folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder AÖF Bütünleme Sınavı İçin İmza Kampanyası

AÖF Bütünleme Sınavı İçin İmza Kampanyası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nights_judge
    nights_judge's avatar
    Erkek

müridler, mürideler ve sayın şeyhim selamlar.

durum ciddi harbi ciddi. biliyorsunuz geçen sene yök bütünleme sınavının tüm üniversitelerde uygulanmasını sağladı. ve tüm üniversitelerde bu sene ve gelecek seneler bütünleme sınavı oluyor ve bundan sonrada olacak.. fakat anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesi, öğrencilerine bütünleme sınavını yapmayacağını bildirdi. cevap olarak gönderdiği metin şu:

Sayın Öğrencimiz,

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin yıllık sistemde öğretim yapılan bölüm ve programların tamamı 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun değişik 44. maddesi gereğince 2012-2013 öğretim yılında dönemlik-kredili sisteme geçirilmiştir.

Dönemlik-kredili sistemde öğretim yapılan bölüm ve programların tabi olduğu Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 8-1 maddesinde “Bir dönemde her ders için en az bir ara sınav ve dönem sonu sınavı gözetimli olarak yüz yüze ve/veya çevrimiçi  yapılır…” denilmektedir.

Açıköğretim İktisat, İşletme Fakültelerinde güz döneminde güz dönemi ara sınavı ve dönem sonu sınavı, bahar döneminde bahar dönemi ara sınavı ve dönem sonu sınavı olmak üzere ilgili öğretim dönemlerinde kaydını yenileten öğrencilere dört sınav yapılmaktadır.

Öğrenci sayısı açısından Dünyanın en büyük üniversiteleri arasında yer alan üniversitemizin, tüm öğrencilerine kayıt, öğrenci ve sınav hizmetlerini zamanında ve eksiksiz sunabilmesi, sistemin sürdürülebilirliği ve güvenirliği açısından en önem verdiğimiz konudur. Üniversitemiz açıköğretim sisteminde 3 yıldır sürdürdüğü dönemlik-kredili sisteme geçiş sürecini tamamlamıştır. 2012-2013 öğretim yılında tüm programlarımız dönemlik-kredili sistem içerisinde eğitim-öğretim vermektedir. Bu sayede hem ulusal hem de uluslararası anlamda yükseköğrenime tam bir eklemlenme sağlanmış olacaktır. 

Bunun yanında açıköğretim sistemimizin organizasyonel yapısı, öğretim ortamları, basılı materyalleri gibi tüm süreçleriyle yaşadığı değişim, diğer tüm eğitim kurumları açısından örnek alınacaktır. Ancak dönemlik sistem uygulamasında, yasalarla çizilen öğretim zamanları ve bir milyonun üzerindeki öğrencimizin kayıt ve sınav organizasyonları daha kısıtlı bir takvimle çalışılmasını zorunlu hale getirmektedir. Bu takvim içerisine bütünleme sınavlarının eklenmesi mümkün olmamaktadır. Bunun yanında bütünleme sınavı uygulamasının sistemdeki ders geçme, uyarı ve tekrar durumları gibi başarı süreçlerini de olumsuz etkilediği ve öğrencilerimizin bütünleme sınavları ile aslında dezavantajlı duruma geldikleri yaptığımız ayrıntılı çalışmalarda görülmüştür. Bu açıdan bu öğretim yılından itibaren açıköğretim sisteminde bütünleme sınavı uygulanmayacaktır. 

Ders, sınıf geçme ve değerlendirme sistemimiz incelendiğinde bu durum açıkça görülecektir.  

Bilgilerinizi rica eder, başarılar dileriz.

yukarıdaki metinle ilgili söylenecek çok sey var..arkadaslarımızdan bazıları konuyu mahkemeye tasıdılar, bazıları bimeri,yökü dilekçe bombardımanına tutuyor, bazılarıda imza kampanyası düzenliyorlar..sizden ricam imza kampanyasına destek olmanız..10 saniyenizi almayacak..bunu kendiniz için olmasada yakınlarınızdan mutlaka aöf okuyanlar olduğunu biliyorum onlar için yapın..sessiz kalmayın.. http://imza.la/butunleme-sinavi-hakkimiz-soke-soke-aliriz ..Saygılar.

Yıllarca parazit gibi yaşayıp kim güçlüyse ona yakınlaşıp bizde sizdeniz pozu veren kişilik yoksunu yalaka köpekler;Bizim VATAN sevgimizi hayal bile edemezsiniz.Bizim adımız SONSUZLUĞA uzanırken; Çok ucuza sattığınız karekterlerinizi,büyük bedeller ödeyipte geri alamadığınız zaman adınızın sadece OYUNCAKÇI dükkanlarında satılan ucuz kuklalara verildiğini göreceksiniz..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

lan hem test oluyorsun hemde butunleme mi istiyorsun derler adama

gir bir yazili sinava hocalarin ne tur piclikler yaptigini gor sonra butunleme hakki iste. uni.de hoca sana kafayi takarsa yazilidan 100 luk kagit ver adam 10 verir sesinide cikartamazsin, gotun yer itiraz edersen okuyan komisyon buyuk ihtimalle o hocanin asistanlarindan olacagi icin 10 olan kagidin bu sefer 5 e duser. ama testte boyle bir sey yok tek dogru cevap var ve isaretleyince tam puanini alirsin. birde gelip aof icin but isteriz diye kampayna yapan zihniyeti sikeyim once girin yazili sinavin sikintisini cekin finalde gecemeyin but.e kastirin, testte but mu olur layn

sonradan duzenleme; sirasiyla onlisans - lisans - aof bitirdim ki konusuyorum.

aof icin dershane acilmis artik bu derece embesil bir millet geziniyor ortalikta ve o dershaneye gidenler oldugu surece sizin gibi mizmizlananlar cok olur. aof okuyup yok ben finalde gecemedim but.um olsun diye mizmizlanabiliyorsunuz ya yazik size diyorum. sirf okul okumus olmak -maasta ekstra gelir olur- icin bosuna kasmayin. simdi sizin aranizda aof kamu bitirip kaymakam olacam diye gezinenlerde vardir :) yazik lan size

blackhammer tarafından 02/Şub/13 11:48 tarihinde düzenlenmiştir

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ray52Lewis
    Ray52Lewis's avatar
    Erkek

Ulan bütünlemesiz üniversitemi olur ya. Her yıl eğitim sistemi sıçışının üstüne bir tuğla daha koyuyor bu ülke.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sinayildirim
    sinayildirim's avatar
    Erkek

aof de okuyanların yarısından çogu günde 12saat çalışıyor,büt olmadan olmaz

Taşı eriten suyun şiddeti değil, sürekliliğidir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Önce vardı şimdi niye yok bu alınmış bir haktır. Kredili sitem dandik ötesi bir sistemdir. Aq güz dönemine 9 dersin 9 uda konur mu be vicdansızlar bahar döneminde ne yapcaz. Ne kitap gelir zamanında ne bişi. Sövecem şimdi az kaldı.

Syntax error..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aytekinet
    Aytekinet's avatar
    Erkek

Çan eğrisi getirdiler hocam bence bütünlemede gelse keşke ama gelmez.

Kendini bulmak istiyorsan, kendin için düşün.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar
    Erkek
    blackhammer bunu yazdı

gir bir yazili sinava hocalarin ne tur piclikler yaptigini gor sonra butunleme hakki iste. uni.de hoca sana kafayi takarsa yazilidan 100 luk kagit ver adam 10 verir sesinide cikartamazsin, gotun yer itiraz edersen okuyan komisyon buyuk ihtimalle o hocanin asistanlarindan olacagi icin 10 olan kagidin bu sefer 5 e duser. ama testte boyle bir sey yok tek dogru cevap var ve isaretleyince tam puanini alirsin. birde gelip aof icin but isteriz diye kampayna yapan zihniyeti sikeyim once girin yazili sinavin sikintisini cekin finalde gecemeyin but.e kastirin, testte but mu olur layn

La olm artık soruları ebesinin ta şeysinden soruyolar, yeni sistem zorluyo baya, eski dönem sorularına çalışmak yemiyo artık,

aöf okuyanlar örgün öğretimdekiler gibi hocalardan birebir ders alamıyorlar, anlamadıkları konuda soracak kimseleri de yok, kendi başlarınalar, bana şimdi örgün öğretimin avantajlarından bahsettirme, öğrenci kayırmalardı, kopyalardı, üst sınıflardan geçmiş dönem sorular almalardı vs. vs. daha gider bu, o yüzden polemik açma ve destek isteyen bu konuyu da baltalama!

msne beklerim: nolanded[at]tahribat.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nights_judge
    nights_judge's avatar
    Erkek
    blackhammer bunu yazdı

yazdıgın her sözcüğe verecek cevabım var.bilmediğin sistem hakkında atıp tutma..hani derler ya "biliyorsan konuş ibret alsınlar bilmıyorsan sus adam sansınlar" diye.sus birader sus..

Yıllarca parazit gibi yaşayıp kim güçlüyse ona yakınlaşıp bizde sizdeniz pozu veren kişilik yoksunu yalaka köpekler;Bizim VATAN sevgimizi hayal bile edemezsiniz.Bizim adımız SONSUZLUĞA uzanırken; Çok ucuza sattığınız karekterlerinizi,büyük bedeller ödeyipte geri alamadığınız zaman adınızın sadece OYUNCAKÇI dükkanlarında satılan ucuz kuklalara verildiğini göreceksiniz..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar
    Erkek

Bu olay en çok da 4. sınıf olup 29 yaş sınırında olanları zor durumda bıraktı, geçemezsen mecbur uzun dönem askerlik yapacaksın. 

msne beklerim: nolanded[at]tahribat.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nights_judge
    nights_judge's avatar
    Erkek
    nolanded bunu yazdı

Bu olay en çok da 4. sınıf olup 29 yaş sınırında olanları zor durumda bıraktı, geçemezsen mecbur uzun dönem askerlik yapacaksın. 

dost 7den 70e okuyan herkesi zor durumda bırakıyor..eline daha kitap geçmeyen insanlar var düşünsene.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Rebel_Rider
    Rebel_Rider's avatar
    Erkek
    blackhammer bunu yazdı

ben sana ne diimki..

"I told you guys. NEVER underestimate the power of a _________."
Toplam Hit: 3772 Toplam Mesaj: 22