folder Tahribat.com Forumları
linefolder Grafik - Animasyon - Flash - 3D Modelleme
linefolder Animasyon İçin Laptop/Notebook Tavsiyesi

Animasyon İçin Laptop/Notebook Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    portoriga
    portoriga's avatar
    Dişi

Öncelikle selamın aleyküm kardeşlerim,
    Ben çizgi film animasyon bölümü okuyacağım , bu sene başlıyorum . Ve bu yolda bana 4 yıl eşlik edecek bir laptop almayı düşünüyorum . 3d modellemesiydi animasyonuydu photoshopuydu renderıydı bunlar için işimi görecek bir notebook/laptop arayışındayım.

nakit alacağım ve bütçem 2000-2500 tl arası
    (bu paraya o söylediğin şeyleri kaldıracak laptop yok diyorsanız da yapamadığımı üniversitenin bilgisayarlarından yaparım siz yeter ki bana bi yol gösterin çok anlamıyorum özellik kısmından)

şimdiden cevap veren herkese çok teşekkürler.

portoriga tarafından 15/Ağu/16 02:14 tarihinde düzenlenmiştir

www.facebook.com/PortorigaDesign.Tr
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Tebrik ederim öncelikle

Ancak başlığı animasyona uygun notebook deseydin daha iyi olurdu. Başlığa göre içeriğe bakılıyor.

Yanlış bilmiyorsam bu işler için notebook uygun değil.  laptop tavsiye ederim.

Diğerleri neysede render öyle kaytırık bilgisayarda adamın ömrünü yer.

Çünkü ilerde anlayacaksın ki 1900 px bilgisayarlar ekranı bile küçük kalacak. 

Tasarım için olabildiğine büyük al. 

Ha birde bilgisayarı alır almaz f.lux kur. Gözlerinin anası ağlayacak

futurist tarafından 15/Ağu/16 02:14 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    portoriga
    portoriga's avatar
    Dişi
    futurist bunu yazdı

Tebrik ederim öncelikle

Ancak başlığı animasyona uygun notebook deseydin daha iyi olurdu. Başlığa göre içeriğe bakılıyor.

Yanlış bilmiyorsam bu işler için notebook değilde laptop tavsiye ederim.

Çünkü ilerde anlayacaksın ki 1900 px bilgisayarlar ekranı bile küçük kalacak. 

Tasarım için olabildiğine büyük al. 

Ha birde bilgisayarı alır almaz f.lux kur. Gözlerinin anası ağlayacak

teşekkür ederim cevap ve tebrik için. önerilerini dikkate aldım bile :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

Merhaba öncelikle başlık çok uzun onu az kısaltın lütfen , mobilde 3 sayfa tutuyor (@holyone selam olsun)

o fiyat aralığında alacağınız bilgisayarda ssd yoktur , varsada çakma 8gb olandır. o yüzden 2500 tl bütçe ile yola çıkarak devam edelim

250 tl ssd'den düşelim. http://www.vatanbilgisayar.com/ocz-240gb-trion-150-serisi-sata-3-0-ssd-550mb-okuma-520mb-yazma-.html

Bunu alacağınız her bilgisayara dahil edin. Elde kaldı 2250 tl

alacağınız bilgisayarda işlemci olarak 6200u ve 5200u seçebilirsiniz. benchmarklarda 6200 biraz daha iyi geliyor sanırım ama ordan kısıp gpu bi model arttırılabilir.

Ekran kartı olarakta 930m ve 940m seçenekleri çıkıyor , hem 6200u hem 940m dersek şu çıkıyor karşımıza

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-k555ub-core-i5-6200u-2-3ghz-12gb-ram-1tb-hdd-2gb-15-6-w10-notebook-22782.html#genel-bakis

2400 tl Avantajları rami 12 gb , 1tb harddiski var ki , ssd taktıktan güzel bir backup diski olabilir. Lipo pili var , ssd ile uzunnn bir kullanım süresi sağlar sanırım. 150tl içerdeyiz :)

USB 3.0 'a sahip , tek benim için olumsuz diyebileceğim ekran çözünürlüğü olur , modellemesiydi photoshoptu derken 1366x768 biraz frenleyebilir.

Çok ben az çılgınım derseniz söyle bir ürünle karşılaştım :)

http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_lenovo-yoga-500-14-in%C3%A7-%C4%B1ntel-core-i5-6200u-2-3-ghz-4gb-500gb-geforce-gt940m-2-gb-win-10-notebook-80r500cwtx-1155179.html

Asus ile aynı işlemciye ve ekran kartına sahip , dezavantajları 4gb var , bunu min. 8 gb yapmak gerekiyor. ssd tabiki bunada takılacak. bunda da yine usb 3.0 vs.

bana göre en büyük artısı 1920x1080 çözünürlüğüne sahip olması , biraz masrafla(ssd+ram) hem tablet hem bilgisayar , hemde işinizi görücek bir hale getirebilirsiniz.

Varsa sizin baktığınız marka model , onada yorum yapılabilir , kullananlardan bilgi alınabilir. Bu gece gözüme çarpan bunlar oldu.

http://www.leyladansonra.com/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fotoğrafçı
    burakbet
    burakbet's avatar
    Erkek

okul başlar başlamaz günler süren renderlarla uğraşmayacağın için biraz daha bekle bütçeni 3000-3500'e çıkart ekran kartı anlamında daha uzun ömürlü bir makina al derim. çünkü bu render işleri insanın ömründen ömür götürür inan. ne kadar iyi ekran kartı o kadar güzel uyku.

ayrıca tebrik ederim.

la?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    portoriga
    portoriga's avatar
    Dişi
    baristbt bunu yazdı

Merhaba öncelikle başlık çok uzun onu az kısaltın lütfen , mobilde 3 sayfa tutuyor (@holyone selam olsun)

o fiyat aralığında alacağınız bilgisayarda ssd yoktur , varsada çakma 8gb olandır. o yüzden 2500 tl bütçe ile yola çıkarak devam edelim

250 tl ssd'den düşelim. http://www.vatanbilgisayar.com/ocz-240gb-trion-150-serisi-sata-3-0-ssd-550mb-okuma-520mb-yazma-.html

Bunu alacağınız her bilgisayara dahil edin. Elde kaldı 2250 tl

alacağınız bilgisayarda işlemci olarak 6200u ve 5200u seçebilirsiniz. benchmarklarda 6200 biraz daha iyi geliyor sanırım ama ordan kısıp gpu bi model arttırılabilir.

Ekran kartı olarakta 930m ve 940m seçenekleri çıkıyor , hem 6200u hem 940m dersek şu çıkıyor karşımıza

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-k555ub-core-i5-6200u-2-3ghz-12gb-ram-1tb-hdd-2gb-15-6-w10-notebook-22782.html#genel-bakis

2400 tl Avantajları rami 12 gb , 1tb harddiski var ki , ssd taktıktan güzel bir backup diski olabilir. Lipo pili var , ssd ile uzunnn bir kullanım süresi sağlar sanırım. 150tl içerdeyiz :)

USB 3.0 'a sahip , tek benim için olumsuz diyebileceğim ekran çözünürlüğü olur , modellemesiydi photoshoptu derken 1366x768 biraz frenleyebilir.

Çok ben az çılgınım derseniz söyle bir ürünle karşılaştım :)

http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_lenovo-yoga-500-14-in%C3%A7-%C4%B1ntel-core-i5-6200u-2-3-ghz-4gb-500gb-geforce-gt940m-2-gb-win-10-notebook-80r500cwtx-1155179.html

Asus ile aynı işlemciye ve ekran kartına sahip , dezavantajları 4gb var , bunu min. 8 gb yapmak gerekiyor. ssd tabiki bunada takılacak. bunda da yine usb 3.0 vs.

bana göre en büyük artısı 1920x1080 çözünürlüğüne sahip olması , biraz masrafla(ssd+ram) hem tablet hem bilgisayar , hemde işinizi görücek bir hale getirebilirsiniz.

Varsa sizin baktığınız marka model , onada yorum yapılabilir , kullananlardan bilgi alınabilir. Bu gece gözüme çarpan bunlar oldu.

çok teşekkürler güzel önerileriniz için, 150 tl çok sorun olmaz bir şekilde halledebilirim. birazcık konu tartışılsın en son en mantıklısını alıp noktayı koyalım inşallah :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    portoriga
    portoriga's avatar
    Dişi
    burakbet bunu yazdı

okul başlar başlamaz günler süren renderlarla uğraşmayacağın için biraz daha bekle bütçeni 3000-3500'e çıkart ekran kartı anlamında daha uzun ömürlü bir makina al derim. çünkü bu render işleri insanın ömründen ömür götürür inan. ne kadar iyi ekran kartı o kadar güzel uyku.

ayrıca tebrik ederim.

teşekkür ederim, aslında ben bu bilgisayarı müthiş işler yapmak için almak istemiyorum. sadece beni bu 4 yıl idare etsin hem de okulda yardımcı olsun istiyorum . şehir dışında okuyacağım için de dizüstü tercih ediyorum yoksa direk toplama bir pc düşünürdüm. konuda da belirttiğim gibi benim alacağım laptobun yapamayacağı işleri okuldaki bilgisayarlarda yapmayı düşünüyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek
    portoriga bunu yazdı
    burakbet bunu yazdı

ayrıca tebrik ederim.

teşekkür ederim, aslında ben bu bilgisayarı müthiş işler yapmak için almak istemiyorum. sadece beni bu 4 yıl idare etsin hem de okulda yardımcı olsun istiyorum . şehir dışında okuyacağım için de dizüstü tercih ediyorum yoksa direk toplama bir pc düşünürdüm. konuda da belirttiğim gibi benim alacağım laptobun yapamayacağı işleri okuldaki bilgisayarlarda yapmayı düşünüyorum.

Bence bir dönem veya bir sene içinde 500-1000 üstüne ekleyebileceksen burakbeti dinle derim "böyle bilgisayarın" ile başlayan küfürler etmemen için. Zamanında monsterdan alırken gt750 16gb ram modeli ile gtx750 8gb ram modeli arasında 200-300 lira fark vardı, pederi ikna edemedim neyse rami daha yüksek zaten avuntularına girdim. Bunu da neden anlattım bilmiyorum amk. Demem o ki bekle.

Şafak 1152!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    portoriga
    portoriga's avatar
    Dişi
    CaniSokucu bunu yazdı
    portoriga bunu yazdı
    burakbet bunu yazdı

ayrıca tebrik ederim.

Bence bir dönem veya bir sene içinde 500-1000 üstüne ekleyebileceksen burakbeti dinle derim "böyle bilgisayarın" ile başlayan küfürler etmemen için. Zamanında monsterdan alırken gt750 16gb ram modeli ile gtx750 8gb ram modeli arasında 200-300 lira fark vardı, pederi ikna edemedim neyse rami daha yüksek zaten avuntularına girdim. Bunu da neden anlattım bilmiyorum amk. Demem o ki bekle.

1 sene içinde 500-1000 ekleyemeyebilirim. ama düşüneceğim bu tavsiyeyi de

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ekran kartı yüksek olan modeller işini görecektir.

Önceliğin ekran kartı olsun. Sonra ekranın full-hd 1920 x 1080 pixel çözünürlük vermesi önemli olacaktır (-ki o bütçeye full hd notebook sayısı sınırlı), sonra işlemci (i5 uygun), sonra ssd ve ram diye uzar gider liste. 

4 gb lık ram seni idare edecektir, çok sıkıntı yaşarsan artırırsın. 

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Kodunda 'u' ibaresi olan işlemcilerden (render vs için) mümkün mertebe uzak durun. Aradaki fark: https://www.cpubenchmark.net/compare.php?cmp%5B%5D=2586&cmp%5B%5D=2607

Olaylara karışmayın!