folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ankara Tren Garı'ndan AŞTİ'ye Nasıl Giderim?

Ankara Tren Garı'ndan AŞTİ'ye Nasıl Giderim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Merhabayın gençler,

Bakanlık tayin kararnamelerini imzaladı ve İzmir'e tayinim çıktı. Eşyalarım bi hayli fazla (3 devasa valiz vs vs vs) haliyle bu kadar yükü otobüsle götürmek istesem ayrıca bir bilet parası daha talep ediyorlar. Uçak'tan bahsetmiyorum bile...

Acelem filan olmadığından trenle Ankara'ya gelip, aynı gün İzmir'e aktarma yapacağım. Ancak tren saatları uyuşmuyor. Ankara'dan otobüsle devam edebilirim. Bu yüzden tren garından AŞTİ'ye nasıl giderim?

Otobüs, metro vs çalışır mı? Yanlış hatırlamıyorsam, her saat Ankara-İzmir otobüsü var o yüzden zaman sikintim yok. Cevaplar için teşekkür ederim.

Saygılar, sevgiler hörmetler....

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsanemeric
    efsanemeric's avatar
    Erkek

hocam tren garının ana kapısından çıkarsan oradan geçenler geçmez tren garının tandoğana uzanan tüneli var o tünelde tam hangi çıkış hatırlayamadım ama tünelin ilk çıkış kapısı olması lazım orada esnaflar var zaten sincan otobüsüne nereden binicem dersen gösterirler ama sen sincan otobüsüne binmeyeceksin o duraklara emek aşti dolmuşları gelir onlarla gidebilirsin ikinci seçenek en temizi o tünele girersin tünel bitince yukarı çıkar sola yürürsün 100 200 metre ankaray tren durağına gelirsin maltepe durağı orası ordan 3 tlye tek binişlik bilet alıp aştiye geçebilirsin güvenlik ve danışma yardımcı olur ankaray daha rahat olur dolmuş kalabalık oluyor valizlerle zor olur veya tren garından aştiye mesafe yakın tahminim 12 13 tl taksi tutar en fazla 15 olsun buda ayrı bir seçenek tabi ama taksiye bineceksen ana kapıdan çıkıp soldaki ışıklardan karşıya geçiceksin yoksa taksi dolanır biraz

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    McM
    McM's avatar
    Erkek

Tüneller tadilat ve yeni Gar binası inşaatı nedeniyle kapalıydı uzun zamandır. Son durum nedir bilmiyorum ama kapalı olma ihtimali çok yüksek!.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsanemeric
    efsanemeric's avatar
    Erkek
    McM bunu yazdı

Tüneller tadilat ve yeni Gar binası inşaatı nedeniyle kapalıydı uzun zamandır. Son durum nedir bilmiyorum ama kapalı olma ihtimali çok yüksek!.

ben açıldı diye duydum kapanma geçici bir durumdu tabi genede kesinleştirmek lazım

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    efsanemeric bunu yazdı

hocam tren garının ana kapısından çıkarsan oradan geçenler geçmez tren garının tandoğana uzanan tüneli var o tünelde tam hangi çıkış hatırlayamadım ama tünelin ilk çıkış kapısı olması lazım orada esnaflar var zaten sincan otobüsüne nereden binicem dersen gösterirler ama sen sincan otobüsüne binmeyeceksin o duraklara emek aşti dolmuşları gelir onlarla gidebilirsin ikinci seçenek en temizi o tünele girersin tünel bitince yukarı çıkar sola yürürsün 100 200 metre ankaray tren durağına gelirsin maltepe durağı orası ordan 3 tlye tek binişlik bilet alıp aştiye geçebilirsin güvenlik ve danışma yardımcı olur ankaray daha rahat olur dolmuş kalabalık oluyor valizlerle zor olur veya tren garından aştiye mesafe yakın tahminim 12 13 tl taksi tutar en fazla 15 olsun buda ayrı bir seçenek tabi ama taksiye bineceksen ana kapıdan çıkıp soldaki ışıklardan karşıya geçiceksin yoksa taksi dolanır biraz

ankaray dediği de bildiğin metro hocam, ankara dışındakiler bilmez. melik başganın işleri :D

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsanemeric
    efsanemeric's avatar
    Erkek
    ozgunlu bunu yazdı
    efsanemeric bunu yazdı

ankaray dediği de bildiğin metro hocam, ankara dışındakiler bilmez. melik başganın işleri :D

ah o başgan yokmu koskoca tandoğan meydanının adını anadolu meydanı yaptı geçen biri sordu yeni açılan bulvarın orayı tarif ettim çok küfür etmiştir bana meğer tandoğan meydanının adı anadolu meydanı olmuş sonradan öğrendim :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

Valizlerin - çantan çok ağır ise sana taksi ile gitmeni tavsiye edeceğim.

Yok, valizlerin - çantan elde taşınabilecek ise tren garının oradan 19 Mayıs Stadının ön tarafına geçip

oradan Aşti önünden geçen dolmuşlardan birisi ile gidebilirsin diyeceğim.

Google yol ölçümü yaklaşık olarak 670 - 700 metre diyor..

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Tren garından karşıya geçiş hala kapalı bilginize

iyibu! yeniden..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocalar. Cumartesi sabahı Ankara'da olacağım. Ankara-İzmir Mavi Treni de Akşam 18.20'de kalkacak.

Bu yüzden Ankara'yı dolaşmak istiyorum. Anıtkabir'i ziyaret edeceğim, sonrasında boşum. Nerelerde zaman geçirebilirim? Ankara'da nerelere gidebilirim? Bana gitmişken ''başgan şurada şu yenir, buraya mutlaka git'' gibi fikirlerinizi istiyorum.

Cumartesi günü müsait olan varsa, pm atsın beraber dolaşalım?

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek

Hocam resim olarak ekliyorum gardan çıkıp çizdiğim rota doğrultusunda gidersen yani garın arka yoluna çıkarsan ordan geçen çoğu dolmuş aşti önünden geçer. Alt geçit yeni gar sebebiyle kapalı daha geçen gitmiştim duvarla karşılaştım :D

Edit: Son postu görmemişim neyse silmeyim bari belki işine yarıcak biri olur :)

Ccaglayan tarafından 05/Kas/15 01:11 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek
    Rabinski bunu yazdı

Hocalar. Cumartesi sabahı Ankara'da olacağım. Ankara-İzmir Mavi Treni de Akşam 18.20'de kalkacak.

Bu yüzden Ankara'yı dolaşmak istiyorum. Anıtkabir'i ziyaret edeceğim, sonrasında boşum. Nerelerde zaman geçirebilirim? Ankara'da nerelere gidebilirim? Bana gitmişken ''başgan şurada şu yenir, buraya mutlaka git'' gibi fikirlerinizi istiyorum.

Cumartesi günü müsait olan varsa, pm atsın beraber dolaşalım?

Valla ben Isparta'dan Ankara'ya çay içmeye gittim. Arkadaşlarla falan buluştuk öyle çok gezilesi bi yer değil bence. Kızılay avm'nin terasına çıktık, kizilayda eskiyeni ye gittik, Isparta da sevdiğim için donas yemeye gittik, akşamda bahçelide arkadaşın doğum gününü kutladık (120 tl pasta soktular) Ben sevmedim yani ama çok gezilecek bişey yok hocam

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
Toplam Hit: 2810 Toplam Mesaj: 16
angara