Android İle İlgili Bir Kaç Sorum Var

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

1) Hacılar biliyorsunuz bi her rom kendine özel kimlik oluşturuyor o yüzden bütün romların benzersiz bir kimliği var ve programlar bu kimliklerle çalışıyor mesela;

İşbankası'nın işcep uygulaması her rom y üklerken tekrar tekrar aktif etmek gerekiyor tamam işbankası çok güzel birşey yapmış iki saniyede aktif oluyor ama vakifbank gerizekalısı öyle değil eski cep şifreden şifre ister aktif etmek içiin niye böyle saçmalık yapıyor anlamıyorum neyse benim demek istediğim bu programları rom değiştirsek bile backup alsak da her rom değiştirdiğimizde restore etsek var mı bi bilginiz ?

2) Ben sadelikten yanayım minimalist (zumsuke selamlar :* ) tasarımları severim o yüzden telefonun ekranında sadece telefon simgesi vardır programlara girmek için de ekranın ortasından parmağımı indirdiğimde açılır program listesi ama bu eski romda böyleydi eski romum 2.3.7 romuydu şimdi 4.2.2 yükledim ve bu romdaki launcherda böyle bi özellik yok illa programlara dokunup açmak lazım ben de telefonun ekranında telefon simgesinden başka bir simge istemiyorum ve programlara gireken de sadece parmağımı aşağı doğru kaydırdığımda tüm programların açılmasını isterim. Tavsiyeniz var mı ?

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

neyse bari kendim araştırıp kendim cevap vereyim hacılar ilerde birine lazım olur herhalde 

1) Böyle şeyler için Titanium backup tam ihtiyacınıza göer birşey programın oluşturduğu tüm dosyaları yedekleyip tekrar restore edebiliyor.

2) Böyle bir program her zaman yük bindirir sisteme o yüzden launcher kullanmak en mantıklısı bunu niçin de ben APEK LAUNCHER buldum o gayet iyi iki parmakla 3 parmakla dahi gesture ekleyebiliyorsunuz bakın aşağıda benim ekran görüntüsü var minimalist ve sade menüye girmek için bir parmak aşaı çekiyorum telefon için ise bir parmak yukarı kaydırıyorum şahane!

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

bazen yemiyor ama Titanium da dostum, whatsapp reverify istiyor bazen, keza viber de. her zaman işlemiyor yani.

2 numara için de nova launcher'ı ek olarak tavsiye edebilirim. sana aradığın sadeliği sağlayacaktır. 

Bunlara ek olarak simgeleri de değiştirebilirsin. Play store u biraz kurcala veya xda a arattır bir ton custom icon arşivi çıkacaktır :)

Rom'un ne bu arada?

Almanya Fatihi
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

kafama göre bi launcher bulamadım. hem şık hem pratik olsun istiyom.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

kafama göre bi launcher bulamadım. hem şık hem pratik olsun istiyom.

http://zhuomian.xiaomi.com/index_en.html

Almanya Fatihi
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

bi soru da ben sorayım.

şimdi ben telefonu sıfırlamak istiyorum.

telefonu sıfırla demem herşeyi silmem için yeterli mi gençler :-)

bu kadar basit olmamalı android :-))

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    deja-vu bunu yazdı

bazen yemiyor ama Titanium da dostum, whatsapp reverify istiyor bazen, keza viber de. her zaman işlemiyor yani.

2 numara için de nova launcher'ı ek olarak tavsiye edebilirim. sana aradığın sadeliği sağlayacaktır. 

Bunlara ek olarak simgeleri de değiştirebilirsin. Play store u biraz kurcala veya xda a arattır bir ton custom icon arşivi çıkacaktır :)

Rom'un ne bu arada?

hocam rom bu

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2421582

ama görüntü tamamen değiştirdim touch vizz sildim ve üstünde samsunga dair birşey kalmadı tertemiz bi rom oldu yedeklediğimde 400mb felan yer tutuyor 4.2.2 üzerine kurulu açıkcası direk 4.2.2 kurabilirdim ama üstteki romda yapan adam nasıl yapmışsa gapps da yüklemiş ve çok da hızlı ve stabil hiç de laga girmiyor bi de üstüne bişi yüklemiş telefonu açıp kapatmak için (lock/unlock) power düğmesine değil capasitif düğmelerin üstünden parmağını geçiriyorsu açıp kapanıyo çok hoş bir özellik olmuş. Launcherim de apex launcher

Titanium backup banka programlarında işe yaradı diğer whatsap viber denemedim hocam

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    MbK bunu yazdı

bi soru da ben sorayım.

şimdi ben telefonu sıfırlamak istiyorum.

telefonu sıfırla demem herşeyi silmem için yeterli mi gençler :-)

bu kadar basit olmamalı android :-))

hocam herşeyden kastın nedir biraz açıver sen istersen telefon hiç açılmayacak şekilde herşeyini silebilirsin. Wipe/ Super wipe / Ultrawipe diye programlar var istediğin kadarını sliebiliyorsun O ayarlarda sıfırla dediğin şey wipedır kullanıcı dosyaları silinir sadece

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spyware__007
    Spyware__007's avatar
    Erkek

vallahi dostum bende 4.1.2 kullanıcısyım note2 sahibiyim okadar kurcalamama ragmen rom falan atamadığım icin ( tel garantili ) doğal yollara başvurdum ekran kilitsiz tek kaydırma uygulamalar menüsü boş ihtiyacım olan herşey ekranda sabit.

örnegin android weather kullanıyorum saatin altina cep feneri yerleştirdim ne bilim tarihin altina cpu-z  arama msj ayarlar dosyalar galeri internet browserlari ve nfs3 (favori) ekranda duruyor

swipe padi biliyorsundur kalabalığı engelleyin en iyi program bence 5 sayfa olmus tüm uygulamalar kategorisi üff... ara 1 saat birşeyi vesselam bu swipe dalgasiylada home tarafina doğru ayarladım alttan çektiğim zaman ek bir menü gibi ekrana geliyor oradada işe yarıcak şeyler hesap makinasidir ses kaydedicidir haritadir vs bulunuyor vakit bulursam ekran görüntüsü atarım

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

hocam telefon rehberim silinmeden telefonda kurulu programlar bunların kaydettiği foto falan herşey silinsin istiyorum

bir de benim teli pcye bağlayınca DCIM klasörü içinde normalde fotoların gözükmesi gerekir fotolar gözükmüyo.

bunu da çözmüş değilim.

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    KaRaKuLe bunu yazdı
    deja-vu bunu yazdı

Rom'un ne bu arada?

hocam rom bu

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2421582

ama görüntü tamamen değiştirdim touch vizz sildim ve üstünde samsunga dair birşey kalmadı tertemiz bi rom oldu yedeklediğimde 400mb felan yer tutuyor 4.2.2 üzerine kurulu açıkcası direk 4.2.2 kurabilirdim ama üstteki romda yapan adam nasıl yapmışsa gapps da yüklemiş ve çok da hızlı ve stabil hiç de laga girmiyor bi de üstüne bişi yüklemiş telefonu açıp kapatmak için (lock/unlock) power düğmesine değil capasitif düğmelerin üstünden parmağını geçiriyorsu açıp kapanıyo çok hoş bir özellik olmuş. Launcherim de apex launcher

Titanium backup banka programlarında işe yaradı diğer whatsap viber denemedim hocam

Güzel rommuş, iyi yapmışsın gereksiz birton şey varmış içinde samsungtan. Sen temiz performans alıyorum diyorsan sıkıntı yok :) Ama sanırım AOKP veya CM temelli bir rom yamulmuyorsam. Direk 4.2.2 kurabilirim demenden de bunu anlıyorum :) HTC bu açıdan iyidir. Adamlar kernelleri open source olunca rom geliştirmek de çok kolay.

Almanya Fatihi
Toplam Hit: 2754 Toplam Mesaj: 22