folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Android Vs IOS Karşılaştırma

Android Vs IOS Karşılaştırma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    McM
    McM's avatar
    Erkek

Merhaba Herkese,

İlk Akıllı telefonum olan Apple iphone 3g ile başladığım akıllı telefonlar serime yıllardır Apple üzerinden devam ediyorum.. Uzun zamandır iphone 6s kullanıyorum ama artık miladını doldurdu ve değiştirmeyi planlıyorum.. Hiç android telefon kullanmamış birisi olarak hayatımın hatasını mı yaparım.. Yada Apple'ın köleleştirdiği bir Fanboy olarak kalmayı bırakıp at gözlüklerimi çıkarmalımıyım.. Fikir ve önerileriniz nelerdir..

Almayı planladığım telefon Xiaomi mi 8 Pro..

Stabil çalışması - Hız ve arayüz kolaylıkları iphone'da bağladı beni... Aynı arayüz kolaylığı Xiaomi'de varmıdır? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

- Android rehbere girerken kasıyor hocam.

- Ayfon fanboyluğu yapma ulan

- Ya sus 1453 GB ram var telefonda halen kasıyor

- Ayfon pahalı bir kere tamam mı 

Herşey burdan sonra patlak verdi.

https://www.youtube.com/watch?v=MAURhaM9PsE

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Herkesin zevkleri ve tercihleri farklı. Burada senin adına mı karar vermemizi bekliyorsun ? Teknosalar'da teşhir Xiaomi Mi 8'ler var. Gider incelersin kararını kendin verirsin.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

- Android rehbere girerken kasıyor hocam.

- Ayfon fanboyluğu yapma ulan

- Ya sus 1453 GB ram var telefonda halen kasıyor

- Ayfon pahalı bir kere tamam mı 

Herşey burdan sonra patlak verdi.

https://www.youtube.com/watch?v=MAURhaM9PsE

peki neden her seferinde 1453 anlatsana biraz?

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

iphone 3gs'de ios 5.0.1 vs kullandım iphone acayip yavaş geldi bana hantal böyle menüler geç açılıyor fln olmamış yani, android gibisi yok hızlı ve ekran fln daha iyi geldi bana androidlerin

Allura tarafından 07/Ara/18 18:17 tarihinde düzenlenmiştir

"
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    McM
    McM's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Herkesin zevkleri ve tercihleri farklı. Burada senin adına mı karar vermemizi bekliyorsun ? Teknosalar'da teşhir Xiaomi Mi 8'ler var. Gider incelersin kararını kendin verirsin.

Karar vermenizi beklemiyorum.. Aramızda ios ve androidlere yazılım geliştiren, telefon işi yapan müridlerimiz var..
    Onların fikir ve görüşlerini almak istiyorum.. Forumların amacı bu diilmidir zaten..
    Yazdığımıda tekrar okudum gayet anlaşılır net üslubum düzgün..  Neden bu atar gerilim anlamıyorum.. 
    Amaç nedir hocam yukarıdaki gibi bir cevap yazmakta... 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

telefondan beklentin nedir ona göre karar ver. benim ilk tekefonum nokia1100 bilen bilir şarjı uzun gidiyordu, ama telefon tip olarak sadece telefondu işte (: ben ufak tefek şeyleri hep sevdim nokia 8310 kullandım yıllarca android dokunmatik muhabbeti çıkınca htc explorer kullandım buda ufak tefek bişeydi ve kullanımı rahattı. benim beyin kanaması muhabbeti sırası bu telefonum bozulmuş s3mini almış bizimkiler, halada kullanıyorum ve çok memnunum. iphone abim aldı sistem olarak bence bi farkı yok ikiside benzer özelliklerde telefon işte. bence yeni telefon alacağın zaman tipine göre karar ver.

ajan1111 tarafından 07/Ara/18 18:40 tarihinde düzenlenmiştir

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    McM bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Karar vermenizi beklemiyorum.. Aramızda ios ve androidlere yazılım geliştiren, telefon işi yapan müridlerimiz var..
    Onların fikir ve görüşlerini almak istiyorum.. Forumların amacı bu diilmidir zaten..
    Yazdığımıda tekrar okudum gayet anlaşılır net üslubum düzgün..  Neden bu atar gerilim anlamıyorum.. 
    Amaç nedir hocam yukarıdaki gibi bir cevap yazmakta... 

Estağfirullah. Düz yazı içeren bir platformada atar yaptığımı nereden çıkardın ? Konuşuyoruz burada. Uygulama yazmak ile işletim sistemini kullanmak farklı şeyler. Kaldı ki iphone 6S'ten sonra 7 tane iphone modeli çıktı. Önce Xiaomi Mi 8 Pro'yu bu 7 modelden hangisiyle karşılaştıracağına karar vermelisin. Ayrıca dediğim gibi telefonun kullanım performansına kendin teşhir ürünü cihazı deneyerek karar ver.

Ha şöylede bir nokta var Android Galaxy S3 zamanlarını geride bırakalı çok oluyor. İşletim sistemi olarak stabil ama Google Play tam bir çöplük. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rocketadam
    rocketadam's avatar
    Erkek

ios a mesafeliydim ancak kullanınca fikrim değişti. günümüzde ikiside iyi ama adettendir androif pişmanlıltır :) . alacağın telofonu incele derim

Bir milletin zenginliği hisse senetleri değil, hissi senetleridir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

İOS'a ,Apple'a ,İphone'a ,Steve Jobs'a gıcık olan insanlar var. En iyisi Nokia Lumia hem halkın içinden hem kullanan olmadığı için marjinal. 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

iki sistemi de kullanmış biri olarak keyifle kullanım için iOS diyorum.

ancak sürekli olarak güncelleyip ayarları kurcalamamak gerekli, çünkü her güncelleme iyi olmayabiliyor.

ne demişler; bir şey çalışıyorsa, kurcalama!

goo.gl/qBNZmW
Toplam Hit: 11916 Toplam Mesaj: 57
iphone iphone xiaomi android vs ios mi8pro