Android‘Te "Maalesef Telefon Durdu" Hatası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Sevgili tarikat mensupları.

Samsung s4 mini kullanıcısıyım. Telefonuma cyanogenmod 12 kurulu (android 5.0 sürümü), ilk zamanlarda herhangi bir problem yoktu. 

2015-02-10 tarihli güncellemeyi kurdum, ne olduysa o güncellemeden sonra oldu. Güncelleme bitip telefon açıldıktan sonra yüzlerce "Maalesef ... durdu" yazısı geldi. ... lı yerlerde google play ve birkaç şey daha yazıyordu ama okuyamadım. 

Telefona reset attım yazılar gitti ama çok garip bir şekilde birisi beni aradığı zaman "Maalesef Telefon Durdu" hatası alıyorum ve çağrı ekranı gelmiyor. Arayanlar çaldırabiliyor meşgul veya ulaşılamıyor gibi bir durum yok ama ben bunu göremiyorum. Biri beni ararken telefonun ekranı bomboş şekilde bekliyor. Menüde falan dolaşabiliyorum aranırken.

Ne yapmalıyım sizce tekrar sıfırdan cm12 mi kursam yoksa downgrade şansımız var mıdır ?

Biraz uzun oldu kusura bkmayın.

Tanrıyla senli benli konuşurken; patronlarıyla sizli bizli konuşan yaratıklarız.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

Yerinde olsam orijinal haline getirip sadece root yapardım.K

Launcher sorunu yaşıyorsun. Bellek şiştiği zaman yapar onu.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

Herhalde yine orjinale döneceğim bu gidişle hocam.

Ama cm12 süper birşey ya boşta 1gb ram oluyor (samsung arayüzü ile en fazla 600 mb görüyordum), şarjı daha uzun gidiyor...

Eyvallah hocam sağolasın, en azından sorunun neden kaynaklandığını öğrenmiş oldum.

DadasAdam tarafından 12/Şub/15 12:55 tarihinde düzenlenmiştir

Tanrıyla senli benli konuşurken; patronlarıyla sizli bizli konuşan yaratıklarız.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

bayiliyorum boyle sallamasyon yorumlara.

http://www.cmxlog.com/12/jfltexx/  incallui ile ilgili bir hata fixlenmis ki cagri geldigi anda hata vermesi bunla ilgili olabilir.

02 12 surumunde deneyebilirsin.

yine olmuyorsa cache ve dalvik cache temizle o da olmadiysa bir kac gun onceki surume downgrade yap.

gecelik surumlerde boyle hatalar olmasi normal bu arada.

not: yukardaki linki changeloga bakmak icin kullandim sadece, s4 un bir dolu varyasyonu varmis. sen kendi cihazina uygun olan romu indir haci.

abdullahazad tarafından 12/Şub/15 13:00 tarihinde düzenlenmiştir

KENDİ DÜŞÜNCELERİNİZİN DÜNYANIN EN DOĞRU BİLGİSİ OLDUĞU FİKRİNİ BIRAKIN ARTIK. BURASI BİR FORUM. KARŞIT FİKRE TAHAMMÜLÜN YOKSA ÇIKIŞ YAP LİNKİ SENİ BU EZİYETTEN KURTARABİLİR. # Kimseyle hiçbir konuda yarış halinde değilim. Kimseden akıllı, kimseden güzel, kimseden iyi olma gibi bir iddiam yok. Kimse için en değilim. Daha değilim. Bu devasa iddiasızlığın bana verdiği özgürlüğün hastasıyım.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    AbdullahAzad bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

http://www.cmxlog.com/12/jfltexx/  incallui ile ilgili bir hata fixlenmis ki cagri geldigi anda hata vermesi bunla ilgili olabilir.

yine olmuyorsa cache ve dalvik cache temizle o da olmadiysa bir kac gun onceki surume downgrade yap.

Şu an tam da cache temizliği yapıyordum. Nasıl downgrade yapılacağını bilmiyorum onu da googledan bulurum sorun değil.

Sana da eyvallah hocam teşekkürler. Deneye deneye bir yolunu bulacağız artık, cm12den vazgeçmek istemiyorum açıkçası çok sevdim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    DadasAdam bunu yazdı
    AbdullahAzad bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

Şu an tam da cache temizliği yapıyordum. Nasıl downgrade yapılacağını bilmiyorum onu da googledan bulurum sorun değil.

Sana da eyvallah hocam teşekkürler. Deneye deneye bir yolunu bulacağız artık, cm12den vazgeçmek istemiyorum açıkçası çok sevdim.

hoca downgrade dedigin olay su :D

misal suan 02 10 surumunu kullaniyorsun. cm'nin sitesinden atiyorum 01 10 surumunu cekip recovery'den flash'liyorsun. bu kadar :)

yinede onerim en son surumu temiz kurulum yaparak tekrar denemen. data system cache dalvik cahe temizleyip oyle kurman.

KENDİ DÜŞÜNCELERİNİZİN DÜNYANIN EN DOĞRU BİLGİSİ OLDUĞU FİKRİNİ BIRAKIN ARTIK. BURASI BİR FORUM. KARŞIT FİKRE TAHAMMÜLÜN YOKSA ÇIKIŞ YAP LİNKİ SENİ BU EZİYETTEN KURTARABİLİR. # Kimseyle hiçbir konuda yarış halinde değilim. Kimseden akıllı, kimseden güzel, kimseden iyi olma gibi bir iddiam yok. Kimse için en değilim. Daha değilim. Bu devasa iddiasızlığın bana verdiği özgürlüğün hastasıyım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    AbdullahAzad bunu yazdı
    DadasAdam bunu yazdı
    AbdullahAzad bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

hoca downgrade dedigin olay su :D

misal suan 02 10 surumunu kullaniyorsun. cm'nin sitesinden atiyorum 01 10 surumunu cekip recovery'den flash'liyorsun. bu kadar :)

yinede onerim en son surumu temiz kurulum yaparak tekrar denemen. data system cache dalvik cahe temizleyip oyle kurman.

Ha sıfırdan kurulum tamam biliyorum onu. Eski sürümler romda saklanıyorsa romdan çekip downgrade yapabiliriz diye düşündüm :D

Cache, dalvik, wipe data hiçbiri çözmedi. Şimdi sıfırdan kurucam zaten sıfırdan kurulum planımdaydı bu da vesile olmuş oldu.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Necati
    Necati's avatar
    Erkek

Android 5 de dalvik yok diye biliyom benmi yanlisim la ?

en güzeli stock rom kullanmak abi hic sorun kasma cökme caart curt yasamamisimdir stocklarda

bazilari telefona tecavuz ediyo anlasilan ki sisiyomus kasiyomus bilmem ne

bizde niye sismiyo la bu alet

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    Necati bunu yazdı

Android 5 de dalvik yok diye biliyom benmi yanlisim la ?

en güzeli stock rom kullanmak abi hic sorun kasma cökme caart curt yasamamisimdir stocklarda

bazilari telefona tecavuz ediyo anlasilan ki sisiyomus kasiyomus bilmem ne

bizde niye sismiyo la bu alet

Stock rom iyidir ama hangi markadan bahsediyorsun ? Samsung stock rom insanı hayata küstürür mesela :D 

Dalvik var "wipe dalvik cache" diye geçiyor galiba. cwm menüsünden wipeladım az önce.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    AbdullahAzad bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

yanlış yada eksik bilgi veriyorsun de bizde kendimizi sorgulayalım abdullah.ayıptır yahu niye sallamasyon yorum yazayımki?

kendim aynı hatayı alıp sorunu launcher değiştirerek çözdüm. hemde aynı sorunu yaşayan farklı 4 cihazda.

çoğussuda rom çakmış kişilerdi. tfsshell pro apk buluup yüklerse dediğimin doğru olduğunu görecektir.

senin bu konuda uzman olup daha kalıcı bir çözüm sunman da daha güzel birşey.

sana zahmet benim trend plus içinde bir rom linki yolla da  senin için dua edeyim?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

cm12yi hangi recovery ile yükledin?

5.0.1.4 le denedim defalarca aborted status 7 hatası verdi. not defteri ile açıp sildim o kısmı bu sefer de aborted status 6 hatası alıyorum.

Sefih ve cahil bir kimse konuşunca ona cevap verme. Sükut, ona cevap vermekten daha hayırlıdır.
Toplam Hit: 2393 Toplam Mesaj: 13