folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Android/İos Geliştirme İçin Laptop Önerisi

Android/İos Geliştirme İçin Laptop Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

merhaba

android ios geliştirmek için kullanmak üzre bi notebook alacağım

bütçe olarak bi limitim yok, bu işi kaldıracak en ucuz bilgisayarı almak istiyorum.

ios için hackintosh kurmayı planlıyorum. ve sanırım xamarin'e girişicem

U işlemcili aletlere çok kötü gözle bakıyorum, direk geçiyorum onları hal böyle olunca da fiyat direk 3000 liraya çıkıyo. 

sizce U işlemciler yeterlimi bu işler için ?

alacağım alette kesinlikle ssd olacağını varsayarsak tabi

black implies white, self implies other, life implies death.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

Macbook al sonradan pişman olma. 

Sen hiç kaval çaldın mı?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    JPriest bunu yazdı

abi butcem max 3 bin tl

o paraya da alabilecegim macbooklar 3/4 senelik aletler.

sence is gorurmu alayimmi ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rajooonn
    rajooonn's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı
    JPriest bunu yazdı

abi butcem max 3 bin tl

o paraya da alabilecegim macbooklar 3/4 senelik aletler.

sence is gorurmu alayimmi ?

Cihaz kozmetik olarak iyi durumdaysa pil döngüsü 1000lere dayanmamışsa iş görür. 

Şöyle söyleyeyim, mesela yeni işletim sistemi geliyor MacOS Sierra diye, bu sistem arkadaşımın 6 yıl önce aldığı Macbook Air'ine dahi yükleniyor. Yani güncel bilgisayarlar.

Gece! Vampir değilim ama geceyi çok severim. Yalnızsın, oyun oynuyorsun monitörün ışığı ve kendin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Hackintosh falan hiç uğraşma bence. Bir kere denedim, tat alamadım. IOS için mecburi macbook.

Olaylara karışmayın!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

o zaman soyle sorayim: elimdeki parayla 2 yada 3. nesil islemcili macbook pro alabiliyorum.

bu aletler isimi gorurmu ?

yeni isletim sisteminin yuklenmesi umrumda degilde kasmadan compile edebilirmiyim ?? 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

http://www.tahribat.com/forum/ios-programlama-hakkinda-birkac-soru-217413 Abi bak bu işini görecektir bu konu. Mac mini al ? Paran yok ise :/ Ha varsa direk mac al zaten Android de yazıyorsun . Şuan para biriktiriyorum mac mini alacağım :S

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

http://www.tahribat.com/forum/ios-programlama-hakkinda-birkac-soru-217413 Abi bak bu işini görecektir bu konu. Mac mini al ? Paran yok ise :/ Ha varsa direk mac al zaten Android de yazıyorsun . Şuan para biriktiriyorum mac mini alacağım :S

öğrenciyim yurtta kalıyorum. taşınabilir olmak zorunda. ya da mac mini ye rdp yapıp kullansam çok performans kaybı yaşarmıyım ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

öğrenciyim yurtta kalıyorum. taşınabilir olmak zorunda. ya da mac mini ye rdp yapıp kullansam çok performans kaybı yaşarmıyım ?

OS  u sunucu gibi kullanamıyorsun diye biliyorum daha kullanmadım abi Ama apple ona da bi çözüm bulmuştur bence bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum bakmak lazım. Ama para yoksa mini ye muhtaçsın çünkü 3-4 binlik apple ürünleri bile pek iyi değil. alacaksan minimum 6 bin olması lazım . 3-4 bine alacağın mac ler 11 inç falan tablet gibi yani. Program yazamam ben şahsen :/  http://www.apple.com/tr/shop/buy-mac/macbook-pro?product=MF840TU/A&step=config# Benim almak istediğim ürün bu ekranı da 13 inç idare eder.. 15 inç de var da onlar 9-10 :( Mini alıp bi monitör'e bağlamak daha mantıklı diye düşünüyorum şuan . Ama vaktin yoksa para biriktirecek mini al gitsin varsa şayet bence al abi büyük ekran bi mac hem koyar çantana gezersin işini halledersin hemde ekranı büyük ... Keza özellikleri de f16 gibi uçuyor

MhmdAlmz tarafından 21/Tem/16 15:02 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

6.nesil i5 u işlemcili cihaz kullanıyorum.8 gb ram.SSD var.

Android studio kullanıyorum ve gayetde stabil çalışıyor.Notebooka format atmakdan başka bişey bilmeyen adamların forumlarda yine birbirlerinden görüp "u işlemciler çöp yhaa" tarzı yorumlarına kulak asma.Ha beklentilerini yüksek tutma ama bütçen 2 bin tl ise u işlemci al geç.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

6.nesil i5 u işlemcili cihaz kullanıyorum.8 gb ram.SSD var.

Android studio kullanıyorum ve gayetde stabil çalışıyor.Notebooka format atmakdan başka bişey bilmeyen adamların forumlarda yine birbirlerinden görüp "u işlemciler çöp yhaa" tarzı yorumlarına kulak asma.Ha beklentilerini yüksek tutma ama bütçen 2 bin tl ise u işlemci al geç.

abi ios konusunda ne diyon ?

elimde hackintosh u sorunsuz calistiran bi alet var (forumlardan okudugum kadariyla) 

buna hackintosh kursam sadece build icin falan kullanabiliyomuyum ?

Toplam Hit: 1567 Toplam Mesaj: 13
android xamarin notebook önerisi