folder Tahribat.com Forumları
linefolder Mobil Programlama
linefolder Android Uygulama Geliştirmede Karşıma Çıkan VT-X Sorunu

Android Uygulama Geliştirmede Karşıma Çıkan VT-X Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slasher
    slasher's avatar
    Dişi

Merhabalar

Android Studio ile uygulama geliştirme üzerinde uğraşıyorum. Uygulamayı sanal mobil üzerinde çalıştırmak istediğimde aşağıdaki hatayı alıyor. BIOS da VT-x enable durumda makineyi restart ettim ama aynı hata geldi.

Sonrasında şu makaledeki işlemleri denedim : https://stackoverflow.com/questions/40342015/enable-vt-x-in-your-bios-security-settings-ensure-that-your-linux-distro-has-wo?rq=1

Ancak denediğim halde hatalar devam etti. Aşağıdaki klasörde 

go to your sdk folder "C:\Users\radia\AppData\Local\Android\Sdk".from there you can access extras\intel\Hardware_Accelerated_Execution_Manager this path. 2.install this executable file "intelhaxm-android".

İntel ile ilgili olan programı uninstall ettim. Sonra elle  yukarda bahsedilen yerdeki install dosyasını çalıştırmayı denedim

ve şu şekilde bir hata geldi:

Konuyla ilgili daha önce karşılaşan ve çözüm bulan var mıdır ?

Şimdiden teşekkürler.

slasher tarafından 09/Tem/19 11:42 tarihinde düzenlenmiştir

her hakkı saklıdır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Windows'ta Hyper V'yi kaldırmanız sorunu çözebilir.

Veya yeni yöntem çıkmış: https://stackoverflow.com/questions/35293574/can-i-run-android-studio-android-sdk-emulator-in-a-microsoft-hyper-v-virtual-m

Olaylara karışmayın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slasher
    slasher's avatar
    Dişi
    YeniHarman bunu yazdı

Veya yeni yöntem çıkmış: https://stackoverflow.com/questions/35293574/can-i-run-android-studio-android-sdk-emulator-in-a-microsoft-hyper-v-virtual-m

Merhaba Genymotion kullanmakta sorunu çözer mi acaba ?

her hakkı saklıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

kaldırmak yerine servis durdurarak deneyebilirsin.

bcdedit /set hypervisorlaunchtype auto --> açar
    bcdedit /set hypervisorlaunchtype off --> kapatır

her açma kapama sonrası reset ister.

Edit ben hyperV aktifken de pasifken de kullanıyorum hiç böyle sorun yaşamadım 

dcpromo tarafından 09/Tem/19 11:54 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slasher
    slasher's avatar
    Dişi
    ilteris bunu yazdı
    YeniHarman bunu yazdı

kaldırmak yerine servis durdurarak deneyebilirsin.

bcdedit /set hypervisorlaunchtype auto --> açar
    bcdedit /set hypervisorlaunchtype off --> kapatır

her açma kapama sonrası reset ister.

Edit ben hyperV aktifken de pasifken de kullanıyorum hiç böyle sorun yaşamadım 

Açıkçası ben de anlamadım. Şimdi tekrar deniyorum ama olmuyor. .Net Studio da yüklü acaba ondaki eklentilerle falan mı çakışıyor ?

her hakkı saklıdır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

hocam vsCode üzerinden emulatoru çalıştırmayı bir denesene orada ne diyecek acaba

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocam genymotion indir.

Yada android cihaz kullan daha mantıklı. 

Ben genymotion bile kullanmıyorum çoğu zaman. Gerçek cihazda daha hızlı test edebiliyorum.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocam genymotion indir.

Ben genymotion bile kullanmıyorum çoğu zaman. Gerçek cihazda daha hızlı test edebiliyorum.

EDİT : https://www.tahribat.com/forum/android-studio-uzerine-genymotion-kurulumu-215173

kurulum için buna bakabilirsin. Ek olarak bir problem olursa 1 pm at bakalım hocam :) 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocam genymotion indir.

EDİT : https://www.tahribat.com/forum/android-studio-uzerine-genymotion-kurulumu-215173

kurulum için buna bakabilirsin. Ek olarak bir problem olursa 1 pm at bakalım hocam :) 

Edit 2 : Niye 2 post oldu ki ? Editlemiştim sadece ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocam genymotion indir.

Edit 2 : Niye 2 post oldu ki ? Editlemiştim sadece ?

Konuyu editleyince yeni post atıyor adminlere duyrulur. İlk defa böyle bir şey oldu lan.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slasher
    slasher's avatar
    Dişi
    ilteris bunu yazdı

hocam vsCode üzerinden emulatoru çalıştırmayı bir denesene orada ne diyecek acaba

hocam oldu, sanırım servisler tam durmamışken denemişim ilk seferde ondan olmamış, servis durup restart edince kendine geldi.

Ama genymotion da kurucam android in kendi sanal cihazı çok yavaş.

Çok teşekkürler.

her hakkı saklıdır.