folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ankara Psikodrama Grubu

Ankara Psikodrama Grubu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uLtRaLoVeR
    uLtRaLoVeR's avatar
    Erkek

Sayın Müridler,

Görüyorum ki günümüz insanının çok büyük bir bölümü, uykusuzluk, baş ağrısı, stres, öfke, ilgi ve özgüven eksikliği, sindirim sistemi problemleri, bunalım gibi problemlerle boğuşuyor. Problemler bunlarla sınırlı olmamakla birlikte bunlar sadece gerçek problemlerin belirtileri. Biliyoruz ki Homo sapiens sapiens’ler olarak bizi diğer canlılardan ayıran özellik “Farkında olmak”tır. Davranışlarımızın, hislerimizin, geçmişimizin bizde oluşturduklarının ve ailemizin bize aktardıklarının farkına varmak, hatta bilinç altımızda yatan sebepleri ortaya çıkarmak için içinize bir yolculuğa çıkmak istemez misiniz?
    Bu noktada herkese “Psikodrama” isimli tekniği öneriyorum. Bu teknik ile karın ağrılarınızın, bir türlü uyuyamamanızın bilinç altınızdaki sebeplerini bulup, terapi sonucu hepsinden kurtulmak çok kolay. Yapmanız gereken yalnızca farkına varmak için adım atmak.
    Ankara’da ayda bir toplanacak bir grup kuruluyor. Ben de bu grup için kendime arkadaşlar arıyorum. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmek isteyen bana ulaşabilir.

Psikodrama Hakkında:
    İstanbul Psikodrama Derneğïnin Psikodrama nedir başlıklı yazısı
    http://www.psikodramatist.com/index.php/egitimler/psikodrama

Nilgün Sarı’nın psikodrama hakkındaki konuşması
    https://www.youtube.com/watch?v=FhhlLsMzzIA

Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Psychodrama

uLtRaLoVeR tarafından 20/Oca/16 11:55 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uLtRaLoVeR
    uLtRaLoVeR's avatar
    Erkek

5-6 kişi civarında olduk şuanda. İlgilenenler olursa aklındaki soruları gidermek için mutlaka bana özel mesaj yolu ile veya bu konunun altına cevap yazarak ulaşsınlar.

uLtRaLoVeR tarafından 20/Oca/16 11:56 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

ilgi çekici ancak eğitim ücretleri çok pahalı ve pek bireysele yönelik birşey yok gibi, eğitmen eğitimi var gibi gzüküyor oda 900 birim birim başı 22 TL 19800 TL lik bir bütçe gerek :D ve psikolog falan olmamız gerekmiş,

Sanırım henüz şahsa indirilememiş yani ünlük hayatımda kullanmak için alabileceğim bir eğitim yok gibi 

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uLtRaLoVeR
    uLtRaLoVeR's avatar
    Erkek
    Pisibaliqi bunu yazdı

ilgi çekici ancak eğitim ücretleri çok pahalı ve pek bireysele yönelik birşey yok gibi, eğitmen eğitimi var gibi gzüküyor oda 900 birim birim başı 22 TL 19800 TL lik bir bütçe gerek :D ve psikolog falan olmamız gerekmiş,

Sanırım henüz şahsa indirilememiş yani ünlük hayatımda kullanmak için alabileceğim bir eğitim yok gibi 

Bu grup eğitim grubu değil hocam. Eğitim almış bir liderin yönlendirmesi ile dramalar oynayarak problemlerin kaynağını buluyor, çözüyoruz. Burada gördüklerimizden çıkardığımız dersler ömür boyu işimize yarıyor. Tabi bu yönden bakınca da eğitim oluyor. Terapinin seans ücreti 100 lira. Ankaradaki diğer terapilerle karşılaştırınca büyük bir çoğunluğundan 4 kat daha ucuz olduğunu görebilirsiniz.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uLtRaLoVeR
    uLtRaLoVeR's avatar
    Erkek

Grup için başvurular açıldı, tekrar hatırlatmak istedim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

cıkın gıdın daga gol kenarına dere kenarına kamp yapın dogada kalın boyle gruplara para vermeyın bosuna çok saçma geliyor . 

haftasonları gidin insan girmemiş yerlere alın bıcagınızı tufegınızide . ateş yakın taşta et pişirn ekmek bıle almayın yanınıza un alın ekmegınızı bıle kendınız yapın gerturlu sacma sapan pskolojik sorunlardan uzak tutuyor ınsanı

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

cıkın gıdın daga gol kenarına dere kenarına kamp yapın dogada kalın boyle gruplara para vermeyın bosuna çok saçma geliyor . 

haftasonları gidin insan girmemiş yerlere alın bıcagınızı tufegınızide . ateş yakın taşta et pişirn ekmek bıle almayın yanınıza un alın ekmegınızı bıle kendınız yapın gerturlu sacma sapan pskolojik sorunlardan uzak tutuyor ınsanı

Buna katiliyorum, modern dunyanin yarattigi sorunlari modern dunyanin yontemleri ile cozmeye calisiyorsunuz, ozunuze donun, yalniz kalin, tefekkurunuz gelissin biraz, surekli birlikte surekli toplum icinde hayat karmasasi icinde yasamayin.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

özümüzün doğada olduğunu düşünmüyorum, ilkel atalarımızın özü doğa ve vahşi yaşam olabilir ama modern insanın ve düşünme yetisinin getirisi olarak bizim özümüz karmaşa, stres ve depresyon, eğer doğaya çıkarken beynimizi bırakıp gitmeyeceksek bir çözüm olmaz, insan düşünebildiği sürece psikolojik sorunlar-en basitinden stres- olacaktır, bu gruplar en azından bu durumları en aza indirmeyi amaçlıyor, modern dünyanın getirdiği sorunları modern dünya yöntemleriyle çözmekten ziyade insan zihninin getirdiği sorunları insan zihniyle çözmek bu bence

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Bu olay bana cok fake geliyor. Ozunde yasadiklarini dogru duzgun ifade edemeyen cocuklar icin gelistirilmis bir sey, madem anlatamiyor kizginligini ifade edemiyor oyun gibi yapalim da biraz bir sey paylasabilsin, ona "evet simdi sen ogretmensin" diyelim ki ogretmenin nasil davranmasi gerektigine kafa yorsun empati gelistirsin mantigi. 

Iyi hissettiren her seye varim kucuk gormuyorum iyi geliyorsa tabii ki gidin faydalanin ama bence oyun oynamak icin fazla pahali. 

sigara değil, balık olan.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ailemden biri ankarada baya bi gitti buna, hatta burası olabilir bilmiyorum :D

Sorunlarını pek çözemedi ama bir sürü güzel arkadaş edindi falan, çünkü burada tüm sorunlarını açığa çıkarıp çözüm üretmeye çalışılıyormuş.

Bazen sorunları çözmek yerine, kabullenmeli ve onunla yaşamayı bilmeli. Sonuçta geçmiş değiştirilemiyor falan fıstık. Neyse bi yararı olmamıştı yani ama ortam güzelmiş :D

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uLtRaLoVeR
    uLtRaLoVeR's avatar
    Erkek

Öncelikle kendimizle kaldığımızda kendi kendimize halledemeyeceğimiz olaylar var. En basitinden, bir olay ile nasıl baş edeceğimizi bilmediğimiz için bu bizde sorunlara sebep oluyor. Kendi kendimize de bu baş etme yöntemini bulma ihtimalimiz çok düşük.

Bir diğer konu, örneğin babanızın sizi sürekli yetersiz görmesinden, hiç aferin deyip de onaylamamasından ötürü kendinizi her konuda yetersiz hissediyorsanız ve bunu göl kenarında oturarak çözebiliyorsanız sizi tebrik ederim. Fakat buna benzer durumlarda insanların çok büyük bir çoğunluğu göl kenarında otururken de "düşünce tarzı değişmeyeceği için" kafasının bir kenarında sürekli duracaktır. Şehre geri döndüğünde, benzer bir zorluk yaşadığında aynı sorun tekrar patlak verecektir.

Ben bu tekniğin çocuklar için tasarlandığına dair hiç bir bilgi ile karşılaşmadım. Çocuklar bir kullanım alanıdır. Çocuklar kendini ifade edemiyor fakat yetişkin insanlar da bir çok şeyin farkında değiller. Farkında olmadıkları için problemin ne olduğunu da aslında anlatamıyorlar. Kaç tane öfkeli insanla konuştuysam hepsi neden öfkelendiğimi bilmiyorum, bir anda saman alevi gibi geliyor kafama kaynar su dökülmüş gibi bir anda parlıyorum sonra da pişman oluyorum dedi. Bu insanlar da kendilerini ifade edemiyorlar. Psikodrama burada kişinin hangi durumda ne tepki verdiğinin farkına varmasını sağlıyor. Zaten oyun bittikten sonraki aşama da kendini ifade etme aşaması.

Fayda görmek biraz da kişinin kendisine bağlı oluyor. Bazı insanlar her işi psikolog yapsın hap gibi geçirsin diyerek yaklaşıyor. Kendisi uğraşmadığı için de çözüm bulamıyor. Sonuçta kişiyi kendisinden başka hiç kimse bilmiyor. Bazı insanların da asıl problemleri çok derinde oluyor. Bir problemden girip ilerledikçe daha çok problemin farkına varıyor ve çözüm bulamamış hissediyor. Ama özünde farkına varılan her şey çözümdür.

Son olarak, beyin bir anının sadece son hatırladığı zamanki halini hatırladığı için, burada değiştirilen anılar hayatında tamamen değişiyor ve etkileri de ortadan kalkıyor.

O kadar savundum ama bir gelirim yok. Fayda gördüm ve tavsiye ediyorum. Bir de grubun tekrar kurulması için gerekli insan sayısına ulaşılmasını istiyorum sadece bu.

Toplam Hit: 1232 Toplam Mesaj: 11
ankara psikodrama grubu