öğretiniz Bilmediğini Bilmeyenden Kaçınız.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Fotoğrafı normal açınca bir şey olmayıp duvar kağıdı olunca çökmesi garibime gitti. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

Allah belasını versin bu fotoğrafın 1 saattir. bununla uğraşıyorum telefonu kapata basınca yaklaşık 10 saniye her şey düzeliyor.  o arada zorla duvar kağıdını değiştirebildim ama benim için ölüm oldu. 20 - 30 kere denemişimdir yetişmek için

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek
    C10H15N bunu yazdı

Allah belasını versin bu fotoğrafın 1 saattir. bununla uğraşıyorum telefonu kapata basınca yaklaşık 10 saniye her şey düzeliyor.  o arada zorla duvar kağıdını değiştirebildim ama benim için ölüm oldu. 20 - 30 kere denemişimdir yetişmek için

:D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hep ios için açık bulmakla uğraşırlardı, şimdi android için de bulmuşlar :)

goo.gl/qBNZmW
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

fotoğraf güzelmiş lan :D

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    wert bunu yazdı

fotoğraf güzelmiş lan :D

Duvar kağıdı yap o zaman hocam. 🙂 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek
    C10H15N bunu yazdı

Deneyenler telefon markasi android surumunu yazsa biz de yorulmasak

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    C10H15N bunu yazdı

Allah belasını versin bu fotoğrafın 1 saattir. bununla uğraşıyorum telefonu kapat'a basınca yaklaşık 10 saniye her şey düzeliyor.  o arada zorla duvar kağıdını değiştirebildim ama benim için ölüm oldu. 20 - 30 kere denemişimdir yetişmek için

^^`

Ula arkadaş, android diyor, lanetli DuvarKağıdı (Cursed WallPaper) diyor, Android Çökerten diyor. Bile bile lâdes oluyorsun.

bi'de, @YeniHarman açıklama yapmış. Çözüm yolunun da adresini vermiş. (ha, ben denemedim.) 

@BlackHammer, @YeniHarman'ın söylemine göre; Android 4.1'den sonraki bütün versiyonlarda bu problem var, gibi. 

RitmFarbRacourci tarafından 01/Haz/20 18:20 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 3225 Toplam Mesaj: 22
hep ayfon mu kodla çökecek biraz android çöksün