Android'te Program Yazmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

arkadaşlar bi beyin kanaması geçirip geldimya (: bu dönemde android bayağı geliştirilmiş. biz zamanında andrrroid işte oğlum diye kafa yapıyoduk milletle.  bilen bilir visual basic'te editör belli. butonu nereye koyacağını yazı tipini falan bir sürü şeyi editöründen ayarlıyoz, programa çalıştır dedikmi neyi nereye koyduysak oradalar. bu androidde durum nasıl? bilen biri az anlatsın hele. butonu, labeli, renkleri falan nerden ayarlıyoz? hangi programı kullanıyoz? hangi dili kullanıyoz?

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CISSP
    CISSP's avatar
    Erkek

dil; java

editor; eclipse

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

piyasada bir sürü eğitim seti var hocam.. 

https://www.youtube.com/results?search_query=android+e%C4%9Fitim

burda onlarca türkçe eğitim var.. adım adım giderek bir şeyler yapabilirsin

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek

google amcaya appinvertor yaz ilk siteye gir kıssaltlılmışı mit olan bi üniv in açk kaynak projesidir kendiler. sonra sekmeden türkcell geleceği yazanlar diye arat gene google amcaya burdada appinvertör sisteminin dersleri var. sıfır kod bilgisiyle 10 larca oyun yada app denemelerim oldu herkese tavsiye ederim yapamayanlar bi ulaşıverebilir her daiim yardımcı olmayı borc bilirim..

Evrim içi mürit..laugh is live..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

1) Eclipse öldü, Android Studio kullanılıyor (kullanılmıyorsa da kullanılacak, google desteği kesiyorum geçin android studioya dedi)

2) Appinventor bana çok saçma geliyor. Ne kadar iyi olduğunu bilmiyorum, ucundan kıyısından bakmışlığım var. Tek olayı pek kodlama bilgisi gerektirmemesi.

1-2 ayda bikaç uygulama yazmış olursun, otur başla derim.

+ http://www.fuub.net/konu/79075-SAu-Uzaktan-Egitimle-Android-Gelistiriciligi-Sertifikasi-Veriyor

böyle de bi muhabbet var, 140 lira olması lazım ücretin. Şu an siteler down ama açarlar umarım :d  + internette tonla pdf var, androidin kendi developers kısmı var, Türkçe basılı kitaplar var.

:)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek

direk kodlamaya dalmak yanlış geliyo.. o yüzden appinvertor ü önerdim.. önce görmek lazım bana göre canlandırarak görünümden giderek o şekilde daha akılda kalıcı olur. örneğin coğumuz html ye başlarken görerek başlamıstır eminim :)

Evrim içi mürit..laugh is live..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BLank's avatar
    Erkek

Mimar aslanın Android eğitim setleri güzel coguda wareze düşmüştür

## http://www.youtube.com/watch?v=grmCuaV_zxc bir kum tanesinde dünyayı görmek ve vahşi bir çiçekte cenneti görmek, sonsuzluğu avuçlarında tut ölümsüzlüğüyse bir saat içinde
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Üstad görsellik xml'e benzer kodlama da Java ya benzer ne Java diyebiliriz nede xml o yüzden xml ve Java biliyorsan kolay öğrenirsin ama bilmiyorsan zorlanırlar ama genede öğrenirsin 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    wasd bunu yazdı

1) Eclipse öldü, Android Studio kullanılıyor (kullanılmıyorsa da kullanılacak, google desteği kesiyorum geçin android studioya dedi)

2) Appinventor bana çok saçma geliyor. Ne kadar iyi olduğunu bilmiyorum, ucundan kıyısından bakmışlığım var. Tek olayı pek kodlama bilgisi gerektirmemesi.

1-2 ayda bikaç uygulama yazmış olursun, otur başla derim.

+ http://www.fuub.net/konu/79075-SAu-Uzaktan-Egitimle-Android-Gelistiriciligi-Sertifikasi-Veriyor

böyle de bi muhabbet var, 140 lira olması lazım ücretin. Şu an siteler down ama açarlar umarım :d  + internette tonla pdf var, androidin kendi developers kısmı var, Türkçe basılı kitaplar var.

SAÜ udemy ye taşımış olabilir mi hocam. Verdiğin linkteki eğitim ile udemy de ki şu eğitim birebir örtüşüyor.

https://www.udemy.com/draft/443632/

Titanyumun gücü adına!!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Turkcell geleceği yazanlar Bilale anlatır gibi anlatıyorlar 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Sağlam güzel yazılmış bir proje bul, 7 8 ay üzerinde tepin. İzlediğinden daha çok öğrenirsin.

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
Toplam Hit: 1549 Toplam Mesaj: 13
andorid program yazmak